Кількість назв: 940

    Право

    Судова символіка

    Кравчук О. О., Остащук І. Б.

    Судова символіка займає помітне місце в правовій комунікації та покликана передавати окреслені значення. Автори монографії здійснили цілісну реконструкцію судової символіки в парадигмі справедливого суду. На основі міждисциплінарного аналізу розглянуто матеріальну особисту судову символіку (мантію та інший судовий одяг, молоток, медичну маску, що стала новим судовим символом в епоху пандемії COVID-19) і матеріальну неособисту судову символіку (будівлю суду, залу суду й елементи інтер’єру суду). Досліджено судову тематику в мистецтві. Розкрито алегорію справедливості (зображення Феміди-Юстиції) – один із найбільш упізнаваних судових символів. Серед нематеріальної судової символіки репрезентовано образ судді, елементи акціональної символіки – судову процедуру, судові присяги (судді, адвоката, прокурора, присяжного, свідка), офіційне звертання до судді «Ваша честь» та ін. Зроблено теоретичні й практичні висновки та деякі пропозиції щодо застосування судової символіки у формуванні культури поваги і довіри до суду та удосконалення судових процедур. Монографію адресовано юристам, культурологам, політологам, журналістам (науковцям, практикам, викладачам, аспірантам і студентам), а також усім, хто цікавиться значенням судової символіки.

    Принципи реалізації правоохоронної функції держави органами Національної поліції України

    Колесник Я. В.

    Досліджено принципи реалізації правоохоронної функції держави органами Національної поліції України. Розроблено пропозиції та рекомендації щодо вдосконаленя адміністративного законодавства в цій сфері. Проаналізовано зарубіжний досвід і правові проблеми реалізації принципів здійснення правоохоронної функції держави органами Національної поліції. Для наукових, науково-педагогічних і практичних працівників правничої та соціальної сфер, а також студентів юридичних закладів вищої освіти.

    Нагородна справа в Україні: адміністративно-правове дослідження

    Ковбас І.В.

    У монографії висвітлюються основні положення новітнього вітчизняної теорії нагородного права, адміністративно-правових засад регулювання відносин у сфері нагородної справи, висвітлюються актуальні проблеми застосування нагородного законодавства та формулюється модель їх можливого вирішення. Для науковців, практичних працівників, викладачів і студентів, широкого кола читачів.

    Актуальні проблеми адміністративного права та процесу

    Іванський А. Й.

    Навчально-методичний посібник з курсу «Актуальні проблеми адміністративного права та процесу» розроблений відповідно до навчального плану і складаються з навчальної програми курсу, методичних рекомендацій із проведення практичних занять, підготовки до заліку, завдань для самостійної роботи, списку рекомендованої літератури та тестових завдань. Вивчення дисципліни «Актуальні проблеми адміністративного права та процесу» допоможе студентам зрозуміти закономірності розвитку та сучасні реалії, в межах яких функціонує адміністративне право та адміністративне процесуальне право. Набуті знання, уміння та навички магістри зможуть застосувати у подальшому вивченні юридичних дисциплін та навчальних курсів адміністративно-правового спрямування. Матеріали призначені для здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня в Міжнародному гуманітарному університеті.

    Адміністрування публічних фінансів

    Іванський А. Й.

    Практикум з курсу «Адміністрування публічних фінансів» розроблений відповідно до навчального плану і складається з навчальної програми курсу, термінологічного словника, тестів для самостійної роботи, задач для самостійної роботи, списку рекомендованої літератури. Вивчення дисципліни «Адміністрування публічних фінансів» допоможе здобувачам вищої освіти зрозуміти закономірності розвитку та сучасні реалії фінансової діяльності держави, в межах яких має сформуватися комплексне уявлення щодо предмету курсу. Набуті знання, уміння та навички магістри зможуть застосувати у подальшому вивченні юридичних дисциплін та навчальних курсів фінансово-правового спрямування. Матеріали призначені для здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня в Міжнародному гуманітарному університеті.

    Судебное производство в первой инстанции по уголовному процессуальному законодательству Израиля (рос. мовою)

    Глидер И. В.

    Монография посвящена исследованию процессуального порядка судебного производства в первой инстанции по уголовно-процессуальному законодательству Израиля. Автором исследуются историко-правовые условия становления уголовного процессуального права Израиля, система его источников и принципов, определяется сущность и раскрываются общие положения судебного производства в первой инстанции, в частности, состав суда, этапы, участники, сроки. Отдельное внимание уделено рассмотрению особенностей процессуального порядка судебного производства в первой инстанции по законодательству Израиля, в том числе по сравнению с производством в суде первой инстанции в Украине. Рассматривается подготовительная часть судебного разбирательства, обсуждение превентивных доводов для отказа в рассмотрении обвинения, процесс доказывания и процессуальный порядок исследования доказательств, порядок судебных прений, особенности вынесения вердикта и приговора суда. Внимание уделено также вопросу заключения соглашения о признании вины как альтернативы судебному разбирательству. Издание будет полезным для ученых-правоведов, преподавателей, аспирантов, практических работников, а также всех, кто интересуется сравнительным правоведением и правовыми проблемами уголовного производства.

    Підготовка до єдиного державного кваліфікаційного іспиту за спеціальністю 081 «Право» на другому (магістерському) рівні вищої освіти

    Антоненко О. А., Ахмедова Е. Р., Бабенко А. М., Балтаджи П. М., Баранов С. О., Березовенко Л. С., Борисова О. О., Братель С. Г., Горбаньов І. М., Громенко Ю. О., Денисова А. В., Дрішлюк В. І., Дубенко О. М., Журавель А. В., Конопельський В. Я., Корнієнко М. В., Костова Н. І., В. В. Крикун, Кулик Л. М., Львова Є. О., Маковій В. П., Матвєєва Л. Г., Мудрецька Г. В., Пащенко О. М., Резніченко А. С., Рудой К. М., Сірко В. С., Собко Г. М., Тарасенко Л. Б., Тетерятник Г. К., Чекмарьова І. М., Шаповалова І. О., Шевчук В. В., Юрченко М. М., Янчук Н. Д., Ярмакі В. Х., Ярмакі Х. П.

    Навчальний посібник підготовлено відповідно до програми єдиного державного кваліфікаційного іспиту за спеціальностями 081 «Право» та 293 «Міжнародне право» на другому (магістерському) рівні вищої освіти, що затверджена наказом Міністерства освіти і науки України від 08 жовтня 2021 року № 1076. Посібник містить окремі розділи/теми, вивчення яких допоможе засвоїти здобувачам вищої освіти спеціальних (фахових, предметних) компетентностей, визначених стандартами вищої освіти. Розраховано на здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня для успішного засвоєння освітньої програми та набуття відповідних знань правничої діяльності, що дозволить здійснити якісну підготовку до державної атестації у формі єдиного державного кваліфікаційного іспиту.

    Правове регулювання оперативно-розшукової діяльності

    Хрідочкін А. В., Торяник В. М.

    У навчальному посібнику розкриті питання, що складають зміст навчальної дисципліни «Правове регулювання оперативно-розшукової діяльності»: поняття і ознаки, мета і завдання, функції і принципи оперативно-розшукової діяльності, а також її нормативні джерела, учасники і об’єкти. В ньому розглянуті питання щодо оперативно-розшукових заходів, форм і забезпечення оперативно-розшукової діяльності. Окрема увага приділяється аналізу прокурорського нагляду та контролю за додержанням законодавства про оперативно-розшукову діяльність. Навчальний посібник призначений для викладачів, курсантів, студентів, слухачів та аспірантів юридичних факультетів вищих навчальних закладів України, для працівників правоохоронних органів.

    Правозахисна функція держав Центральної Європи: теоретичні і порівняльно-правові аспекти

    Копча В.В.

    Ця монографія є першим комплексним теоретичним та порівняльно-правовим дослідженням правозахисної функції держав Центральної Європи в контексті необхідності удосконалення відповідної державної функції в Україні, в якому представлено цілісне бачення здійснення правозахисної функції зазначених держав. Зокрема, у ньому запропоновано теоретичну модель механізму формування функцій сучасної держави та авторське розуміння поняття правозахисної функції держави як складової конституціоналізму, яка полягає в пріоритетній державній діяльності, спрямованій на захист інституційного правопорядку, в основі якого – конституційні принципи. У монографії також удосконалено концепцію ролі правосуддя (судової системи) у державі, заснованій на верховенстві права, знання про взаємозалежності рівня стандартів такої держави і гарантій незалежності судової влади на прикладі держав Центральної Європи, законодавчі та інституційні засоби забезпечення судової незалежності, а також вплив процесу згортання гарантій незалежності суду і суддів на рівень демократії та поваги до прав людини. Автор дійшов висновку, що основною метою здійснення правозахисної функції сучасної держави є гарантування верховенства права, яке в концептуальному плані полягає в обмеженні свавілля публічної влади щодо суспільства і щодо окремої особи. У державах Центральної Європи, як і в усій європейській традиції, концепції верховенства права і так званої матеріальної правової держави поєднані в цінностях, відображених у конституційних принципах, які спрямовані на обмеження публічної влади (поділ влади, поваги до прав людини). Це реально лише за умови незалежності суду від інших гілок влади.

    Адміністративний процес в Україні

    за ред. Галунька В., Правоторової О.

    У монографії на основі теорії адміністративного процесу аналізу вітчизняного та європейського законодавства, практики застосування його адміністративними судами України та Європейського суду з прав людини здійснено комплексний науковий аналіз адміністративного процесу в Україні. Монографія призначається для учених у галузі адміністративного процесу і права, суддів адміністративних судів, посадових (службових) осіб суб’єктів владних повноважень і студентів закладів вищої освіти, а також для всіх, хто цікавиться цією проблематикою.

    Кримінальне провадження в умовах надзвичайних правових режимів: теоретико-методологічні та праксеологічні основи

    Тетерятник Г. К.

    У монографії комплексно досліджені теоретико-методологічні засади, правове регулювання та праксеологічні основи кримінального провадження, провадження в умовах надзвичайних правових режимів. Авторкою запропоновані та охарактеризовані елементи концептуальних основ кримінального провадження в умовах надзвичайних правових режимів, запропонована теоретична модель правового режиму та тринітарно-синергетична модель кримінального провадження в умовах надзвичайних правових режимів, визначені фактори-детермінанти особливостей кримінального провадження в екстраординарних умовах та їх вплив на окремі інститути кримінального процесу, досліджена специфіка досудового розслідування та судового провадження в умовах надзвичайних правових режимів. Розроблені науково-обґрунтовані пропозиції із удосконалення чинного законодавства і практики його застосування.

    Адміністративні провадження у глобальному, європейському та національному вимірі: сучасний стан реформування та перспективи розвитку законодавства

    Малетич М. М.

    У монографії розкрито основні види сучасних адміністративних проваджень та вимог до них у вигляді стандартів, принципів, правил, що визначають загальні закономірності їх реалізації на глобальному, європейському та національному рівні з урахуванням сучасних викликів. Автором розглянуто теоретико-правові, методологічні, порівняльно-правові, міжнародні, європейські, адміністративно-правові засади реалізації прав учасників адміністративних проваджень різних рівнів з урахуванням стандартів належного адміністративного процесу, належної адміністрації, захисту прав і свобод людини на основі європейського правового механізму захисту прав людини. Сформульовано пропозиції та рекомендації щодо врахування рис європейських адміністративних проваджень та їх вимог при проведенні адміністративно-правової реформи в Україні. Розраховано на працівників державних органів, аспірантів, науковців, державних службовців, широке коло читачів, які цікавляться проблематикою євроінтеграції України, трансформацією адміністративно-правового регулювання з урахуванням європейських стандартів адміністративних проваджень.

    Адміністративно-правовий статус державного службовця в системі правоохоронних органів

    Єрмак О. О.

    У монографії здійснено комплексне, системне та порівняльне дослідження адміністративно-правового статусу державного службовця правоохоронних органів. Досліджено основні напрями розвідок вчених, які займались вивченням проблем, пов’язаних із: проходженням державної служби в правоохоронних органах; виокремлено особливості адміністративно-правового статусу державного службовця правоохоронних органів, охарактеризовано окремі елементи адміністративно-правового статусу державного службовця правоохоронних органів. Окреслено концептуальні засади розвитку інституту державної служби в правоохоронних органах. Висвітлено визначення специфіки нормативного закріплення адміністративно-правового статусу державного службовця у Федеративній Республіці Німеччина, Французькій Республіці, Республіці Польща, Сполучених Штатах Америки. Запропоновано внесення змін до чинного законодавства, спрямованих на удосконалення правового регулювання адміністративно-правового статусу державного службовця правоохоронного органу. Монографія буде корисна для працівників державних органів, аспірантів, науковців, державних службовців, широке коло читачів, які цікавлять проблематикою нормативного врегулювання адміністративно-правового статусу державного службовця в системі правоохоронних органів.

    Адміністративний процес

    Дмитрук І. М.

    Навчальний посібник «Адміністративний процес» підготовлено на основі аналізу нормативно-правових актів, які врегульовують процесуальні відносини при вирішенні публічно-правових спорів, чи інших видів провадження, де суб’єктами є органи державної влади, органи місцевого самоврядування, публічна адміністрація щодо реалізації прав та свобод громадян у сфері публічних відносин. Навчальний посібник розрахований на студентів-юристів, аспірантів, викладачів, науковців.

    Засади, етапи та варіанти вивчення субнаціональної проблематики в політичній науці

    Гнатюк В. В.

    Хронологічно окреслено «шлях» субнаціональної тематики на прикладі зарубіжного і вітчизняного контекстуальних форматів у межах політичної компаративістики. На підставі двох географічно-просторових конструкцій – «весь світ» і «Україна» – комплексно відзначено специфіку і передумови становлення, часові рамки та періодизацію, а також науковців, які зробили важливий вклад у цю справу на кінець другої декади ХХІ ст. Особливу увагу приділено методичному питанню, тобто тематиці розробки й апробації технік оцінювання/вимірювання типів субнаціональних політичних режимів, які стали фундаментом для дефініціювання і класифікації таких територіально окреслених структурно-функціональних побудов.

    Теоретичні, правові та праксеологічні засади використання спеціальних знань під час розслідування злочинів, пов’язаних із державним фінансуванням в галузі охорони здоров’я

    Бідняк В. А., Бідняк Г. С., Чаплинський К. О.

    В монографії з урахуванням сучасного стану розвитку криміналістичної науки та правоохоронної практики досліджено концептуальні положення використання спеціальних знань при розслідуванні злочинів, пов’язаних із державним фінансуванням в галузі охорони здоров’я. Розкрито поняття способів вчинення зазначених злочинів та надано їх класифікацію. Досліджено дефініцію спеціальних знань, форми та коло суб’єктів їх використання, слідову картину вчинення злочинів, пов’язаних із державним фінансуванням в галузі охорони здоров’я. Окреслено проблемні питання, пов’язані з участю спеціаліста при проведенні окремих процесуальних дій під час розслідування злочинів даної категорії. У роботі зазначаються особливості призначення та проведення окремих класів судових експертиз, зокрема, економічної, товарознавчої, почеркознавчої експертиз, технічної експертизи документів та інших, доцільність призначення комплексних експертиз. Для науковців, викладачів, ад’юнктів та аспірантів, курсантів, студентів та слухачів вищих юридичних навчальних закладів юридичного профілю, працівників Національної поліції, прокуратури, Служби безпеки України, адвокатури, а також усіх тих, хто виявляє інтерес до юридичної науки.

    Право приватної власності в інформаційному суспільстві: теорія і практика

    Некіт К. Г.

    У монографії досліджуються актуальні проблеми, пов’язані з реалізацією та захистом права приватної власності в інформаційному суспільстві. Досліджено вплив процесів, що відбуваються в інформаційному суспільстві, на традиційну концепцію права власності. Проаналізовано новітні явища, що з’являються в умовах цифровізації (криптовалюти, домені імена, Інтернет речей, акаунти, віртуальне майно), особливості підстав виникнення, змісту, здійснення та захисту приватної власності на сучасному етапі розвитку суспільства. Монографія розрахована як на наукових та науково-педагогічних працівників, так і на практикуючих правознавців, а також стане на користь кожному, хто стикнувся з проблемами реалізації, здійснення та захисту права приватної власності в умовах розвитку цифрових технологій.

    Контрольно-наглядова діяльність на досудовому розслідуванні: теорія та практика

    Мірковець Д. М.

    У монографії з урахуванням сучасного стану законодавства і правозастосовної практики, наукових джерел комплексно досліджено проблеми здійснення контрольно-наглядової діяльності на досудовому розслідуванні. Сформульовано поняття і мету контрольно-наглядової діяльності на досудовому розслідуванні, що є основою для її системного дослідження як правового інституту, визначено інші сутнісні характеристики контрольно-наглядової діяльності: види, об’єкт, предмет, межі, принципи. Теоретичні положення поєднуються з прикладами помилок і позитивного досвіду, які є найбільш розповсюдженими у процесуальній діяльності суб’єктів контрольно-наглядової діяльності. Робота може бути корисною для науковців, науково-педагогічних працівників і здобувачів вищої освіти, працівників органів правопорядку, суддів, адвокатів і всіх, хто цікавиться питаннями кримінального процесу.

    Методика розслідування кримінальних правопорушень проти громадського порядку: наукові та праксеологічні засади

    Антонюк О. А.

    Монографію присвячено аналізу складного та багатоаспектного явища – розслідуванню кримінальних правопорушень проти громадського порядку. В роботі, з урахуванням сучасного стану розвитку наук криміналістики та кримінального процесу розглянуто особливості розслідування відповідної категорії протиправних діянь. Автором виокремлено структурні елементи криміналістичної характеристики досліджуваного виду кримінальних правопорушень та сформульовано їх чітку структуру з відповідними кореляційними зв’язками. Значна увага направлена на висвітлення планування та організації розслідування визначених діянь (планування розслідування; обставини, що підлягають встановленню; типові слідчі ситуації). Також було акцентовано увагу на особливостях проведення окремих слідчих (розшукових) дій та взаємодії різних підрозділів правоохоронних органів в досліджуваній категорії кримінальних проваджень. Крім того, висвітлено особливості подолання протидії розслідуванню та профілактики кримінальних правопорушень проти громадського порядку. Для науковців, викладачів, докторантів, ад’юнктів і аспірантів, курсантів, студентів та слухачів юридичних закладів вищої освіти, працівників прокуратури, Національної поліції та Служби Безпеки України, адвокатів та суддів, усіх тих, хто виявляє інтерес до юридичної науки та правоохоронної практики.

    Політико-модернізаційні виміри формування та реалізації судово-правової політики

    Антонюк О. А.

    В монографії з урахуванням сучасного стану розвитку юридичної науки та правоохоронної практики досліджено концептуальні теоретичні та праксеологічні засади політикомодернізаційних вимірів формування та реалізації судово-правової політики. Виокремлено концептуальні підходи до визначення змісту судово-правової політики. Розкрито інституціоналізацію конституційного контролю як чинник модернізаційних впливів судової влади. Окреслено судовий конституціоналізм в рамках незахідних моделей політичної модернізації. Значну увагу приділено сутності та розвитку суддівського aктивізму як чинника політико-модернізаційних трансформацій. Охарактеризовано сучасні тенденції суддівського aктивізму тa формування політики судової влади. Наголошено на передумовах та сучасних пріоритетах судово-правової політики в Україні. Для науковців, викладачів, докторантів, ад’юнктів і аспірантів, курсантів, студентів та слухачів юридичних закладів вищої освіти, працівників прокуратури, Національної поліції та Служби Безпеки України, адвокатів та суддів, усіх тих, хто виявляє інтерес до юридичної науки та правоохоронної практики.

    Юридична англійська мова крізь призму права України (англ. мовою)

    Волгіна С. А., Жигадло О. Ю., Заярна І. С., Юзефович К. А.

    Навчальний посібник «Юридична англійська мова крізь призму права України» розроблений для іншомовної підготовки студентів закладів вищої юридичної освіти. Навчальний посібник складається із 12 розділів, які охоплюють різні галузі українського права, його історію та особливості юридичної освіти в Україні, а також додатків, аудіо записів, глосарію, ключів до вправ та списку використаних джерел. Швидкий доступ до аудіо- та відео файлів забезпечують згенеровані QR-коди, інтегровані в завдання посібника. Навчальний посібник укладений відповідно до Програми з англійської мови для професійного спілкування та Робочої навчальної програми дисципліни «Іноземна мова» для студентів ОР «Бакалавр» Інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Навчальний посібник відображає компетентнісний, комунікативний та конструктивістський підходи до вивчення іноземної мови для спеціальних цілей. Розрахований на студентів закладів вищої юридичної освіти.

    Організаційно-правові засади становлення та діяльності міліції незалежної України

    Барановський О. В., Зозуля Є. В.

    У монографії на підставі аналізу наукової літератури, архівних матеріалів, нормативно-правових актів, аналітичних і статистичних матеріалів, матеріалів центральної та відомчої преси досліджено організаційно-правові засади становлення і діяльності міліції незалежної України протягом 1991–2015 років. Схарактеризовано історико-правові аспекти діяльності органів державної влади й управління, МВС України щодо формування нормативно-правової бази створення, організації та функціонування органів міліції в контексті державотворчих процесів становлення незалежної України. Проаналізовано організаційно-управлінську діяльність МВС України щодо розроблення нормативно-правової бази діяльності системи органів міліції за основними напрямами оперативно-службової діяльності. Висвітлено питання формування єдиної системи управління та організаційно-штатної структури органів міліції як складника системи органів внутрішніх справ України, проаналізовано правове регулювання кадрового забезпечення і підготовки фахівців, удосконалення професійної підготовки особового складу органів міліції суверенної держави. Узагальнено досвід діяльності органів і підрозділів основних служб міліції за пріоритетними напрямами її оперативно-службової діяльності, розкрито напрями реформування діяльності основних служб міліції з протидії злочинності. Проаналізовано роботу органів державної влади й управління, керівництва МВС України щодо створення нормативно-правової бази та організаційного забезпечення діяльності спецпідрозділів міліції в умовах антитерористичної операції на Сході України протягом 2014–2015 років. Зроблено висновок про здобутки й недоліки правового й організаційного забезпечення, надано характеристику головних напрямів співробітництва у сфері діяльності міліції між МВС України та відповідними органами інших держав і міжнародними організаціями поліції. Окреслено причини, які зумовили необхідність трансформації міліції України в правоохоронний орган європейського зразка – Національну поліцію. Монографія розрахована на науково-педагогічних працівників, ад’юнктів (аспірантів), курсантів і студентів закладів вищої освіти зі специфічними умовами навчання, юридичних ЗВО та факультетів, працівників правоохоронних органів, а також тих, хто цікавиться проблемами новітньої історії правоохоронних органів України.

    Адміністративно-правовий статус спеціалізованих суб’єктів протидії корупції в Україні

    Іщук Д. О.

    Роботу присвячено дослідженню проблеми адміністративно-правового статусу спеціалізованих суб’єктів протидії корупції в Україні. Висвітлено концептуальні засади вдосконалення діяльності Національного агентства з питань запобіганння корупції, Національного антикорупційного бюро України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Монографія може бути корисною для науковців, науково-педагогічних працівників і здобувачів вищої освіти, а також правоохоронців, суддів і юристів-практиків.

    Стратегія й тактика протидії корупційній злочинності в Україні

    Кікалішвілі М. В.

    У монографії сформовано цілісну концепцію кримінологічних засад стратегії й тактики протидії корупційній злочинності в Україні як системи знань про їх сутність, форми, види і засоби забезпечення, а також основні напрями удосконалення у кримінально-превентивній практиці й протидії злочинності вцілому. Видання розраховано на науковців, викладачів, здобувачів першого (бакалаврського), другого (магістерського) та третього (освітньо-наукового) рівнів вищої освіти закладів вищої освіти, в яких готують правників, співробітників правоохоронних органів, прокуратури та суду, а також на усіх, хто цікавиться розвитком наук кримінально-правового циклу.

    Теорія, досвід та практика адміністративно-правового забезпечення права на мирні зібрання

    Кобрусєва Є. А.

    Монографія присвячена дослідженню адміністративно-правового забезпечення права на мирні зібрання в Україні. В дослідженні розкрито концептуальний підхід щодо покращення ефективності правового механізму забезпечення права на мирні зібрання. Визначено історичні передумови формування парадигми права на мирні зібрання. Окреслено проблематику механізму забезпечення права на мирні зібрання. Здійснено класифікацію адміністративного контролю як адміністративно-правової гарантії прав та свобод громадян. Досліджено особливості провадження щодо розгляду та вирішення адміністративних справ щодо реалізації права на мирні зібрання. Проаналізовано питання правового регулювання відповідних правовідносин на міжнародному рівні. Визначено шляхи оптимізації даного напряму діяльності з урахуванням імплементації у вітчизняне законодавство позитивного зарубіжного досвіду. Для науково-педагогічних працівників, ад’юнктів та аспірантів, викладачів, слухачів та студентів юридичних ВНЗ, працівників органів державної влади та місцевого самоврядування.

    Принципи службового права України

    Коваленко Б. В.

    У монографії проведено системний аналіз принципів службового права України, виокремлено проблеми у їх правовому регулюванні та застосуванні, визначено перспективи удосконалення їх нормативного закріплення з метою ефективного застосування. Досліджено та узагальнено положення правової доктрини щодо розуміння службового права та його місця, ролі у системі національного права й запропоноване авторське визначення службового права. Результати дослідження можуть бути використані при проведенні викладанні навчальних дисциплін службово-правового блоку у закладах вищої освіти, закладах перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців та службових осіб місцевого самоврядування, при підготовці відповідних навчально-методичних, навчально-практичних матеріалів.

    Патронатна служба

    за заг. ред. Коломоєць Т. О., Колпакова В. К.

    Підручник «Патронатна служба» є логічним продовженням започаткованого юридичним факультетом Запорізького національного університету висвітлення в навчальній і науковій літературі актуальних питань службового права. Патронатна служба, функціонування якої регламентовано Законом України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року, у підручнику розглянута як системна складова частина публічної служби й відповідної галузі законодавства. У підручнику проаналізовано нормативні документи, які дають уявлення про еволюцію правового регулювання патронатної служби в Україні, висвітлено погляди вчених-адміністративістів на правову природу, поняття, принципи, сучасний стан і перспективи розвитку патронатної служби. Підручник становить інтерес не тільки для студентів, магістрів і викладачів, а й для юристів-практиків, котрі безпосередньо застосовують норми законодавства про публічну службу.

    Криміналістична адвокатологія (технологія захисту у кримінальному провадженні України)

    Комісарчук Р. В.

    У навчально-методичному посібнику викладено загальнотеоретичні положення криміналістичної адвокатології та її розділів, кримінальні процесуальні гарантії адвокатської діяльності, основи тактики професійного захисту на стадії досудового розслідування та на стадії судового кримінального провадження, тактико-етичні основи вирішення внутрішньо-рольових ситуацій захисту. Навчально-методичний посібник призначений студентам та викладачам, аспірантам та науковцям-практикам, буде корисний юристам-практикам.

    Судові експертизи при розслідуванні злочинів у сфері економіки

    Комісарчук Р. В.

    У навчально-методичному посібнику коротко викладено загальнотеоретичні положення експертології, тактико-технологічні передумови і процесуальні основи організації, призначення, проведення, оцінки і використання результатів експертиз у кримінальних провадженнях по злочинах вчинених у сфері економіки. Визначені можливості окремих видів експертиз, які найчастіше призначаються по даній категорії злочинів. Навчально-методичний посібник призначений студентам та викладачам, аспірантам та науковцям-практикам, буде корисний юристам-практикам.

    Сучасний стан та перспективи розвитку інституту звернення громадян в Україні: адміністративно-правовий аспект

    Котляревська Г. М.

    Монографія присвячена актуальним проблемам адміністративно-правового забезпечення механізму звернення громадян в Україні. Комплексний аналіз наукових джерел, джерел національного права та досвіду європейських країн дозволив визначити місце цього правового інституту в системі права України та системі адміністративного права. Особлива увага приділяється процедурним особливостям діяльності органів державної влади, місцевого самоврядування, об’єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов’язків щодо розгляду звернень громадян, адже законодавство про звернення громадян у своїй структурі містить велику кількість нормативно-правових актів різної юридичної сили, що за своїми змістом і формою є досить розрізненими, що зумовлює значні правозастосовні ускладнення. З огляду на узагальнення правозастосовчої практики, вітчизняного та зарубіжного досвіду пропонуються шляхи вирішення існуючих у цій сфері проблем на теоретичному, правотворчому та правозастосовному рівнях. Для науковців, викладачів, аспірантів, студентів юридичних факультетів, а також читачів, які цікавляться актуальними проблемами адміністративно-правового забезпечення механізму звернення громадян в Україні.

    Політико-правові засади миротворчої операції в Донбасі: світовий досвід для України

    Кресін О. В., Проценко І. М., Савчук К. О., Стойко О. М.

    У роботі проаналізовано міжнародно-правові аспекти миротворчості, правове регулювання миротворчої діяльності ООН, механізми її ініціювання, здійснення, фінансування, інституційні особливості ухвалення рішень ООН щодо проведення миротворчих операцій, визначено види миротворчих операцій, їх принципи, критерії, класифікацію, нормативно-правові засади співпраці ООН у цій сфері з регіональними та субрегіональними організаціями. Представлено аналіз досвіду здійснення основних видів сучасних миротворчих операцій, визначено основні чинники успішності миротворчих операцій. Здійснено міжнародно-правову характеристику ситуації на сході України і доведено, що збройне втручання Російської Федерації слід однозначно кваліфікувати як збройну агресію. Показано, що визначення РФ державою-агресором рішенням Ради Безпеки є практично нереалістичним, і можливим шляхом припинення воєнного конфлікту на Донбасі й відновлення територіальної цілісності України є розгортання міжнародної миротворчої операції. Проаналізовані можливі варіанти визначення її мандату. Встановлено, що законодавство України не враховує специфіки міжнародної миротворчої операції (правовий статус операції, порядок її участі в цивільних та господарських правовідносинах, ектратериторіальний статус її приміщень, непідлеглість членів операції юрисдикції України, а також привілеї та імунітети операції та її членів тощо). Обґрунтовані й запропоновані пропозиції щодо внесення змін і доповнень до законодавства України.

    Конвенційні злочини: проблеми визначення та імплементації

    Кузьмін Е. Е.

    Навчально-методичний посібник з дисципліни «Конвенційні злочини: проблеми визначення та імплементації» містить передмову, загальні положення, план навчального процесу, структуру навчальної дисципліни, плани практичних занять, перелік питань для підготовки до заліку, а також перелік рекомендованих джерел, що повинні допомогти студентам в організації самостійної роботи в процесі навчання. Для студентів 2м курсу Факультету прокуратури та слідства (кримінальної юстиції) денної форми навчання, другого (магістерського) оствітньо-кваліфікаційного рівня, з галузі знань 08 «Право», за спеціальністю 081 «Право», аспірантів та викладачів вищих навчальних закладів юридичного профілю, а також для всіх, хто цікавиться проблемами визначення та імплементації конвенційних злочинів.

    Конституційно-правові основи забезпечення національної безпеки в Угорщині

    Лемак О. В., Бисага Ю. М., Бєлов Д. М., Громовчук М. В.

    У монографії, на підставі наукового аналізу та узагальнення, розглянуто сутність, новий зміст та особливості держави, державного суверенітету в умовах глобалізації та позиціонування в даному контексті Угорщини. Досліджено значення функцій Конституції у системі національної безпеки держави, визначено систему конституційних напрямків та форми її забезпечення. З’ясувано специфіку конституційно-правової традиції Угорщини через дослідження генезису системи її національної безпеки. Особливу увагу приділено висвітленню особливостей конституційної реформи Угорщини в контексті забезпечення національної безпеки, її ролі в усуненні викликів та загроз, які є наслідками процесу глобалізації. Розкрито зміст конституційних напрямків забезпечення національної безпеки та їх особливості з огляду на національне та міжнародно-правове регулювання відповідних правових сфер, а також конституційно-правовий механізм забезпечення національної безпеки в Угорщині, виходячи із особливостей форми державного правління в державі, роль державних органів та спеціальних служб в забезпеченні національної безпеки. Досліджено процес трансформації та оновлення теорії і практики європейського конституціоналізму в аспекті забезпечення національної безпеки окремої держави та сформульовано пропозиції щодо його вдосконалення. Для наукових та науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів і наукових установ, студентів, аспірантів, правоохоронців-практиків.

    Теоретико-методологічні та правові засади митних режимів в Україні

    Лемеха Р. І.

    Монографія присвячена актуальним проблемам становлення та розвитку інституту митних режимів в Україні. Комплексний аналіз наукових джерел, джерел національного права та досвіду країн світу дозволив визначити місце цього правового інституту в системі митного та адміністративного права України. Детально аналізуються теоретико-методологічні та правові засади митних режимів. Особлива увага приділяється понятійному апарату, адже в наукових джерелах представлені різноманітні підходи до визначення поняття митних режимів, до визначення їх ознак та класифікації. З огляду на позитивний досвід країн світу пропонуються шляхи вирішення існуючих у цій сфері проблем на теоретичному, правотворчому і правозастосовному рівнях. Для науковців, викладачів, аспірантів, студентів юридичних факультетів, а також читачів, які цікавляться актуальними проблемами митного та адміністративного права.

    Права людини та їх захист у сучасних реаліях

    Ломжець Ю. В., Бойко Ю. А., Дубова К. О., Філіппських М. О., Сікорський О. П., Бараненко Д. В., Бондар Ю. О., Сандюк Г. О., Ломакіна О. А.

    Навчальний посібник присвячений правовим аспектам прав людини. Посібник дозволяє сформувати комплексне уявлення про правове регулювання прав людини. У ньому розглядаються норми як національного законодавства України, так і міжнародного права. Рекомендовано для студентів усіх спеціальностей і напрямків підготовки, а також для тих, хто бажає поглибити власні знання з питань прав людини.

    Філософія та соціологія права (в схемах та визначеннях)

    Торяник В. М., Макушев П. В.

    Підручник, що пропонується, подано у формі компактних схем, визначень та словника термінів, які розкривають зміст курсу філософії та соціології права. Викладений у вигляді схем теоретичний матеріал сприяє цілісному, системному його сприйняттю. Адресований студентам, слухачам магістратур, аспірантам, науковцям, а також усім, тим хто цікавиться питаннями філософії та соціології права.

    Господарське право: особлива частина (правове регулювання господарських відносин в окремих галузях економіки)

    Деревянко Б. В.

    У навчальному посібнику надано характеристику правовому регулюванню господарських відносин в окремих галузях економіки. Зараз в Україні функціонує 19 міністерств та велика кількість державних комітетів, комісій та інших центральних органів виконавчої влади, сформованих за галузевою ознакою. Тому схарактеризувати господарські відносини в усіх галузях економіки у межах одного посібника неможливо. Курс лекцій складається із десяти тем, умовно поділених на регулювання відносин у реальному (6 тем) та фінансовому (4 теми) секторах економіки: в АПК, ГМК, електроенергетиці, будівництві, транспорті, сфері телекомунікацій, банківській сфері, сфері надання фінансових послуг, сфері обігу криптовалюти, біржовій сфері та фондовому ринку. Для студентів, курсантів і слухачів закладів вищої освіти, аспірантів і вчених та усіх, хто цікавиться господарським правом та правовим регулюванням відносин у сфері економіки.

    Правове регулювання оподаткування доходів фізичних осіб-підприємців в Україні

    Кузнецова О. В., Рядінська В. О.

    В монографії досліджується правове регулювання оподаткування доходів фізичних осіб в Україні. Проаналізовані загальнотеоретичні питання оподаткування доходів фізичних осіб. Здійснено правову характеристику систем оподаткування фізичних осіб-підприємців (загальну та спрощену). Особливу увагу приділено особливостям спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності для фізичних осіб-підприємців в Україні. Отримані в результаті висновки дозволяють показати не лише окремі недоліки в правовому регулюванні оподаткування доходів фізичних осіб-підприємців, але й виявити причини їх виникнення та напрями удосконалення, що сприятиме забезпеченню формування ефективної системи оподаткування доходів фізичних осіб. Монографія може бути корисною для науковців, викладачів, аспірантів, студентів юридичних вищих навчальних закладів, а також для всіх, хто цікавиться та небайдужий до проблем правового регулювання справляння податків з фізичних осіб взагалі та фізичних осіб-підприємців.

    Адміністративно-правові засади організації та діяльності державного бюро розслідувань України

    Марчук Р. М.

    Монографію присвячено аналізу особливостей адміністративно-правового статусу ДБР як центрального органу виконавчої влади зі спеціальним статусом. Розкрито теоретико-методологічні та організаційно-правові засади діяльності ДБР, визначено його місце в національній правоохоронній системі, а також науково обґрунтовано шляхи розв’язання низки проблем, пов’язаних з організацією та діяльністю бюро в умовах докорінного реформування його адміністративно-правового статусу. Окреслено соціально-політичні, економічні та правові передумови створення ДБР. Проаналізовано генезис виникнення і становлення ДБР як специфічного елемента національної правоохоронної системи. Розкрито особливості адміністративно-правового статусу ДБР як центрального органу виконавчої влади, проаналізовано його ознаки та характерні риси. Проаналізовано «систему» та «організаційну структуру» ДБР, розкрито їх ознаки та визначено основні напрями оптимізації. Проаналізовано особливості нормативно-правового регулювання організації діяльності посадових осіб ДБР і в межах проведеного аналізу визначено його основні недоліки та прогалини, а також обґрунтовано найбільш ефективні способи їх усунення. Монографія розроблена для науковців, викладачів, аспірантів, студентів, практикуючих юристів, та всіх, хто цікавиться проблематикою зазначеної теми.

    Механізм забезпечення захисту конкуренції в Україні: адміністративно-правовий аспект

    Омельченко Л. В.

    Монографія присвячена проблематиці покращення адміністративно-правового механізму забезпечення захисту конкуренції в Україні. Виявлено та проаналізовано проблеми дослідження адміністративно-правового забезпечення захисту конкуренції. Доведено, що частиною системи сучасного конкурентного забезпечення є адміністративно-правове конкурентне забезпечення, ефективність якого значною мірою впливає на ефективність забезпечення захисту конкуренції в цілому, що зумовлює необхідність дослідження проблем конкурентного забезпечення в нерозривному зв’язку з проблематикою адміністративного права в цілому, в тому числі з питаннями і доктриною його загальної частини. Запропоновано шляхи вдосконалення адміністративно-правового механізму забезпечення захисту конкуренції в Україні у напрямках вдосконалення боротьби з картелями, вдосконалення державної політики захисту конкуренції, удосконалення міжнародного співробітництва у сфері захисту конкуренції.

    Адвокатська діяльність як об’єкт податково-правового регулювання

    Оніщик Ю. В., Садовська І. О.

    Монографію присвячено теоретико-прикладним засадам податково-правового регулювання адвокатської діяльності та формуванню обґрунтованих пропозицій з удосконалення законодавства у цій сфері. Монографія може бути цікавою для адвокатів, податкових органів, суддів, науковців, здобувачів вищої освіти, а також для всіх, хто цікавиться питаннями правового регулювання оподаткування доходів від здійснення адвокатської діяльності.

    Державний захист суддів та працівників правоохоронних органів: теорія та практика адміністративно-правового регулювання

    Петрішак І. В. 

    Монографію присвячено комплексному дослідженню адміністративно-правового механізму державного захисту суддів і працівників правоохоронних органів. Розкрито стан та напрями розвитку наукової думки щодо адміністративно-правового механізму державного захисту суддів і працівників правоохоронних органів. Окреслено підходи до визначення сутності адміністративно-правового механізму державного захисту суддів та працівників правоохоронних органів шляхом його детермінування крізь призму різних правових категорій. Охарактеризовано правову основу механізму державного захисту працівників суду та правоохоронних органів. Обґрунтовано існування у правовій доктрині окремого інституту – механізму державного захисту працівників суду та правоохоронних органів, який є системою відносно відокремлених від інших і пов’язаних між собою правових норм, що врегульовують порядок реалізації державного захисту, правовий статус суб’єктів, які беруть участь у відносинах у сфері державного захисту. Монографія стане в нагоді аспірантам, науково-практичним працівникам та усім, хто цікавиться питаннями державного захисту суддів та працівників правоохоронних органів.

    Юридичні особи в кримінальному праві України

    Провоторов О. П.

    Монографія присвячена аспектам теоретичного і практичного характеру, що стосуються проблем такого інституту кримінального права України, як заходи кримінально-правового характеру щодо юридичних осіб. У монографічній праці представлено генезу розвитку та правову природу заходів кримінально-правового характеру щодо юридичних осіб. Охарактеризовано правові підстави застосування заходів кримінально-правового характеру щодо юридичних осіб. В роботі визначено види заходів кримінально-правового характеру щодо юридичних осіб та виявлено їх недоліки при застосуванні. З метою підвищення ефективності практичного застосування заходів кримінально-правового характеру щодо юридичних осіб обґрунтована, зокрема, доцільність удосконалення підстав застосування заходів кримінально-правового характеру щодо юридичних осіб та розширення видів заходів кримінально-правового характеру щодо юридичних осіб, що забезпечить досягнення їхньої основної мети, спрямованої на усунення умов, що сприяли вчиненню суспільно небезпечного діяння. Обґрунтована доцільність застосування інституту судимості юридичних осіб як обов’язкового виду застосування кримінальної відповідальності. Наукове видання призначене для студентів, аспірантів, науковців та викладачів юридичних вищих навчальних закладів, працівників правоохоронних органів та судів.

    Судові експертизи у кримінальному провадженні

    Ріпенко А. І., Тіщенко В. В., Самойленко О. А., Сімакова-Єфремян Е. Б., Петрова І. А., Бєлік Л. С., Захарова Т. О.

    У посібнику зібрані теоретичні матеріали щодо визначення сутності та правової природи судової експертизи у кримінальному провадженні, організаційно-правових засад проведення судової експертизи, правового положення експерта та спеціаліста у кримінальному процесі України, використання спеціальних знань у кримінальному провадженні та специфіки окремих форм їх використання. Посібник призначений для судових експертів, науковців, працівників правоохоронних органів, суддів, викладачів, аспірантів, студентів вищих навчальних закладів та осіб, які мають намір отримати кваліфікацію судового експерта.

    Методичні вказівки з навчальної дисципліни «Кримінальний процес»

    Сікорський О. П., Дубинський І. Ю.

    Викладені загальні положення, навчально-тематичний план дисципліни «Кримінальний процес», вказівки для підготовки до практичних занять, перелік індивідуальних завдань та питань для самостійної роботи студентів, питання для самоконтролю, а також список рекомендованої літератури. Розроблено на основі навчального плану. Призначено для студентів денної форми навчання напряму підготовки «Право».

    Психічне насильство: кримінологічні та кримінально-правові засади протидії

    Собко Г. М.

    Монографія присвячена дослідженню актуальної проблеми кримінології та кримінального права України, яка має міждисциплінарний характер аналізу складних у науково-теоретичному та практичному аспектах проблем протидії психічному насильству в Україні. Увага зосереджується на широкому колі проблемних питань від теоретико-методологічних засад пізнання феномену «психічне насильство» до сучасної парадигми кримінально-правової охорони особи від зазначеного нефізичного впливу. Розкрито світоглядні філософсько-правові концепції та соціокультурні й юридико-психологічні аспекти усвідомлення змісту феномену психічного насильства. Досліджено складові кримінально-правової характеристики та види психічного насильства в системі кримінального права України. Проаналізовано кримінологічні аспекти характеристики та на основі узагальнення зарубіжного досвіду, обґрунтовано ключові напрями та заходи запобігання психічному насильству в Україні. Монографія розрахована на широке коло фахівців у сфері протидії психічному насильству, науковців, викладачів та студентів за напрямами кримінології та кримінального права.

    Незаконні дії щодо комерційно цінної інформації з обмеженим доступом: кримінально-правове пізнання

    Стрельцов Є. Л., Сотула О. С., Василяка О. К.

    Монографія є одним із перших у вітчизняній науці кримінального права спеціальним комплексним дослідженням, присвяченим проблемним аспектам кримінальної відповідальності за незаконні дії щодо комерційно цінної інформації з обмеженим доступом. Автори пропонують нову редакцію статті про захист комерційної, банківської, податкової, митної, аудиторської, нотаріальної таємниці, таємниці при здійсненні фінансового моніторингу, таємниці страхування у Кримінальний кодекс України. Для фахівців у галузі права, працівників правоохоронних органів, юристів, підприємців, студентів.

    Цивільне право України

    за ред. проф. Є. О. Харитонова, І. В. Давидової

    Посібник «Цивільне право України» призначений для підготовки до другого блоку «Право» вступних випробувань, що проводяться з використанням організаційно-технологічних процесів здійснення зовнішнього незалежного оцінювання для вступу на другий (магістерський) рівень вищої освіти та підготовлений відповідно Програми, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 08 квітня 2021 року № 408. Посібник розрахований на використання студентами усіх юридичних вузів та факультетів. Може стати у нагоді практикуючим юристам.

    Оновлення Цивільного кодексу України: формування підходів

    за ред. проф. Довгерта А.С. і проф. Харитонова Є.О.

    У монографії представлено результати наукових досліджень вчених Києва, Львова, Одеси, Харкова та Хмельницького, присвячених формуванню концептуальних підходів щодо системного оновлення (рекодифікації) Цивільного кодексу України. Видання розраховано на студентів, аспірантів, викладачів юридичних та економічних вузів, спеціалістів-практиків і широкі кола читачів.

    Всеукраїнський референдум у системі референдної демократії

    Стефанчук Р. О., Федоренко В. Л.

    Монографія присвячена дослідженню проблем теорії, історії, методології та практики утвердження й функціонування інституту всеукраїнського референдуму в системі референдної демократії, з урахуванням позитивного зарубіжного досвіду реалізації народного суверенітету через загальнонаціональні референдуми. Аналізуються передумови та генезис референдумів і референдної демократії в Україні та за кордоном. Визначаються шляхи і напрямки удосконалення законодавства про всеукраїнський референдум і подальшого розвитку референдної демократії в Україні. Обґрунтовується визначення всеукраїнського референдуму та характеризуються його основні види. Приділяється увага конституційним, законодавчим та іншим видам всеукраїнського референдуму. Розкривається зміст референдного права в його суб’єктивному та об’єктивному значенні. Монографія розрахована на науковців, експертів, державних діячів і політиків, а також на усіх, хто цікавиться питаннями безпосередньої реалізації народного суверенітету через всеукраїнський референдум.

    Становлення й розвиток народовладдя на українських землях

    Стефанчук Р. О., Мищак І. М., Янчук А. О.

    У монографії розглянуто становлення й розвиток інституту народовладдя на українських землях із найдавніших часів до сучасності. На основі положень нормативних актів та новітніх досліджень виокремлено особливості участі народу у вирішенні державних та місцевих справ на кожному історичному етапі. Подано витяги з конституційно-правових актів, які найбільш повно характеризують процес еволюції інституту народовладдя в Україні. Видання розраховане на працівників органів державної влади та місцевого самоврядування, науковців, викладачів та студентів, а також усіх, хто цікавиться питаннями розвитку народовладдя в Україні.

    Народовладдя та надзвичайні правові режими (міжнародний досвід та українська модель)

    Стефанчук Р. О., Кузніченко С. О., Янчук А. О.

    У монографії розглянуто базові теоретико-концептуальні аспекти становлення й розвитку інститутів народовладдя та надзвичайних правових режимів в умовах глобалізації. Досліджуються причини та особливості впливу принципу народовладдя на надзвичайні правові режими в Україні. На основі положень нормативних актів та новітніх досліджень виокремлено особливості інститутів народовладдя та надзвичайних правових режимів в сучасних умовах. Аналізується вплив глобальних небезпек на інститути безпосередньої демократії. Видання розраховане на працівників органів державної влади та місцевого самоврядування, науковців, викладачів та студентів, а також усіх, хто цікавиться питаннями розвитку інститутів народовладдя та надзвичайних правових режимів в Україні.

    Вплив конституційного судочинства на формування інституту народовладдя в умовах глобалізації

    Стефанчук Р. О., Совгиря О. В., Ремінська Ю. Ю.

    Поточне видання являє собою колективне монографічне дослідження, присвячене сучасним ключовим аспектам впливу конституційного судочинства на формування інституту народовладдя. Особливістю цієї роботи є те, що авторський колектив реалізував спробу осмислення особливостей субстантивного розвитку однієї із форм реалізації принципу народовладдя – здійснення громадянами свого волевиявлення через референдум – в умовах процесів правової глобалізації. Монографія присвячена ідеї формування цілісної концепції вітчизняної доктрини референдумного права, де не останню роль відіграє Конституційний Суд України як орган, що забезпечує верховенство Основного Закону нашої держави. Визначено конституційно-правову природу сутності права громадян на участь у референдумі, а також проаналізовано сучасний стан розуміння категорії «референдумний спір». Здійснена спроба детально розкрити роль Конституційного Суду України у формуванні інституту референдуму шляхом вирішення відповідних спорів. Особлива увага акцентована на європейському досвіді здійснення конституційного контролю у справах про референдум. Призначена для студентів, аспірантів і викладачів юридичних вузів, які вивчають і викладають дисципліну «Конституційне право», науковців, законотворців, представників органів конституційної юстиції та всіх, кого хвилюють проблеми і перспективи розвитку сучасного українського конституціоналізму.

    Народовладдя в Україні: глобалізаційні виклики

    Стефанчук Р. О., Кузніченко С. О., Мищак І. М., Совгиря О. В., Федоренко В. Л., Янчук А. О.

    У монографії розкрито становлення й розвиток інституту народовладдя на українських землях із найдавніших часів до сучасності. Розглянуто місце референдуму в системі конституційної демократії, його поняття та види, специфіку здійснення влади народом і забезпечення прав людини в умовах глобальної небезпеки. Проаналізовано конституціоналізацію інституту народовладдя через призму верховенства права та його розвиток під впливом конституційного судочинства в умовах глобалізації. У додатках подано витяги з конституційно-правових актів, які найбільш повно характеризують процес еволюції інституту народовладдя в Україні. Видання розраховане на працівників органів державної влади та місцевого самоврядування, науковців, викладачів та студентів, а також усіх, хто цікавиться питаннями розвитку народовладдя в Україні.

    Уніфікація міжнародного права та її вплив на національне законодавство

    Стрельцова Є. Д.

    У монографії досліджено сучасні проблеми уніфікації міжнародного права. Уніфікація розглядається як один з найважливіших інструментів глобалізації, як універсальний механізм розвитку міжнародного права, що характеризується різноманіттям форм та проявів. Приділено увагу дослідженню нових методологічних підходів до міжнародно-правової уніфікації, з’ясовано потенціал та обмеження сучасних парадигм її концептуалізації, зокрема з’ясовано вплив концепції фрагментації на методологію дослідження уніфікації міжнародного права. Розглянуто проблему договірно-правової уніфікації міжнародного права та національного законодавства на тлі регіоналізації міжнародних відносин. Розкрито сутність сучасних методів уніфікації міжнародного права, зокрема розглянуті міжнародні організаційно-правові засоби уніфікації як міжнародного, так і внутрішньодержавного права, водночас звертається увага на роль у цьому процесі міжурядових і неурядових міжнародних організацій, правових, квазі-правових, політико-правових і політичних інструментів. Особливу увагу приділено дослідженню уніфікаційного ефекту від судового тлумачення, яке здійснюється міжнародними судами; визначено основні форми та механізми участі міжнародних судів у міжнародно-правовій уніфікації, а також з’ясовано значення в ній національної судової практики. У монографії також розглянуто впливи міжнародно-правової уніфікації на уніфікаційні процеси в національному законодавстві. Досліджено особливості уніфікації українського законодавства на основі міжнародних договорів України та можливості такої уніфікації на основі актів міжнародного «м’якого» права та інших міжнародних актів рекомендаційного характеру. Для науковців, викладачів, аспірантів, правників та всіх, хто цікавиться сучасними проблемами міжнародного права.

    Державна система захисту критичної інфраструктури України: концептуальні засади адміністративно-правового регулювання

    Теленик С. С.

    У монографії досліджено адміністративно-правові засади створення державної системи захисту критичної інфраструктури. Науково обґрунтовано зміст пріоритетних напрямів адміністративно-правового регулювання державної системи захисту критичної інфраструктури. Зроблено акцент на актуальності потреби в удосконаленні нормативно-правових актів, якими тим чи іншим чином регулюються суспільні відносини у сфері захисту критичної інфраструктури. Обґрунтовано потребу у формуванні законодавства у сфері захисту критичної інфраструктури. Наведено аргументацію щодо необхідності оперування методологією правових наук для формулювання напрямів адміністративно-правового регулювання суспільних відносин у сфері захисту критичної інфраструктури. Здійснено догматико-юридичний, формально-юридичний та логіко-семантичний аналіз чинного законодавства, що регулює суспільні відносини у сфері захисту критичної інфраструктури. Сформульовано висновки щодо пріоритетних напрямів адміністративно-правового регулювання державної політики у сфері захисту критичної інфраструктури. Запропоновані заходи удосконалення законодавства у сфері захисту критичної інфраструктури в контексті підвищення ефективності адміністративно-правового регулювання державної системи захисту критичної інфраструктури. Визначена роль СБУ у даному процесі. Висловлено науково обґрунтовані пропозиції правового змісту і викладені конкретні положення, які доцільно врахувати та включити до проекту Закону «Про критичну інфраструктуру та її захист». Монографія стане в нагоді аспірантам, науково-практичним працівникам та усім, хто цікавиться питаннями адміністративно-правового регулювання державної системи захисту критичної інфраструктури.

    Правове регулювання вирішення адміністративними судами спорів у сфері публічно-правових відносин: етимологія, ґенеза, практика

    Тильчик В.В.

    У монографії осмислено поняття, сутність, зміст спорів у сфері публічно-правових відносин як предмет адміністративної судової юрисдикції. Здійснено ретроспективний аналіз процесів формування детермінант спорів у сфері адміністративно-правових відносин, що вирішуються у порядку адміністративного судочинства, запропоновано їх характеристику в розрізі онтологічного, гносеологічного та аксіологічного інструментарію пізнання. Закцентовано увагу на теоретико-правових проблемах вирішення адміністративними судами вказаних видів спорів. Запропоновано авторський підхід до поняття спору у сфері публічно-правових відносин та критерії його розмежування з іншими суміжними правовими категоріями. Розкрито ознаку конфліктності публічно-правових відносин як передумову виникнення спорів у цій сфері. Окреслено предмет спорів, які підлягають вирішенню в порядку адміністративного судочинства та представлено класифікацію останніх. З’ясовано сутність процесуальної форми вирішення спорів у сфері публічно-правових відносин засобами адміністративного судочинства. Розкрито принципи вирішення таких спорів, актуальні питання структури судового адміністративного процесу та досліджено його основні категорії у контексті новел процесуального законодавства. В розрізі вирішення актуальних питань вдосконалення вирішення спорів у сфері публічно-правових відносин адміністративними судами проаналізовано досвід окремих розвинених країн світу та шляхи його імплементації у вітчизняне правове поле, зокрема використання його кращих практик. Видання рекомендоване для науковців, викладачів, здобувачів наукових ступенів, практичних працівників органів державної влади, суддів, а також усіх тих, хто цікавиться проблематикою вирішення адміністративними судами спорів у сфері публічно-правових відносин.

    Стимули у службовому праві України: питання теорії та практики

    Титаренко М. В.

    У монографії досліджено та узагальнено положення правової доктрини щодо розуміння службового права, місця і ролі його у системі права та запропоноване авторське розуміння службового права як сфери об’єктивізації стимулів. Проведено системний аналіз стимулів у службовому праві України, виокремлено проблеми у їх правовому регулюванні та правозастосовчій практиці, визначено перспективи їх удосконалення з наданням пропозицій з вирішення виявлених проблем. Результати дослідження можуть бути використані шляхом використання основних положень роботи при проведенні семінарських і практичних занять та підготовці відповідних матеріалів, зокрема у формі схем і таблиць, для навчальної літератури та навчально-методичних матеріалів.

    Правове регулювання діяльності позабюджетних державних цільових фондів в Україні

    Тулянцева В. А.

    Монографія присвячена дослідженню особливостей правового регулювання діяльності позабюджетних державних цільових фондів. Визначено правову природу позабюджетних державних цільових фондів в Україні та здійснено їх класифікацію. Охарактеризовано позабюджетні фонди як інститут фінансової системи держави. З метою забезпечення ефективності фінансово-правового регулювання діяльності позабюджетних державних цільових фондів охарактеризовано особливості формування й розподілу коштів Пенсійного фонду України, Фонду соціального страхування України, Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та інших фондів. Для науковців, викладачів, студентів та слухачів юридичних факультетів і закладів освіти, а також працівників правоохоронних органів.

    Теоретичні основи планування та програмування провадження слідчих (розшукових) дій

    Хань О. О.

    Монографія присвячена розробленню наукової концепції планування та програмування слідчих (розшукових) дій та наданню рекомендацій, спрямованих на вдосконалення організації та провадження окремих слідчих (розшукових) дій. Запропоновано поняття планування та програмування слідчих (розшукових) дій, їх співвідношення як категорій криміналістики, розкрито їх природу та функціональне призначення, з’ясовано основні правила (принципи) побудови планів та програм провадження слідчих (розшукових) дій. Розкриті технології планування та програмування слідчих (розшукових) дій, ситуаційна зумовленість побудови та реалізації планів і програм, у зв’язку з чим наголошено на необхідності дослідження типових моделей поведінки злочинця під час провадження слідчих (розшукових) дій. Удосконалено та запропоновано типові форми письмових планів таких слідчих (розшукових) дій як допит, одночасний допит двох або більше вже допитаних осіб (очна ставка) та обшук за умови присутності обшукуваного. Розроблено типову програму провадження обшуку. Також акцентовано на пріоритетності застосування цільового підходу до розробки програм провадження окремих слідчих (розшукових) дій.

    Регулятивні правовідносини приватно-правовий та публічно-правовий виміри

    Харитонов Є. О., Харитонова О. І.

    Монографія присвячена проблемним питанням теорії регулятивних правовідносин з погляду приватноправового та публічно-правового їхнього виміру. Розглядаються правовідносин як різнорівневої юридичної категорії. Проаналізована суть регулятивних правовідносин у контексті загальної теорії права, теорії цивільного права як права приватного та адміністративного права як права публічного. Розглянуті умови та підстави виникнення регулятивних правовідносин приватноправового та публічно-правового типу. Піддано аналізу можливі класифікації регулятивних правовідносин та розглянуто значення окремих видів правовідносин для функціонування цивільного обігу. Може бути цікавою науковцям, викладачам, студентам вищих юридичних навчальних закладів, а такожпрактикуючим юристам -усім, хто цікавиться проблематикою правовідносин.

    Публічне управління та адміністрування

    Хрідочкін А. В., Віхляєв М. Ю.

    У пропонованому словнику представлена понятійно-категорійна система сучасного публічного управління та адміністрування. Видання містить понад 700 термінів і понять, що відображають різні аспекти публічного управління та адміністрування: теорія та методологія публічного управління та адміністрування, територіальні та галузеві аспекти публічного управління та адміністрування, громадянське суспільство та громадська участь, державна служба та управлінські технології. Значну частину словникового масиву становлять терміни, що увійшли до адміністративного лексикону останніми роками, в процесі розвитку в Україні науки публічного управління та адміністрування. Видання розраховане на публічних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування, представників громадських організацій, науковців, викладачів, магістрів, аспірантів, докторантів, а також усіх, кого цікавлять сучасні процеси публічного управління та адміністрування.

    Правове регулювання оперативно-розшукової діяльності

    Хрідочкін А. В., Торяник В. М.

    У навчальному посібнику розкриті питання, що складають зміст навчальної дисципліни «Правове регулювання оперативно-розшукової діяльності»: поняття і ознаки, мета і завдання, функції і принципи оперативно-розшукової діяльності, а також її нормативні джерела, учасники і об’єкти. В ньому розглянуті питання щодо оперативно-розшукових заходів, форм і забезпечення оперативно-розшукової діяльності. Окрема увага приділяється аналізу прокурорського нагляду та контролю за додержанням законодавства про оперативно-розшукову діяльність. Навчальний посібник призначений для викладачів, курсантів, студентів, слухачів та аспірантів юридичних факультетів вищих навчальних закладів України, для працівників правоохоронних органів.

    Основи юриспруденції

    Хрідочкін А. В., Макушев П. В., Ченцов В. В.

    Пропонований підручник з навчальної дисципліни «Основи юриспруденції» підготовлено з урахуванням досягнень сучасної вітчизняної юридичної науки та останніх змін у законодавстві України. У підручнику розкрито основні питання теорії держави і права, конституційного, цивільного, житлового, сімейного, трудового, адміністративного та кримінального права. Значна увага в ньому приділена судовій системі, судоустрою та пра-воохоронним органам України. Розраховано на студентів, які вивчають основи юриспруденції (права правознавства) в неюридичних закладах вищої освіти, викладачів юридичних дисциплін, а також на всіх, хто цікавиться питаннями правової науки.

    Міжнародне комерційне право

    Цуркану С. І., Громовенко К. В.

    У навчально-методичному посібнику викладені основні питання міжнародного комерційного права та міжнародних розрахунків, розкрито зміст тематики дисципліни з посиланнями на літературу. Навчально-методичний посібник призначений для студентів Інституту права, економіки та міжнародних відносин Міжнародного гуманітарного університету, а також для практичних робітників у сфері правового регулювання міжнародної комерційної діяльності.

    Модернізація правового режиму зовнішньоекономічної діяльності в Україні: виклики міжнародної інтеграції

    Чайковська В. В.

    У монографії досліджуються засоби модернізації правового режиму зовнішньоекономічної діяльності в Україні в умовах міжнародних зобов’язань України та інтересів національного економіко-правового розвитку. Особлива увага приділена забезпеченню виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Досліджені поняття правового режиму зовнішньоекономічної діяльності, стан міжнародного-правового та господарсько-правового регулювання відносин у цій сфері та перспективи вдосконалення відповідних положень. Розглядаються проблеми захисту економічних інтересів України при врегулюванні зовнішньоекономічної діяльності суб’єктів господарювання, напрями адаптації законодавства України з питань зовнішньоекономічної діяльності до вимог Угоди про асоціацію України та ЄС, вимог СОТ та інших міжнародних зобов’язань України. Монографія призначена для науковців у сфері економіки, фінансів та юриспруденції, викладачів права, суддів, адвокатів, студентів, економістів, юрисконсультів, фахівців банківської справи.

    Актуальні проблеми забезпечення прав людини у сфері праці та соціального захисту

    Чанишева Г. І., Лагутіна І. В., Сорочишин М. В., Бориченко К. В., Кайтанський О. С., Медвідь А. О.

    У монографії розглядаються актуальні проблеми забезпечення прав у сфері праці та соціального захисту у нових умовах господарювання, аналізуються сучасне трудове і соціальне законодавство, практика їх застосування. Вносяться пропозиції про внесення змін і доповнень до актів чинного законодавства, розроблених законопроектів щодо вдосконалення механізму забезпечення зазначених прав. Монографія розрахована на науково-педагогічних працівників, аспірантів, докторантів, студентів, практичних працівників, які цікавляться проблемами сучасного трудового права та права соціального забезпечення.

    Функціонування системи органів місцевого самоврядування в Україні: актуальні питання адміністративно-правового регулювання

    Черній В. Д.

    У монографії вирішено наукове завдання, яке полягає у визначенні поняття, мети, завдань та інших особливостей адміністративно-правового регулювання функціонування системи органів місцевого самоврядування в Україні, а також у формулюванні напрямів його подальшого вдосконалення. Проаналізовано адміністративно-правове регулювання системи органів місцевого самоврядування на сучасному етапі в Україні. Надано авторську дефініцію адміністративно-правового регулювання системи органів місцевого самоврядування в Україні, визначено його ознаки, предмет, мету й завдання. Систематизовані та охарактеризовані правові акти, за допомогою яких здійснюється адміністративно-правове регулювання системи органів місцевого самоврядування в Україні на сучасному етапі. Досліджено практику адміністративно-правового регулювання системи органів місцевого самоврядування Верховною Радою України та Президентом України. Монографія стане в нагоді аспірантам, науково-практичним працівникам та усім, хто цікавиться питаннями функціонування системи органів місцевого самоврядування в Україні.

    Конституційний принцип рівності громадян перед законом у публічному управлінні

    Чехович Т. В.

    Монографію присвячено з’ясуванню сутності конституційного принципу рівності взагалі та у публічному управлінні зокрема, а також розробленню комплексного та системного механізму адміністративно-правового забезпечення його гарантування та реалізації. Робота буде цікавою для вчених, викладачів права, практикуючих юристів, а також широкого загалу читачів, які цікавляться сучасними питаннями організації та здійснення публічного управління.

    Застосування практики Європейського суду з прав людини слідчим суддею місцевого загального суду під час здійснення судового контролю

    Шаповалова І. С., Рогальська В. В.

    Монографію присвячено дослідженню питань застосування практики Європейського суду з прав людини слідчим суддею місцевого загального суду під час здійснення судового контролю, зокрема визначено сутність, стадії, функціональне призначення та напрями підвищення ефективності застосування практики ЄСПЛ слідчим суддею місцевого загального суду. Проаналізовано та систематизовано правові позиції ЄСПЛ, які доцільно застосовувати слідчому судді під час реалізації своїх повноважень, особливо під час вирішення питань, що найменш врегульовані в кримінальному процесуальному законодавстві України. Викладено відповідні пропозиції спрямовані на вдосконалення та підвищення ефективності застосування слідчим суддею практики ЄСПЛ при здійсненні судового контролю у кримінальному провадженні. Видання розраховано на науковців, викладачів, аспірантів (ад’юнктів), студентів (курсантів) юридичних факультетів, юридичних навчальних закладів, співробітників МВС, СБУ, прокуратури та суддів, а також правозахисників і усіх, хто цікавиться зазначеною проблематикою.

    Шляхи реалізації конституційного права особи на охорону здоров’я

    Швець Ю. Ю.

    У монографії йдеться про фундаментальні засади, особливості та відмінності конституційного права особи на охорону здоров’я в Україні, європейських державах, США, Канаді, інших країнах. За допомогою комплексного методологічного інструментарію та на основі соціонормативного підходу здійснено порівняльний аналіз конституційних та інших правових норм, стосовних права особи на охорону здоров’я. На цій теоретичній та емпіричній основі розроблено концептуальні конституційні засади права особи на охорону здоров’я та практичні рекомендації щодо удосконалення механізмів реалізації даного права в Україні. Авторська концепція екстраполюється на процеси, пов’язані з медичною реформою у вітчизняній медицині. Монографія стане в пригоді науковцям, викладачам юридичних вузів і факультетів, а також юристам-практикам та всім, хто цікавиться питаннями сучасного конституційного права.

    Запобігання та протидія легалізації (відмиванню) корупційних доходів публічними діячами

    Шевченко М. В.

    У монографії наведено теоретичне узагальнення та нове вирішення наукової проблеми – вдосконалення теоретико-правового та законодавчого підґрунтя організації та функціонування системи адміністративно-правових заходів запобігання та протидії легалізації (відмиванню) корупційних доходів публічними діячами. Результати дослідження можуть бути використані шляхом застосування основних положень роботи при проведенні семінарських і практичних занять та підготовці відповідних матеріалів, зокрема у формі схем і таблиць, для навчальної літератури та навчально-методичних матеріалів.

    Обмеження та заборони як засоби запобігання адміністративним правопорушенням, пов’язаним з корупцією, у діяльності державних службовців в Україні

    Шимон О. М.

    У монографії проведено системний аналіз обмежень та заборон як засобів запобігання адміністративним правопорушенням, пов’язаним із корупцією, у діяльності державних службовців в Україні, виокремлено проблеми в їх правовому регулюванні та правозастосовчій практиці, визначено перспективи удосконалення застосування таких обмежень і заборон з наданням пропозицій з вирішення виявлених проблем. Проаналізовано «обмеження» і «заборони» саме як правові категорії. Досліджено етимологію слів «обмеження» і «заборона», їх співвідношення між собою та із суміжними і синонімічними поняттями, і запропоновано авторський варіант розуміння змісту і сутності вказаних понять. Виокремлено низку особливостей, які характеризують обмеження і заборони як правові категорії. Результати дослідження можуть бути використані шляхом застосування основних положень роботи при проведенні семінарських і практичних занять та підготовці відповідних матеріалів, зокрема у формі схем і таблиць, для навчальної літератури та навчально-методичних матеріалів.

    Адміністративно-правовий статус поліції охорони

    Шкляренко А. М.

    Монографію присвячено комплексному науковому аналізу сутності та особливостей адміністративно-правового статусу поліції охорони, а також окресленню напрямків вдосконалення адміністративного законодавства, норми якого визначають правовий статус даного структурного підрозділу Національної поліції України. Визначено, що правові засади діяльності поліції охорони охарактеризовано, як систему нормативно-правових актів, що містять положення, які регламентують роботу зазначеної правоохоронного органу. На підставі аналізу всієї системи правових засад діяльності поліції охорони запропоновано розробити та прийняти окремий нормативно-правовий акт, положення якого встановлювали б особливості діяльності, структуру, принципи та інші аспекти діяльності поліції охорони, як окремої складової частини Національної поліції України. Монографія може бути корисною для науковців, науково-педагогічних працівників і здобувачів вищої освіти, а також правоохоронців, суддів і юристів-практиків.

    Пенітенціарна система України: теоретико-прикладна модель

    Шкута О. О.

    Монографія присвячена дослідженню теоретичних і практичних
    проблем функціонування пенітенціарної системи України у ХХІ ст. Розкрито теоретичні та методологічні засади функціонування пенітенціарної системи України. Здійснено аналіз формування та реалізації пенітенціарної політики в концептуальних положеннях пенітенціарної системи України. Розроблено галузеві та міжгалузеві засади функціонування пенітенціарної системи України. Вироблено теоретико-прикладну модель функціонування пенітенціарної системи України у ХХІ ст. Для науковців, викладачів, курсантів (студентів) і слухачів юридичних навчальних закладів, персоналу органів і установ Міністерства юстиції України у сфері виконання кримінальних покарань та пробації.

    Адміністративно-правова протидія порушенням корпоративних прав в Україні

    Шумейко І. П.

    У монографії проведено системний аналіз адміністративно-правової протидії порушенням корпоративних прав в Україні, виокремлено проблеми в її правовому регулюванні та правозастосовчій практиці, визначено перспективи її удосконалення з наданням пропозицій з вирішення виявлених проблем. На основі існуючих доктринальних положень запропоновано оновлений підхід до визначення порушення суб’єктивних корпоративних прав. З урахуванням аналізу правозастосування, запропоновано практично-орієнтований варіант поділу порушень корпоративних прав на корпоративне рейдерство, грінмейл, дії менеджменту на шкоду товариству, порушення прав міноритарних учасників (акціонерів). Розкрито сутність та надано дефініцію кожному з видів порушень. Охарактеризовано існуючі способи порушень корпоративних прав та їхнє відношення до виокремлених видів порушень. Результати дослідження можуть бути використані шляхом використання основних положень роботи при проведенні семінарських і практичних занять та підготовці відповідних матеріалів, зокрема у формі схем і таблиць, для навчальної літератури та навчально-методичних матеріалів.

    Адміністративно-правові засади реалізації державної політики у сфері транскордонного співробітництва

    Шутак Т. Г.

    Монографію присвячено аналізу особливостей адміністративно-правового статусу суб’єктів транскордонного співробітництва, зокрема територіальних громад, їхніх представницьких органів та об’єднань, місцевих органів виконавчої влади, що взаємодіють з територіальними громадами й органами публічної влади сусідніх держав у межах своєї компетенції, встановленої законодавством України та угодами про транскордонне співробітництво. З’ясовано зміст і ключове призначення державної підтримки транскордонного співробітництва. Проаналізовано складові її здійснення суб’єктами владних повноважень. Запропоновано систематизацію міжнародно-правових актів з питань реалізації державної політики у сфері транскордонного співробітництва органами публічної адміністрації, представлену загальним і спеціальним блоками відповідних документів. Монографія розроблена для науковців, викладачів, аспірантів, студентів, практикуючих юристів, та всіх, хто цікавиться проблематикою зазначеної теми.

    Адміністративне право України. Повний курс

    за ред. Галунька В., Правоторової О.

    У підручнику подано повний курс адміністративного права. За основу взято теоретичні положення та практику діяльності публічної адміністрації, що відповідає цінностям людиноцентристської теорії, коли публічна адміністрація має якнайповніше задовольняти права, свободи й законні інтереси приватних осіб відповідно до цінностей ЄС. Підручник може бути використано студентами в освітньому процесі, аспірантами, викладачами навчальних закладів, науковцями, членами уряду України та іншими посадовими особами органів публічної влади, народними депутатами, апаратом суду, активістами громадських об’єднань, а також усіма, хто цікавиться адміністративним правом. За змістом підручник відповідає Програмі другого блоку фахового вступного випробування з адміністративного права України, що затверджена МОН України. Він стане в нагоді під час підготовки до вступних випробувань для складання ЗНО до магістратури, а також у підготовці до відповідних кваліфікаційних іспитів кандидатів на посади суддів, прокурорів, адвокатів, нотаріусів і працівників правоохоронних органів.

    Особливості організації прокурорського нагляду за додержанням прав і свобод неповнолітніх при виконанні судових рішень у кримінальних справах

    Влад С. Ф.

    У монографії розглядаються питання, пов’язані з прокурорським наглядом за додержанням прав і свобод неповнолітніх при виконанні судових рішень у кримінальних справах, досліджується дійсний стан справ, складнощі, котрі постали перед прокурорами, а також проблеми, котрі виникли і не розв’язані, щодо особливостей здійснення прокурорського нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах з питань захисту інтересів дітей. Видання розраховане на працівників органів прокуратури, викладачів та науковців, аспірантів, студентів закладів вищої освіти юридичного профілю.

    Адміністративно-правова наука та освіта в персоналіях

    за заг. ред. Битяка Ю. П., Коломоєць Т. О., Лученка Д. В.

    Довідник є першим у межах серії довідників про вчених України HELVETICA’S VADEMECUM, започаткованої Видавничим домом «Гельветика». У межах серії передбачене видання довідників, що будуть присвячені життєпису як представників різних галузей права, так і вчених з інших галузей знань (педагогіки, журналістики, публічного управління та адміністрування тощо) та спеціальностей (філології, філософії, історії й археології, економіки, психології тощо). У довіднику в систематизованому вигляді подаються біографії відомих учених-юристів, які формували та наразі беруть участь у розвитку адміністративно-правової науки і освіти України. У біографії кожного вченого містяться відомості про його освіту, наводяться його монографії, вказується тематика дисертаційних робіт. Довідник підготовлено та презентовано у рамках IV Харківського міжнародного юридичного форуму (м. Харків, 23–25 вересня 2020 року). Для науковців, викладачів і студентів вищих навчальних закладів, широкого кола читачів.

    Нормативність кримінального права: теоретико-прикладне дослідження

    Вечерова Є. М.

    У монографії представлено авторську концепцію нормативності кримінального права як його первинної сутнісної характеристики (властивості), що визначає сенс і призначення кримінального права, лежить в основі функцій, принципів і норм кримінального права, завдяки чому кримінальне право виступає не лише регулятором суспільних відносин, а й передусім засобом юридизації тих цінностей, що в конкретному суспільстві проголошено/визнано основоположними. Для викладачів, аспірантів, студентів вищих навчальних закладів, практичних працівників, а також усіх, хто цікавиться питаннями філософії та соціології кримінального права.

    Рецепція у конституційному праві: досвід компаративного аналізу

    Верлос Н. В.

    Монографія присвячена компаративному аналізу рецепції як конституційно-правового феномену та процесу як необхідної складової сучасного етапу конституційної модернізації в Україні. Висвітлюються доктринальні підходи до визначення рецепції як конституційно-правового феномену, відмежування її від споріднених правових категорій. Розкривається поняття рецепції в конституційному праві, відмежування від споріднених та суміжних правових категорій, здійснюється комлексна класифікація за різними критеріями. Досліджується вплив рецепції на інституційний дизайн конституційної моделі організації публічної влади та вітчизняної доктрини прав людини. Аналізуються негативні наслідки рецепції такі як дисгармонізація, конституційно-правова мутація, декультурація, анігіляція, конституційна комплікація та інші. Розрахована на науковців, викладачів, аспірантів, студентів та широкого кола читачів, які цікавляться проблемами розвитку конституційного права в сучасних умовах глобалізації та транснаціоналізації.

    Психофізіологічна діагностика особистості

    Ващук О. П.

    У навчально-методичному посібнику розглянуто теоретичні та практичні питання психофізіологічної діагностики особистості, зміст невербальної інформації у психофізіологічній діагностиці особистості, методику проведення психофізіологічної діагностики особистості. Посібник укладено на основі чинного законодавства України, наукової криміналістичної і психофізіологічної літератури та емпіричних й статистичних даних. У посібнику визначені питання лекційного матеріалу, запропоновано плани проведення практичних занять, види самостійної роботи, а також рекомендовані нормативні та наукові джерела. Навчально-методичний посібник розрахований на викладачів та студентів вищих навчальних закладів, науковців, юристів-практиків та практиків інших галузей знань. Дана публікація містить результати досліджень, проведених за грантом Президента України за конкурсним проектом (Ф70/193-2017 (0117U003832)) Державного фонду фундаментальних досліджень.

    Основи застосування адміністративної відповідальності до іноземців та осіб без громадянства в Україні

    Галунько В. М.

    У монографії на основі комплексного аналізу адміністративно-правової відповідальності іноземців та осіб без громадянства в Україні, виявленні теоретичні і практичні проблеми, пов’язані із правовою реалізацією суб’єктами публічного адміністрування своїх повноважень у зазначеній сфері, розроблено науково–обгрунтовані рекомендації щодо підвищення ефективності функціонування системи суб’єктів держави у сфері суспільних відносин, пов’язаних з порушеннями іноземцями та особами без громадянства адміністративного законодавства України, притягнення їх до адміністративної відповідальності та організація профілактичної роботи з ними. Монографія призначається для широкого кола читачів: вчених у галузі адміністративного права, аспірантів, студентів вищих навчальних закладів, посадових осіб публічної адміністрації, а також для всіх хто цікавиться даною проблематикою.

    Основи соціально-натуралістичної юриспруденції та кримінології

    Костенко О. М.

    У світлі соціального натуралізму автором здійснюється пошук відповіді на «вічні» питання: що є право і що є правопорушення? Ці питання актуалізуються в зв’язку з потребами протидії правовому свавіллю і правовим ілюзіям, а також різноманітним зловживанням правовими засобами, які руйнують правопорядок. Розвиваючи світоглядні ідеї попередніх мислителів, зокрема Дж. Локка і Е. Дюркгейма, автор обґрунтовує оригінальну соціально-натуралістичну концепцію права і правопорушення та розкриває потенціал цієї концепції для забезпечення справедливості і прогресивного правопорядку в сучасному світі. Книга може стати у нагоді науковцям, викладачам, студентам юридичних вишів, а також філософам, соціологам і тим, хто цікавиться фундаментальними проблемами юриспруденції і кримінології та їх вирішенням в соціальній практиці.

    Адміністративно-правовий захист інвестицій в Україні

    Фесенко О. М.

    Монографію присвячено проблемі адміністративно-правового захисту інвестицій в Україні. Визначено його специфічні риси, механізм і шляхи оптимізації. Висвітлено правові режими інвестування та міжнародно-правові стандарти в цій сфері. Проаналізовано зарубіжний досвід і повноваження правоохоронних органів як суб’єктів захисту інвестицій. Для наукових, науково-педагогічних працівників, юристів-практиків, здобувачів вищої освіти, а також широкого кола читачів, які цікавляться проблематикою адміністративно-правового захисту інвестицій в Україні.

    Адміністративно-правове регулювання меценатства і спонсорства в Україні

    М. В. Демешко

    Монографію присвячено комплексному науковому аналізу фундаментальних теоретичних та практичних проблем адміністративно-правового регулювання меценатства і спонсорства. Вироблено практичні рекомендації, спрямовані на підвищення ефективності норм адміністративного законодавства щодо регулювання меценатської та спонсорської діяльності, та побудови всебічно обґрунтованого механізму комплексного нормативного регулювання адміністративної відповідальності за порушення законодавства у сфері меценатства та спонсорства. Монографія може бути корисною для науковців, науково-педагогічних працівників і здобувачів вищої освіти, а також правоохоронців, суддів і юристів-практиків.

    Приватні та публічні інтереси в умовах пандемії Covid-19: колізії та правові шляхи вирішення

    Є.О. Харитонов, О.І. Харитонова, С.Б. Булеца ; за ред. д. юрид. н., проф. Є.О. Харитонова, д. юрид. н., проф. О.І. Харитонової, к. юрид. н., доц. К.Г. Некіт

    У монографії досліджуються актуальні проблеми, пов’язані з колізією публічних та приватних інтересів в умовах пандемії COVID-19. Колективом авторів проаналізовано причини колізії приватних та публічних інтересів в умовах пандемії та шляхи їх подолання. У монографії розглядаються як загальні напрями забезпечення балансу публічних та приватних інтересів під час пандемії COVID-19, так і способи забезпечення балансу приватних та публічних інтересів в окремих сферах суспільного життя. Монографія переслідує мету розробити цілісну концепцію вирішення численних правових проблем, що виникли у зв’язку з кризою, зумовленою пандемією. Монографія розрахована як на наукових та науково-педагогічних працівників, так і на практикуючих правознавців, а також стане на користь кожному, хто стикнувся з колізією приватних та публічних інтересів в умовах пандемії COVID-19.

    Competition Law of Ukraine

    Kot O. О.

    The research “Competition Law of Ukraine” by Oleksiy O. Kot is dedicated to give general overview of competition and antitrust regulation in legislation of Ukraine. After a brief description of the history of antitrust legislation development the main attention in this research paid to regulation of:
    - protection from abuse of the monopoly;
    - cartels (concerted actions);
    - concentrations (M&A transactions);
    - unfair competition;
    - misleading information.
    Liability for antitrust legislation breach as well as problems of the actual court practice are also analysed in this research. Laws of Ukraine “On the Antimonopoly Committee of Ukraine” and “On the Protection of Economic Competition” (unofficial translation of their current versions with latest amendments on December 2020) are included as annexes to this publication.

    Концептуальні аспекти становлення народовладдя в умовах глобалізації

    Р. О. Стефанчук, І. М. Мищак, А. О. Янчук

    У монографії розглянуто базові теоретико-концептуальні аспекти становлення й розвитку інституту народовладдя в умовах глобалізації. Досліджуються причини та особливості різноманітних підходів до розуміння сутності народовладдя та меж його здійснення. На основі положень нормативних актів та новітніх досліджень виокремлено особливості конституціоналізації інституту народовладдя та його зв’язок з громадянським суспільством в умовах глобалізації. Аналізується вплив глобалізаційних процесів на інститут безпосередньої демократії, трансформацію інституту установчої влади народу. Видання розраховане на працівників органів державної влади та місцевого самоврядування, науковців, викладачів та студентів, а також усіх, хто цікавиться питаннями розвитку народовладдя в Україні.

    Формування механізмів державного управління протекціоністською політикою держави у сфері кінематографії

    Н. А. Лебєдєва

    У монографії наведено теоретичне узагальнення і нове вирішення науково-теоретичного завдання, що полягає в обґрунтуванні теоретичних засад сутнісних закономірностей становлення і розвитку кінематографії в сучасних державах та виявлення на підставі цього нових тенденцій і закономірностей у формуванні дієвого механізму державного управління у контексті протекціоністської політики держави щодо кінематографії в Україні. Державі кіномистецтво необхідно для заощадження и розвитку кращих вітчизняних традицій, оскільки воно здатне виховувати найкращі людські якості, розвивати найсвітліші душевні почуття громадян, тобто сприяти кращому суспільному розвитку і не тільки в Україні, а й за її межами, збагачуючі своїм змістом європейську культуру в цілому. Видання розраховане на студентів, викладачів, державних службовців, аспірантів та докторантів, а також усіх, хто цікавиться сучасною державно-управлінською наукою та кінематографією.

    Теорія та практика реалізації адміністративних процедур у сфері соціального захисту населення

    С. А. Уханенко, Є. О. Легеза

    Монографія присвячена дослідженню теорії та практики реалізації адміністративних процедур в сфері соціального захисту населення. Розкрито поняття, характерні ознаки, принципи та класифікацію адміністративних процедур у сфері соціального захисту населення в Україні. Визначено особливості нормативно-правового регулювання адміністративних процедуру сфері соціального захисту населення. Охарактеризовано стадії адміністративної процедури у сфері соціального захисту населення в Україні. Визначено сутність оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів публічної адміністрації під час адміністративної процедури у сфері соціального захисту населення. Узагальнено зарубіжний досвід здійснення адміністративних процедур у сфері соціального захисту населення з метою визначення можливостей запровадження його позитивних здобутків в Україні. Визначено проблеми та перспективи розвитку законодавства в галузі здійснення адміністративних процедур у сфері соціального захисту населення в Україні. Для науковців, викладачів, студентів та слухачів юридичних факультетів і закладів освіти, а також працівників правоохоронних органів.

    Якість адміністративно-процесуального законодавства: питання теорії та практики

    Діхтієвський П. В., Бойко А. В.

    У монографії розглянуто актуальні теоретичні та практичні проблеми якості адміністративно-процесуального законодавства та практики його застосування адміністративними судами щодо справедливого, неупередженого та своєчасного вирішення судами спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів приватних осіб від порушень з боку суб’єктів владних повноважень. З’ясовано, що правозастосовча діяльність Європейського суду з прав людини зумовлює необхідність удосконалення не тільки вітчизняного адміністративно-процесуального законодавства та практики його застосування, але й перегляду методології та вектору дослідження умов ефективності адміністративно-процесуального законодавства, у тому числі й такої передумови, як його якість. Невирішеними залишаються ті питання якості закону, що забезпечують доступність судочинства для пересічних громадян, однозначність, точність і ясність ряду положень адміністративно-процесуального законодавства, послідовність, визначеність, несуперечливість нормативного тексту тощо. Для працівників органів публічної влади, суддів юрисдикції та повноважень адміністративного судочинства, науковців, викладачів, аспірантів, студентів юридичних факультетів вищих навчальних закладів, а також читачів, які цікавляться актуальними проблемами адміністративного процесу України.

    Цивільно-процесуальні відносини: теоретичні аспекти

    Діденко Л. В.

    Монографію присвячено комплексному дослідженню теоретичних аспектів цивільно-процесуальних правовідносин. У науковій роботі здійснено правову характеристику ґенези наукових концепцій цивільних процесуальних відносин як інституту цивільного процесуального права. З’ясовано напрями та методологію дослідження цивільних процесуальних відносин. Проведено порівняльно-правовий аналіз цивільно-правових та цивільно-процесуальних відносин у науці цивільного процесуального права. Розглянуто ознаки цивільних процесуальних правовідносин. Досліджено систему цивільних процесуальних правовідносин. Виявлено місце та функції цивільних процесуальних відносин у механізмі цивільного процесуального регулювання. Проаналізовано підстави та передумови виникнення цивільних процесуальних правовідносин, їх зміни та припинення. Визначено види цивільних процесуальних правовідносин. Виокремлено елементи цивільних процесуальних правовідносин. Наведено наукові теорії щодо об’єкта правовідносин, його визначення та природа. Визначено поняття та ознаки суб’єктів цивільно-процесуальних відносин, їх класифікацію та правовий статус. Видання розраховане на науковців, викладачів, студентів, аспірантів і докторантів вищих юридичних навчальних закладів, а також усіх, хто цікавиться проблематикою цивільно-процесуальних правовідносин.

    Феномен публічного інтересу як категорії адміністративного права

    Л. О. Золотухіна

    Монографія присвячена дослідженню концепції публічного інтересу як категорії адміністративного права. Проаналізовано історико-правові та загальнотеоретичні положення щодо встановлення сутності публічного інтересу: історіографія дослідження, поняття, види, ґенеза нормативного закріплення, класифікація, система, суб’єкти адміністративно-правового механізму забезпечення реалізації та захисту. Визначено особливості прояву та реалізації публічного інтересу у різних сферах (безпеки оборони; економічної безпеки; соціальної безпеки). Розглянуто міжнародні та закордоні виміри правового регулювання законодавчого визначення публічного інтересу. Запропоновано основні положення концепції публічного інтересу в Україні та шляхи розв’язання проблем, що існують у цій сфері. Для науковців, викладачів, студентів та слухачів юридичних факультетів і закладів освіти, а також працівників правоохоронних органів.

    Фальсифікація та обіг фальсифікованих лікарських засобів: кримінально-правове дослідження

    І. А. Коваленко

    Монографію присвячено кримінально-правовому дослідженню проблем кримінальної відповідальності за фальсифікацію лікарських засобів або обіг фальсифікованих лікарських засобів і формуванню на цій основі науково-обґрунтованих пропозицій щодо удосконалення відповідних норм Кримінального кодексу України (та підвищенню ефективності застосування кримінального законодавства). Призначена для практикуючих юристів, науковців, викладачів та студентів вищих навчальних закладів, усім, хто цікавиться проблеми правової оцінки суспільно небезпечних діянь пов’язаних з фальсифікацією та обігом фальсифікованих лікарських засобів.

    Фінансово-правове регулювання надання державних (місцевих) гарантій в Україні

    Рядінська В. О., Нефьодов С. В.

    В монографії досліджено теоретико-правові підходи до визначення сутності державних (місцевих) гарантій, правові основи надання публічних гарантій та правову процедуру надання публічних гарантій в Україні. Отримані в результаті висновки дозволяють показати не лише окремі недоліки в фінансово-правовому регулюванні надання державних (місцевих) гарантій в Україні на сучасному етапі, але й виявити причини їх виникнення та напрями удосконалення цього регулювання. Монографія може бути корисною для науковців, викладачів, аспірантів, студентів юридичних вищих навчальних закладів, а також для всіх, хто цікавиться та небайдужий до проблем фінансово-правового регулювання надання державних (місцевих) гарантій в Україні.

    Фінансово-правове регулювання виробництва та обігу алкогольної продукції в Україні

    Рядінський Є. О.

    В монографії досліджено теоретико-правові підходи до фінансово-правового регулювання виробництва та обігу алкогольної продукції, форми фінансово-правового регулювання виробництва та обігу алкогольної продукції, що безпосередньо та опосередковано спрямовані на формування дохідної частини бюджету. Отримані в результаті висновки дозволяють показати не лише окремі недоліки в фінансово-правовому регулюванні виробництва та обігу алкогольної продукції в Україні на сучасному етапі, але й виявити причини їх виникнення та напрями удосконалення цього регулювання. Монографія може бути корисною для науковців, викладачів, аспірантів, студентів юридичних вищих навчальних закладів, а також для всіх, хто цікавиться та небайдужий до проблем фінансово-правового регулювання виробництва та обігу алкогольної продукції в Україні.

    Управління побутовими відходами в Україні (адміністративно-правовий вимір)

    Кравченко М. Г.

    У монографії на основі аналізу чинного законодавства України, законодавства ЄС, законодавства окремих країн – членів ЄС, досягнень вітчизняної та зарубіжної правничої науки, а також практики національних судів та Європейського суду з прав людини здійснюється комплексне наукове дослідження адміністративно-правового виміру управління побутовими відходами в Україні. Автор здійснив теоретико-правовий аналіз концепції «управління побутовими відходами»; охарактеризував юридичне регулювання управління побутовими відходами в Україні; окреслив коло суб’єктів управління побутовими відходами в Україні; розкрив механізм управління побутовими відходами в Україні; проаналізував питання про управління побутовими відходами у контексті адаптації законодавства України до законодавства ЄС. Видання розраховано на студентів вищих навчальних закладів юридичного профілю, аспірантів, викладачів, юристів-практиків, державних службовців, суддів та усіх, хто цікавиться досліджуваною проблематикою.

    Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання у виді позбавлення волі за законодавством України та Держави Ізраїль

    Козакова І. В.

    Монографія присвячена аспектам теоретичного і практичного характеру, що стосуються проблем застосування умовно-дострокового звільнення від відбування покарання у виді позбавлення волі за законодавством України та Держави Ізраїль. У монографії здійснено історичний аналіз розвитку інституту умовно-дострокового звільнення та проведено відмежування його від суміжних інститутів кримінального права. Визначено підстави, порядок та правові наслідки застосування умовно-дострокового звільнення від відбування покарання засуджених до позбавлення волі за законодавством України та Держави Ізраїль. Проведено аналіз криміногенного контингенту осіб, які мають право на умовно-дострокове звільнення від відбування покарання у виді позбавлення волі. За результатами дослідження сформульовано нові теоретичні положення, пов’язані зі вдосконаленням шляхів застосування вітчизняного інституту умовно-дострокового звільнення від відбування покарання у виді позбавлення волі. Наукове видання призначене для студентів, аспірантів, науковців та викладачів юридичних вищих навчальних закладів, працівників правоохоронних органів та судів.

    Теоретичні та практичні основи розслідування шахрайства у сфері надання туристичних послуг

    Т. О. Калюга, К. О. Чаплинський

    У монографії з урахуванням сучасного стану розвитку криміналістичної науки та правоохоронної практики здійснено криміналістичний аналіз функціонування сфери туризму, визначено поняття й елементи криміналістичної характеристики шахрайства у сфері надання туристичних послуг, окреслено предмет злочинного посягання, визначено обстановку й умови учинення шахрайства, виокремлено способи злочину і слідову картину, надано характеристику особі шахрая та потерпілого. Розкрито особливості організації розслідування шахрайства. Досліджено особливості оцінки первинної інформації та основні напрями розслідування. Виокремлено типові слідчі ситуації розслідування. Окреслено основні напрями взаємодії та міжнародного співробітництва при розслідуванні шахрайства. Визначено тактичні особливості проведення окремих процесуальних та слідчих (розшукових) дій. Зосереджено увагу на особливостях використання спеціальних знань. Для науковців, викладачів, докторантів, ад’юнктів і аспірантів, курсантів, студентів та слухачів юридичних закладів вищої освіти, працівників прокуратури, Національної поліції та Служби Безпеки України, адвокатів та суддів, туроператорів, усіх тих, хто виявляє інтерес до юридичної науки та правоохоронної практики.

    Теоретичні засади методики розслідування шахрайства на ринку нерухомості

    К. О. Чередник, К. О. Чаплинський

    У монографії з урахуванням сучасного стану розвитку криміналістичної науки та правоохоронної практики визначено поняття й елементи криміналістичної характеристики шахрайства на ринку нерухомості, окреслено предмет шахрайського посягання, способи, знаряддя й слідову картину злочину, досліджено обстановку злочинного посягання, умови злочину та особу злочинця (членів ОЗГ) й потерпілого. Розкрито особливості організації розслідування шахрайства. Досліджено особливості аналізу первинної інформації та обставини, що підлягають встановленню. Запропоновано алгоритми дій слідчого у типових слідчих ситуаціях початкового та подальшого етапів розслідування. Наголошено на проблемних питаннях взаємодії слідчих і оперативних підрозділів у справах про шахрайства. Визначено комплекси тактичних операцій, спрямованих на вилучення, дослідження та використання документальних джерел інформації про ознаки шахрайства на ринку нерухомості. Окреслено особливості подолання протидії та забезпечення безпеки учасникам, які потребують захисту у кримінальному провадженні. Для науковців, викладачів, докторантів, ад’юнктів і аспірантів, курсантів, студентів та слухачів юридичних закладів вищої освіти, працівників прокуратури, Національної поліції та Служби Безпеки України, адвокатів та суддів, усіх тих, хто виявляє інтерес до юридичної науки та правоохоронної практики.

    Теоретичні засади методики розслідування хуліганства, вчиненого із застосуванням вогнепальної або холодної зброї чи іншого предмета, спеціально пристосованого або заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень

    О. В. Антонюк, К. О. Чаплинський

    В монографії з урахуванням сучасного стану розвитку криміналістичної науки та правоохоронної практики визначено поняття й елементи криміналістичної характеристики хуліганства, окреслено способи, знаряддя й слідову картину злочинів, досліджено обстановку злочинного посягання та особу злочинця й потерпілого. Розкрито особливості організації розслідування хуліганства. Досліджено особливості аналізу первинної інформації та обставини, що підлягають встановленню. Запропоновано алгоритми дій слідчого у типових слідчих ситуаціях початкового та подальшого етапів розслідування. Наголошено на проблемних питаннях взаємодії слідчих і оперативних підрозділів у справах про хуліганство. Удосконалено організаційно-тактичне забезпечення проведення слідчих (розшукових) дій. Досліджено особливості використання спеціальних знань при розслідуванні злочинів вказаної категорії. Для науковців, викладачів, курсантів, студентів та слухачів вищих юридичних навчальних закладів, ад’юнктів та аспірантів, працівників поліції, прокуратури та адвокатури, усіх тих, хто виявляє інтерес до юридичної науки.

    Теоретичні аспекти кримінальної відповідальності за ненадання допомоги хворому медичним працівником

    О. Г. Берило

    У монографії проведено комплексне наукове дослідження питань кримінальної відповідальності за ненадання допомоги хворому медичним працівником. На сьогодні визначається гостротою проблема якості надання медичних послуг співробітниками відповідних установ України під час здійснення ними своїх професійних обов’язків. Питання, пов’язані з кримінально-правовою характеристикою ненадання допомоги хворому медичним працівником, є складними за суттю й актуальними не лише для кримінального законодавства України, а й для держав пострадянського та європейського простору. Монографія призначається для широкого кола читачів: вчених у галузі кримінального права, аспірантів, студентів вищих навчальних закладів, посадових осіб публічної адміністрації, а також для всіх хто цікавиться даною проблематикою.

    Розслідування порушення правил охорони вод та забруднення моря (кримінальний процесуальний та криміналістичний аспекти)

    В. К. Барвенко

    У монографії розглянуто комплекс теоретичних і практичних питань розслідування порушень правил охорони вод та забруднення моря. Проаналізовано сучасний стан злочинних порушень правил охорони вод та забруднення моря, зокрема в Одеської, Миколаївської та Херсонської областях в Україні. У криміналістичному розумінні надане визначення поняття порушень правил охорони вод та забруднення моря, як сукупності правопорушень стосовно такого екологічного об’єкту, як води (поверхневі, підземні, морські), що призводять до таких їх змін, які створюють небезпеку для життя, здоров'я людей чи для довкілля. Наведено аргументи щодо підходу до визначення меж початкового етапу розслідування порушень правил охорони вод та забруднення моря, виокремлено типові слідчі ситуації цього етапу та відповідні версії, подано рекомендації щодо їх використання. Розкрито специфіку взаємодії органів досудового розслідування з державними й недержавними суб’єктами. Розглянуто особливості тактики проведення окремих слідчих (розшукових) дій і надані практичні рекомендації. Окреслено специфіку роботи з документами та висвітлені особливості використання спеціальних знань під час досудового розслідування порушень правил охорони вод та забруднення моря й зроблено акцент на сучасному стані та перспективах судово-екологічної експертиз. Для науковців, викладачів, аспірантів, студентів юридичних факультетів вищих навчальних закладів, практичних працівників органів слідства, прокуратури та суду.

    Теорія принципів адміністративно-процедурного права

    А. А. Шарая

    Монографія присвячена комплексному дослідженню теоретичних проблем застосування принципів адміністративно-процедурного права. У роботі у логічній послідовності висвітлюються базові положення щодо принципів адміністративно-процедурного права. Досліджується ґенеза системи уявлень про принципи адміністративно-процедурного права, формулюється їх авторське поняття та специфічні ознаки. Задля цього аналізується зміст принципів права як комплексної правової інтегративної категорії. Окрема увага приділена і сутності адміністративно-процедурного права як сфері об’єктивізації принципів. Зосереджено дослідження на теоретико-методологічних основах теорії принципів адміністративно-процедурного права, зокрема на їх класифікаційному розподілі із застосуванням великої кількості критеріїв. Також характеризується система принципів адміністративно-процедурного права. Подається комплексний та ґрунтовний аналіз змісту принципів адміністративно-процедурного права з урахуванням їх класифікаційного розподілу. Звернуто увагу на концептуальні засади реалізації принципів адміністративно-процедурного права та запропоновано концепцію їх реалізації. Для науковців, практичних працівників, викладачів і студентів, широкого кола читачів.

    Сучасні методи досудового розслідування кримінальних правопорушень

    О.М. Цільмак, О.Є. Користін, О.М. Заєць та ін.

    У підручнику «Сучасні методи досудового розслідування кримінальних правопорушень» послідовно викладено: суть того чи іншого методу, головну мету методу, правила та умови застосування методу, переваги та недоліки застосування методу, очікувані результати від процесу застосування методу, необхідні матеріали для застосування методу, термін застосування методу; алгоритм застосування методу на етапах його реалізації (підготовчому, основному та заключному). Підручник буде корисним студентам і слухачам юридичних факультетів ВНЗ, курсантам ВНЗ МВС України, науково-педагогічному персоналу ВНЗ МВС України, працівникам органів досудового розслідування.

    Розслідування легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом

    О.В. Халін

    У монографії здійснено комплексне дослідження з метою розв’язання низки теоретичних і практичних проблемних питань щодо виявлення та розслідування легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом. Установлено й проаналізовано особливості вибору моменту та визначення особливостей початкового етапу досудового розслідування. Запропоновано практичні рекомендації щодо організації та проведення окремих слідчих (розшукових), негласних (слідчих) розшукових дій; застосування спеціальних знань під час розслідування. Систематизовано досвід міжнародного співробітництва під час кримінального провадження злочинів цієї категорії. Розроблено рекомендації щодо методики розшуку доходів, одержаних злочинним шляхом, у співпраці з правоохоронними органами зарубіжних держав. Для студентів, аспірантів, докторантів юридичних факультетів і відділень, фахівців, які цікавляться проблематикою кримінального права.

    Публічне адміністрування охорони права власності в Україні. Теорія і практика

    Сукманова О. В.

    У монографії на основі аналізу сучасних досягнень юридичної науки, адміністративного законодавства здійснено аналіз публічного адміністрування охорони права власності в Україні, а також запропоновано науково обґрунтовані пропозиції щодо вдосконалення адміністративно-правових норм, які регулюють досліджувані відносини, загалом сформульовано теорію публічного адміністрування охорони права власності в Україні. Призначається для широкого кола читачів: суб’єктів публічної адміністрації, викладачів, аспірантів, студентів вищих навчальних закладів, працівників підприємств, установ та організацій усіх форм власності, а також для всіх, хто цікавиться проблематикою охорони права власності.

    Реалізація фіскальної політики в Україні в умовах євроінтеграції: організаційно-правові засади

    М. І. Соф’їн

    Роботу присвячено дослідженню проблем реалізації фіскальної політики в Україні в умовах євроінтеграції. Розкрито теоретико-методологічні та адміністративно-правові засади провадження зазначеної політики, а також окреслено напрями розвитку діяльності її суб’єктів. Особливу увагу звернуто на шляхи вдосконалення організаційно-правового забезпечення здійснення фіскальної політики нашої держави в контексті євроінтеграційних процесів. Монографія може бути корисною для науковців, науково-педагогічних працівників і здобувачів вищої освіти, а також правоохоронців, суддів і юристів-практиків.

    Систематизація адміністративного законодавства в сфері охорони здоров’я в Україні: теорія, досвід та перспективи

    Сарибаєва Г.М.

    У монографії подається авторська концепція систематизації адміністративного законодавства у сфері охорони здоров’я в Україні із висвітленням історико-правового, теоретико-правового, системного, праксеологічного, класифікаційного аспектів, а також детальним аналізом всіх різновидів систематизації, перспектив її в Україні. Для науковців, практичних працівників, викладачів і студентів, широкого кола читачів.

    Сучасні тенденції конституціоналізму у контексті глобалізації та правового плюралізму

    Савчин М.В.

    Монографія присвячена сучасним тенденціям глобалізації конституційного права, ключову роль в чому відіграє запозичення та обмін найкращим досвідом захисту прав людини на інституціональному та процедурному рівнях. Розкрито основні методологічні аспекти розвитку сучасного конституційного права у контексті конституційної ідентичності, глобалізації та правового плюралізму. З точки зору основоположних цінностей і принципів розглядається зміщення акцентів у діяльності публічної влади та засад взаємодії між державами на міждержавному та наднаціональному рівнях. Порівнюються сучасні моделі захисту конституції, зокрема, в умовах життєвих загроз нації, проаналізовано проблеми забезпечення єдності судової практики, трансформації суверенітету держави та організації публічної влади на мереживо-центричних засадах. Видання адресоване науковцям, викладачам і студентам юридичних факультетів, фахівцям у галузі публічного урядування, політологам, соціологам, а також практикуючим юристам, експертам та працівникам органів публічної влади, незалежних установ та агенцій, які здійснюють окремі функції публічної влади.

    Публічне управління у сфері приватизації в Україні

    М. М. Потіп

    Монографія є комплексним науковим дослідженням адміністративно-правових засад публічного управління у сфері приватизації в Україні, їх ґенези, сучасності та перспектив розвитку, правового регулювання та практичної реалізації; змісту, структури, елементів системи та механізму публічного управління у сфері приватизації, сучасного стану правового регулювання адміністративно-правових відносин у сфері приватизації, існуючих проблем та напрямів їх вирішення. Запропоновано та науково обґрунтовано концептуальний підхід до змісту адміністративно-правових засад публічного управління у сфері приватизації в Україні. Запропоновано основні положення концепції публічного управління у сфері приватизації в Україні та шляхи розв’язання проблем, що існують у цій сфері. Монографія розрахована на науковців, науково-педагогічних працівників і працівників органів публічної адміністрації.

    Правове регулювання плати за землю в Україні

    Ю.І. Плотнікова

    Монографію присвячено адміністративно-правовому регулюванню плати за землю в Україні. Досліджено сутність плати за землю як одного з різновидів податку та фінансової основи розвитку місцевого самоврядування. Надано характеристику таких складових механізму правового регулювання плати за землю, як платники плати за землю, об’єкт оподаткування платою за землю, база оподаткування платою за землю, ставка плати за землю, порядок обчислення плати за землю, податковий період щодо плати за землю, строк і порядок сплати плати за землю, строк і порядок подання звітності про обчислення та сплату плати за землю. Проаналізовано зарубіжний досвід сплати податку на землю. Визначені найбільш перспективні шляхи реформування механізму правового регулювання плати за землю в Україні. Видання буде корисне для науковців, викладачів, аспірантів, студентів, практикуючих юристів, та для всіх, хто цікавиться проблематикою зазначеної теми.

    Спеціальне кримінальне провадження в кримінальному процесі України

    О.О. Нагорнюк-Данилюк, О.Ю. Татаров

    У монографічному дослідженні розкриваються проблеми здійснення спеціального досудового розслідування та спеціального судового провадження. Визначено поняття спеціального кримінального провадження, виокремлено етапи становлення та законодавчого закріплення спеціального кримінального провадження в Україні, з’ясовано зміст підстав та умов спеціального судового провадження, порядок здійснення спеціального кримінального провадження, проаналізовано питання дотримання прав і свобод підозрюваного (обвинуваченого) під час здійснення спеціального кримінального провадження, виокремлено особливості кримінального провадження за відсутності підозрюваного (обвинуваченого) в кримінальному процесуальному законодавстві зарубіжних країн. Монографічне дослідження призначене для науковців, викладачів, студентів вищих навчальних закладів, практичних працівників, а також тих, хто цікавиться питаннями кримінального процесу.

    Реалізація інформаційної політики органами Державної фіскальної служби України: адміністративно-правовий аспект

    Н. А. Литвин

    Монографію присвячено аналізу наукових джерел та розробок, узагальненню правозастосовної практики правового забезпечення інформаційної діяльності органів Державної фіскальної служби України, вітчизняного і зарубіжного законодавства та досвіду правового забезпечення інформаційної діяльності державних органів, які виконують аналогічні функції; розкрито правові детермінанти формування інформаційної політики в Україні та її реалізація органами ДФС України, досліджено недоліки правового забезпечення інформаційної діяльності та розроблено рекомендації щодо вдосконалення законодавства в даній сфері та підвищення ефективності цієї діяльності. Рекомендовано для науковців, викладачів, студентів слухачів вищих навчальних закладів та практичних працівників фіскальних органів, а також всіх, хто цікавиться проблемами правового забезпечення інформаційної діяльності органів Державної фіскальної служби України.

    Публічне управління у сфері використання природних ресурсів: адміністративно-правові засади

    Ю.О. Легеза

    Монографія присвячена дослідженню сутності механізму публічного управління у сфері використання природних ресурсів. Визначено нормативні засади здійснення публічного управління у сфері використання природних ресурсів та місце в них адміністративно-правового регулювання. У монографії розкрито систему суб’єктів публічного управління у сфері використання природних ресурсів та її розвиток; встановлено завдання, функції, форми публічного управління у сфері використання природних ресурсів; охарактеризовано його адміністративно-правові методи здійснення. Автором визначено шляхи вдосконалення публічного управління у сфері використання природних ресурсів в Україні та його адміністративно-правових засад. Для науковців, викладачів, студентів та слухачів юридичних факультетів і закладів освіти, а також працівників правоохоронних органів.

    Соціальне замовлення органів місцевого самоврядування в Україні

    К. К. Кулі-Іванченко

    Монографію присвячено вирішенню наукового завдання щодо проведення конституційно-правового дослідження соціального замовлення в Україні та розроблення з використанням його результатів пропозицій щодо подальшого удосконалення конституційного законодавства про соціальне замовлення. Запропоновано вважати, що соціальне замовлення – це організаційно-правовий механізм договірної взаємодії органів місцевого самоврядування та громадських організацій для задоволення соціальних потреб населення в інноваційний спосіб. Встановлено, що сутність соціального замовлення являє собою тріаду складових: соціальну, договірну та інноваційну, а також, що розвиток соціального замовлення тісно пов’язаний з реалізацією принципу субсидіарності. Доведено, що укладення договорів на соціальне замовлення є проявом координаційних взаємовідносин органів місцевого самоврядування з громадськими організаціями. За допомогою цих інститутів громадянського суспільства органи місцевого самоврядування підвищують рівень ефективності реалізації як власних, так і делегованих органами державної влади повноважень. Аргументовано, що договір на соціальне замовлення є засобом соціалізації діяльності органів місцевого самоврядування

    Стимули як засіб підвищення результативності діяльності публічних службовців: правовий аспект

    Т. О. Коломоєць, М. В. Титаренко

    У науково-практичному нарисі подається аналіз основних положень сучасної вітчизняної доктрини щодо розуміння стимулів, їх видів, співвідношення із суміжними правовими поняттями, визначаються специфічні ознаки, які у сукупності зумовлюють специфіку ресурсу стимулів як засобу підвищення результативності службової діяльності різних видів публічних службовців. Авторами аналізується вітчизняне та зарубіжне законодавство, яке визначає засади використання ресурсу різних видів стимулів та визначаються пріоритети запозичення позитивного зарубіжного досвіду для його можливого впровадження у практику України. Для науковців, практичних працівників, викладачів і студентів, широкого кола читачів.

    Судовий прецедент в системі податково-правового регулювання в Україні

    Карпушова К. Г.

    У монографії проаналізовано поняття та види судових прецедентів і їх місце в системі права зарубіжних країн, досліджено розвиток теоретико-правових підходів до визначення місця судових рішень в системі права України, сформульовано власний підхід до визначення місця судових рішень, що мають ознаки нормативних регуляторів правовідносин у системі правового регулювання в Україні, розглянуто судові прецеденти в податковому праві, охарактеризовано судові рішення національних та європейських судів в системі податково-правового регулювання в Україні. Монографія може бути корисною для науковців, викладачів, аспірантів, студентів юридичних вищих навчальних закладів, а також для всіх, хто цікавиться та небайдужий до проблем визначення місця та ролі судового прецеденту в системі податково-правового регулювання в Україні.

    Правове регулювання забезпечення безпеки свідків як учасників кримінального провадження

    В. Г. Дрозд, А. В. Пономаренко, М. С. Цуцкіридзе, Р. М. Дударець, В. В. Ананченко, В. В. Бурлака

    У монографії проаналізовано теоретико-правові засади забезпечення безпеки свідків у кримінальному провадженні. Досліджено світовий досвід правового регулювання забезпечення безпеки свідків як учасників кримінального судочинства. З цією метою проведено аналіз законодавства країн Європейського Союзу та пострадянського простору. Охарактеризовано правовий механізм забезпечення безпеки свідків у кримінальному провадженні та його структурні елементи. Висвітлено теоретичні та прикладні проблеми його реалізації, на основі чого запропоновано відповідні шляхи вдосконалення чинного законодавства України. Монографію виконано зі зважанням на останні зміни до чинного законодавства станом на 1 червня 2018 р. Робота може бути корисна для науковців, працівників правоохоронних органів (зокрема, слідчих підрозділів Національної поліції), викладачів, аспірантів, студентів юридичних вищих навчальних закладів, а також для всіх тих, хто цікавиться питаннями захисту свідків у кримінальному провадженні.

    Становлення та розвиток інституту покарання в кримінальному праві УСРР (УРСР) (1919–1991 рр.)

    О. А. Башинський

    У монографії зроблено комплексний аналіз нормативно-правової бази та наукових праць, який дозволив всебічно висвітлити формування та розвиток інституту покарання в кримінальному праві УСРР (УРСР) (1919–1991 рр.), що сприятиме врахуванню історичного досвіду при удосконаленні норм інституту кримінального покарання в КК України. Для науковців, викладачів, аспірантів, студентів та для всіх тих, хто цікавиться історією державно-правового розвитку України.

    Процесуальне діловодство

    В. Г. Стовпець, О. В. Стовпець

    Навчально-методичний посібник «Процесуальне діловодство» має на меті надати ґрунтовні знання не тільки студентам-правознавцям, але й підвищити рівень юристів-практиків і працівників діловодних служб судів. В ньому розглянуто нормативно-правову й методичну базу, відповідно до якої здійснюється документування процесуальних документів цивільного, адміністративного та кримінального провадження, а також організація діловодної роботи у місцевих судах різних інстанцій. Автори висловлюють велику вдячність рецензентам, а також ст. викладачу кафедри адміністративного та кримінального права ОНМУ – Кузьменко Валентині Миколаївні та ст. викл. кафедри цивільного та трудового права ОНМУ – Даниловій Ірині Олександрівні за цінні поради та зауваження, які були враховані нами при виданні цього посібника.

    Протидія корупційним злочинам засобами кримінального права: концептуальні основи

    Д. Г. Михайленко

    У монографії викладено систему наукових положень та обґрунтовано наукові результати в галузі кримінології й кримінального права, що розв’язують важливу наукову проблему, а саме неефективність кримінально-правової протидії корупції в Україні. Визначається, що неефективність діючої формації механізму кримінально-правової протидії корупції в Україні пов’язана з тим, що приведення його в дію як щодо корупційної злочинності, так і щодо кожного окремого корупційного злочину залежить від наявності, відсутності чи нейтральності фактора політичної волі вищого керівництва держави, перешкодами у формуванні й реалізації якого є властивості інституціоналізованої корупції в Україні. Встановлюється, що правове регулювання протидії корупції в Україні характеризується диференціацією, результатом якої є виникнення правових режимів протидії корупції, які мають особливості залежно від її сфери. Проблему неефективності протидії корупції в публічній сфері управління пропонується вирішити на основі впровадження в правову систему України обґрунтованої в роботі концепції багаторубіжного механізму правової протидії корупції. При цьому наведено структуру такого механізму та вирішено проблеми впровадження окремих його елементів. Також описується правова модель надання структурам громадянського суспільства та окремим громадянам можливості прямо (без обов’язкової участі правоохоронних органів) через суд використовувати кримінально-правовий інструментарій протидії інституціоналізованій корупції у вищих ешелонах влади. Книга орієнтована на вчених у галузі кримінальної юстиції, студентів, які вивчають проблематику кримінально-правової протидії корупції, суддів і працівників правоохоронних органів, які застосовують антикорупційне законодавство України, та працівників органів державної влади й управління, які займаються формуванням і реалізацією політики боротьби з корупційною злочинністю.

    Провадження в справах про проступки

    І.Є. Іванов

    У роботі визначено сутність та зміст провадження у справах про проступки. Обґрунтовується, що цю юридичну категорію варто розглядати як складову адміністративно-юрисдикційного процесу, у межах якого компетентні суб’єкти реалізують сукупність процесуальних дій, спрямованих на встановлення об’єктивної істини щодо факту вчинення протиправного діяння, або відсутності ознак проступку, що виключає підстави притягнення до адміністративної відповідальності. Виокремлено основні риси провадження в справах про проступки, які притаманні для сучасного стану вітчизняного правового забезпечення функціонування інституту адміністративної відповідальності. Сформульовані у дослідженні науково-теоретичні положення, висновки, рекомендації та пропозиції можуть використовуватися у науково-дослідній роботі, правотворчій та правозастосовній діяльності, у навчальному процесі під час розробки навчально-методичного забезпечення й викладання навчальних дисциплін.

    Принципи діяльності адміністративного суду в Україні в аспекті імплементації європейських стандартів судочинства

    М. А. Бояринцева

    Монографія присвячена діяльності адміністративного суду як суб’єкта права в умовах євроінтеграції. Проаналізовано правовий статус суду, суддів та працівників апарату суду, процесуальну діяльність суду та деякі проблеми виконання рішення судів, розглянуто поняття європейського адміністративного простору. Визначено принципи здійснення адміністративного судочинства в Україні та у європейському адміністративному просторі. Розглянуто міжнародні принципи адміністративного права щодо діяльності публічної адміністрації в країнах Європейського Союзу та Україні. Запропоновано вирішення деяких проблем, що існують у сфері здійснення адміністративного судочинства. Для науковців, викладачів, студентів та слухачів юридичних факультетів і закладів освіти, а також працівників апарату судів та суддів.

    Правопорядок у сфері національної безпеки сучасної України

    О. О. Пучков

    У монографії комплексно досліджується правопорядок в сфері національної безпеки на основі сучасних українських реалій. Вивчення правопорядку в сфері національної безпеки проведено з позицій постнекласичного підходу. Правопорядок у сфері національної безпеки розглядається як складна динамічна система, що самоорганізовується. Використовуючи наукові напрацювання, у межах дослідженої проблематики описано характерні ознаки правопорядку в сфері національної безпеки. Проведено аналіз існуючих понять та визначень категорії «національна безпека», їх змісту. Виокремлено та розглянуто значення основних атрибутів національної безпеки у сучасній юридичній науці. Досліджено поняття та архітектоніку державно-правового механізму забезпечення правопорядку в сфері національної безпеки. Доведено, що вона складається з трьох взаємозалежних та взаємообумовлюючих елементів: ціннісно-нормативного, інституційного, інструментального. Звертається особлива увага на діяльність громадських організацій у аспекті забезпечення правопорядку в сфері національної безпеки.

    Методичні рекомендації з організації семінарських, практичних завдань та самостійної роботи з навчальних дисциплін «Адміністративне право», «Запобігання та протидія домашньому насильству» та «Фінансове право»

    В. В. Бондар, М. Ю. Бездольний, В. М. Галунько, Ю. В. Кузьменко, Н. Л. Шевченко

    Методичні рекомендації з організації семінарських, практичних завдань та самостійної роботи з навчальних дисциплін «Адміністративне право», «Запобігання та протидія домашньому насильству» та «Фінансове право. Рекомендації підготовлені для здобувачів вищої освіти навчальних закладів зі специфічними умовами викладання.

    Правове регулювання державної служби в Україні (200 найпоширеніших запитань та відповідей)

    Т.О. Коломоєць, А.А. Шарая

    У навчальному посібнику у систематизованому вигляді подається основний матеріал із базових тем навчальної дисципліни, подається перелік 200 найпоширеніших питань та відповідей, переліки основної та додаткової літератури. Для науковців, практичних працівників, викладачів і студентів, широкого кола читачів.

    Правове регулювання відносин у сфері допоміжних репродуктивних технологій

    Суббот А.І., Пугач Д.О.

    Монографію присвячено комплексному дослідженню правового регулювання відносин у сфері допоміжних репродуктивних технологій. В роботі комплексно, з урахуванням сучасних методів дослідження, здобутків вітчизняної та зарубіжної правничої науки, а також норм чинного законодавства України розкрито адміністративно-правове регулювання допоміжних репродуктивних технологій та визначено перспективні напрями його удосконалення. У результаті проведеного дослідження сформульовано та запропоновано низку нових наукових положень та висновків. Поглиблено наукові знання на основі досягнень вітчизняної юриспруденції, зарубіжного досвіду, аналізу законодавства України, а також нормотворчої та правозастосовної практики для розробки ефективної та дієвої системи адміністративно-правового забезпечення застосування допоміжних репродуктивних технологій. Доведено існування процесів взаємопроникнення норм приватного і публічного права при регулюванні відносин, що виникають при застосуванні методів допоміжних репродуктивних технологій. Охарактеризовано сутність функціональних елементів адміністративно-правового регулювання допоміжних репродуктивних технологій серед яких виділено інструменти адміністративно-правового регулювання допоміжних репродуктивних технологій, суб’єктів адміністративно-правового регулювання допоміжних репродуктивних технологій, функції та повноваження органів державної влади у сфері адміністративно-правового регулювання допоміжних репродуктивних технологій. Видання рекомендоване для науковців, викладачів, здобувачів наукових ступенів, практичних працівників органів державної влади, а також усіх тих, хто цікавиться проблематикою правового регулювання допоміжних репродуктивних технологій.

    Правові засади процесуального статусу сторін в адміністративному судочинстві

    В. П. Остапович, Р. М. Кихтюк

    У монографії досліджується правові засади процесуального статусу сторін в адміністративному судочинстві. Охарактеризовано процесуальний статус сторін в адміністративному судочинстві, досліджено його реалізацію та визначено шляхи удосконалення правових засад такого статусу. Отримані в результаті висновки дозволяють показати не лише окремі недоліки в правових засадах процесуального статусу сторін в адміністративному судочинстві, але й сформувати напрями удосконалення. Монографія може бути корисною для науковців, викладачів, аспірантів, студентів юридичних вищих навчальних закладів, а також для всіх, хто небайдужий до проблем адміністративного процесу.

    Право особи на доступ до публічної інформації: адміністративно-правове забезпечення і захист

    Сибіга О. М.

    Монографію присвячено актуальним проблемам становлення та розвитку національного законодавства у сфері доступу до публічної інформації. Комплексний аналіз норм матеріального, процедурного і процесуального адміністративного права дозволив розглянути реалізацію права особи на доступ до публічної інформації у динаміці, починаючи з декларації цього права в нормативно-правових актах і закінчуючи судовим рішенням у спорах про оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядника публічної інформації. Особлива увага приділяється понятійному апарату, адже в наукових джерелах представлені різноманітні концепції щодо визначення понять «інформація», «публічна інформація», «право на інформацію», «право на доступ до публічної інформації» тощо. Пропонуються шляхи вирішення проблем, що пов’язані з реалізацією права особи на доступ до публічної інформації та які існують на теоретичному, правотворчому і правозастосовному рівнях. Для науковців, викладачів, аспірантів, студентів юридичних факультетів, а також читачів, які цікавляться актуальними проблемами адміністративного права і процесу України.

    Право на свободу об’єднання у політичні партії в Україні: конституційно-правовий аналіз

    Осауленко С. В.

    У монографії розглядається конституційне право на свободу об»єднання у політичні партії в Україні в умовах сучасного демократичного суспільства. Приділено увагу усім елементам цього конституційного права (об’єкту, суб’єкту, змісту), а також доктринальним джерелам та методологічним засадам його дослідження. Монографія розрахована на науковців, викладачів, аспірантів, студентів, а також на усіх, хто цікавиться проблемами, пов’язаними з політичними правами людини.

    Право на репродукцію (відтворення) у системі основоположних прав людини: конституційно-правове дослідження

    Чечерський В.І.

    Монографія присвячена праву на репродуктивне відтворення, як окремому фундаментальному праву людини. У ній проаналізовано поняття, зміст, принципи реалізації та захисту зазначеного природного права, а також джерела витоку. Обґрунтовано наявність у кожної людини вроджених потреб, у тому числі потреби на продовження роду, специфіку їх втілення у репродуктивній поведінці людини, як особливої біосоціальної істоти. Розкрито місце вищезазначеного права серед інших прав людини. Значну увагу виділено проблематиці нормативного врегулювання репродуктивних прав у міжнародному праві та в національних законодавствах. Особливе місце займають питання щодо особливостей врегулювання у зарубіжних країнах застосування допоміжних репродуктивних технологій, донації гамет і ембріонів, права на вибір статі дитини та штучне переривання вагітності, використання новітніх технологій біоінженерії, а також державної політики у сфері народонаселення.

    Права приватної особи в умовах пандемії COVID-19: проблеми здійснення і захисту

    за ред. Є.О. Харитонова, О.І. Харитонової, К.Г. Некіт

    У монографії досліджуються актуальні проблеми, пов’язані з реалізацією та захистом прав приватної особи в умовах пандемії. Колективом авторів проаналізовано проблеми обмеження прав приватної особи в умовах пандемії, захисту особистих немайнових прав, зміни, що виникли у сфері регулювання договірних відносин під час пандемії, особливості підходів до регулювання медичної та фармацевтичної діяльності, роботи нотаріату та судів. Монографія переслідує мету розробити цілісну концепцію вирішення численних правових проблем, що виникли у зв’язку з кризою, зумовленою пандемією. Монографія розрахована як на наукових та науково-педагогічних працівників, так і на практикуючих правознавців, а також стане на користь кожному, хто стикнувся з проблемами здійснення та захисту прав приватної особи в умовах пандемії COVID-19.

    Права людини в Україні

    Міхальов В. О.

    Успішне вивчення курсу «Права людини в Україні» передбачає засвоєння студентами лекційного матеріалу, його подальше закріплення і поглиблення на семінарських і практичних заняттях, самостійне вивчення учбової і наукової літератури та нормативного матеріалу. Основними завданнями лекції є: характкристика структури викладеної теми; розкриття понятійно-категоріального апарату теми; аналіз зв’язку між теорією та конституційно-правовою практикою. Семінарські та практичні заняття є логічним продовженням лекції. На них поглиблюються деталізуються та закріплюються теоретичні знання лекційного матеріалу і самостійної роботи студентів з Конституцією і законами України шляхом обговорення теорії прав людини, конституційно-правового матеріалу, вирішення практичних завдань та ін.

    Посягання на життя державного чи громадського діяча: ретроспектива та компаративістика

    О. О. Кияшко, О. С. Сотула

    Монографія є одним із перших у вітчизняній науці кримінального права спеціальним комплексним дослідженням, присвяченим кримінально-правовим та компаративістським аспектам кримінальної відповідальності за посягання на життя державного чи громадського діяча Автори пропонують нову редакцію статті про посягання на життя державного чи громадського діяча у КК України. Для фахівців у галузі права, працівників правоохоронних органів, органів цивільного захисту, юристів, студентів.

    Повноваження слідчого судді

    І. В. Гловюк, М. М. Стоянов, О. В. Малахова, В. А. Завтур, І. П. Зіньковський

    Навчально-методичний посібник підготовлений для здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня для підготовки до занять зі спеціального курсу «Повноваження слідчого судді». Посібник містить тематичний план навчальної дисципліни, навчальний контент, плани практичних занять, завдання для самостійної роботи, питання, задачі, завдання або кейси для підсумкового контролю знань і вмінь здобувачів вищої освіти, літературу для спеціального курсу.

    Повноваження слідчого при обранні, зміні та скасуванні заходів забезпечення кримінального провадження: доктрина і практика

    І. П. Зіньковський, І. В. Гловюк

    У монографії досліджено проблематику повноважень слідчого при обранні, зміні та скасуванні заходів забезпечення кримінального провадження. Надано теоретико-методологічнe характеристику повноважень слідчого при обранні, зміні та скасуванні заходів забезпечення кримінального провадження; розкрито самостійні повноваження слідчого при обранні та скасуванні заходів забезпечення кримінального провадження; розглянуто повноваження слідчого при обранні, зміні та скасуванні заходів забезпечення кримінального провадження, що застосовуються за ухвалою слідчого судді. За результатами дослідження запропоновано зміни та доповнення до Кримінального процесуального кодексу України (за законодавством станом на 28.04.2020 р.). Розрахована на науковців, викладачів, працівників органів охорони правопорядку, адвокатів, здобувачів вищої освіти.

    Перегляд рішень адміністративних судів як конституційна гарантія судового захисту

    О. В. Глуханчук

    Монографію присвячено теоретичним засадам перегляду судових рішень адміністративних судів України як конституційної гарантії судового захисту. З точки зору адміністративного права розкрито поняття та види конституційних гарантій судового захисту. Досліджено сутність і місце, а також нормативно-правову регламентацію даного інституту. Детально охарактеризовано принципи та розкрито стадії перегляду судових рішень. Проаналізовано зарубіжний досвід та сформульовано шляхи вдосконалення вітчизняного адміністративного законодавства у сфері перегляду судових рішень адміністративних судів. Монографія розроблена для науковців, викладачів, аспірантів, студентів, практикуючих юристів, та всіх, хто цікавиться проблематикою зазначеної теми.

    Основи міжнародно-правових стандартів прав людини

    за ред. О. В. Бігняка

    У навчально-методичному посібнику викладені основні питання міжнародно-правових стандартів прав людини, розкрито зміст тематики дисципліни з посиланнями на літературу та наведений перелік питань до заліку. Навчально-методичний посібник призначений для студентів 1 курсу денної та заочної форми навчання Національного університету «Одеська юридична академія».

    Оскарження в адміністративному судочинстві рішень, дій та бездіяльності колегіальних суб’єктів публічної адміністрації: проблеми теорії і практики

    Цвіркун Ю.І.

    Монографія присвячена комплексному дослідженню проблем оскарження в адміністративному судочинстві рішень, дій та бездіяльності колегіальних суб’єктів публічної адміністрації. Предметом монографічного дослідження є сутність та призначення, поняття та види колегіальних суб’єктів публічної адміністрації, участь відповідних суб’єктів в адміністративному судочинстві, зміст і особливості розгляду та вирішення спорів щодо оскарження їх рішень, дій чи бездіяльності, особливості виконання судових рішень у таких адміністративних справах. За результатами дослідження запропоновано авторську концепцію удосконалення законодавства щодо судового захисту в адміністративних справах, відповідачами у яких є колегіальні суб’єкти публічної адміністрації. Видання розраховане на науковців, правників-практиків, представників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, громадських об’єднань, викладачів та студентів, а також усіх, хто цікавиться питаннями адміністративного права і процесу.

    Організаційно-правове співробітництво органів судової влади України з інституціями Ради Європи

    І. Л. Самсін, П. В. Казакевич

    У монографії визначено правову природу співробітництва органів судової влади України з інституціями Ради Європи. Механізм такої співпраці починає діяти завдяки використанню сукупності методів та засобів взаємодії органів судової влади України з інституціями Ради Європи. Завдання організаційно-правового співробітництва органів судової влади України та Ради Європи сформульовано у такий спосіб: здобуття авторитету органів судової влади України на міжнародному рівні; позитивна оцінка експертами Ради Європи як діяльності судової влади, так і змін, які відбуваються під час судової реформи в Україні; інтерес міжнародної спільноти до перетворень у нашій державі; надання рекомендацій Парламентською асамблеєю Ради Європи та іншими інституціями Ради Європи, спрямованих на удосконалення законодавства України відповідно до європейських стандартів; впровадження кращих європейських практик у діяльність органів судової влади України; консультативно-дорадча допомога органами та інституціями Ради Європи при реформуванні судової системи України; підвищення рівня довіри суспільства до суду в Україні. Видання рекомендоване для науковців, викладачів, здобувачів наукових ступенів, практичних працівників органів судової влади, а також усіх тих, хто цікавиться проблематикою судової влади в Україні та ії співпрацею з інституціями Ради Європи.

    Оптимізація і ефективність адміністративно-правового регулювання штабної діяльності в органах внутрішніх справ України

    О. М. Соловей

    У монографії проведено комплексне наукове дослідження питань адміністративно-правового регулювання штабної діяльності в органах внутрішніх справ України. Незадоволеність громадян України рівнем забезпечення їх прав, свобод та законних інтересів є наслідком значних недоліків у плануванні та налагодженні взаємодії між різними службами і підрозділами органів внутрішніх прав, практично відсутності у цій сфері нормативного регулювання, що обґрунтовує актуальність аналізованого дослідження. Монографія призначається для широкого кола читачів: вчених у галузі адміністративного права, аспірантів, студентів вищих навчальних закладів, посадових осіб публічної адміністрації, а також для всіх хто цікавиться даною проблематикою.

    Одноразове грубе порушення трудових обов’язків як підстава розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця

    С. М. Козін

    Монографію присвячено визначенню місця грубого порушення працівником трудових обов’язків в системі додаткових підстав розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця, а також науковому обґрунтованню пропозиції й рекомендації з удосконалення нормативно-правового регулювання і правозастосовної практики в цій царині. Наведено науково обґрунтовані пропозиції з удосконалення правового регулювання розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця у випадку одноразового грубого порушення працівником трудових обов’язків. Визначено, що для полегшення правозастосовної практики необхідно законодавчо закріпити поняття «грубе порушення трудових обов’язків». Наведено перелік категорій працівників, які можуть бути звільнені на підставі одноразового грубого порушення трудових обов’язків, та охарактеризовано процедуру розірвання трудового договору у випадку за такої обставини. Монографія розроблена для науковців, аспірантів, студентів, практикуючих юристів, та всіх, хто цікавиться проблематикою зазначеної теми.

    Обмеження щодо одержання подарунків особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за законодавством України

    Т.О. Коломоєць

    У науково-практичному нарисі подається аналіз базових доктринальних, нормативних положень з питань «спеціальних обмежень», встановлених для осі, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, із акцентом уваги на специфіку визначення меж щодо одержання подарунків, різновидів подарунків, правил поводження із ними та відповідальності за недотримання встановлених вимог. Висвітлюються проблемні питання та можливі напрямки їх вирішення. Для науковців, практичних працівників, викладачів і студентів, широкого кола читачів.

    Обмеження для осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, як засіб запобігання виникнення конфлікту приватного та публічного інтересів: правовий аспект

    Т.О. Коломоєць, Р.О. Кукурудз, С.М. Кушні

    У науково-практичному нарисі подається аналіз базових доктринальних, нормативних положень з питань «спеціальних обмежень», встановлених для осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, із акцентом уваги на специфіку нормативного визначення засад використання ресурсів окремих різновидів таких обмежень в аспекті запобігання виникнення конфлікту приватного та публічного інтересів. Висвітлюються проблемні питання правового регулювання засад таких обмежень та практики застосування відповідних положень законодавства України та зарубіжних країн й можливі шляхи їх вирішення. Для науковців, практичних працівників, викладачів і студентів, широкого кола читачів.

    Науково-методичні рекомендації з питань обмеження одержання подарунків (для поліцейських, прокурорів, державних службовців та посадових і службових осіб Національної поліції України і органів прокуратури України)

    За ред. М. Г. Вербенського

    У виданні представлені науково-методичні рекомендації з питань застосування антикорупційного законодавства України щодо обмеження одержання подарунків спеціальними суб’єктами. Визначено генезис поняття «подарунок» та його співвідношення з поняттям «дарунок», «пожертва», «неправомірна вигода» тощо. Досліджено різновиди подарунків, їх предмети, існуючі заборони та обмеження для їх одержання. Вказано на особливості декларування подарунків та їх оподаткування. Визначено загальні підстави притягнення спеціальних суб’єктів за порушення обмежень антикорупційного законодавства щодо одержання подарунків. Досліджено міжнародний досвід обмеження отримання подарунків спеціальними суб’єктами. Узагальнено судову практику у справах про притягнення таких суб’єктів до адміністративної відповідальності за порушення вимог антикорупційного законодавства України в частині одержання подарунків. Розроблено типовий алгоритм дій та зразки документів реагування у разі виявлення чи отримання спеціальним суб’єктам матеріальних чи нематеріальних активів, які можуть бути кваліфіковані як порушення антикорупційного законодавства. Науково-методичні рекомендації розраховані для використання у практичній діяльності поліцейських, прокурорів, державних службовців та посадових і службових осіб Національної поліції України і органів прокуратури України, інших осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, наукових та науково-педагогічних працівників, ад’юнктів, аспірантів, студентів закладів вищої освіти, які цікавляться питаннями запобігання та протидії корупції в Україні.

    Механізм податкового стимулювання соціально-економічного розвитку України

    І. С. Пирога

    У монографії розглянуто теоретичні та методичні аспекти податкового регулювання в системі важелів державного регулювання економіки. Досліджено сучасний стан системи оподаткування, вивчено світовий і вітчизняний досвід стимулювання економічної діяльності засобами податкового права. На основі проведеного дослідження альтернативних методів обґрунтовано напрями та інструментарій податкового регулювання соціально-економічного розвитку України. Рекомендовано для наукових працівників, викладачів, докторантів, аспірантів і студентів юридичних спеціальностей, а також працівників державних органів влади, аудиторів і податкових консультантів.

    Особливості доказування при застосуванні заходів забезпечення кримінального провадження слідчим суддею та судом: теорія і практика

    В.А. Завтур

    Монографія присвячена комплексному дослідженню особливостей кримінального процесуального доказування під час розгляду та вирішення слідчим суддею та судом клопотань про застосування заходів забезпечення кримінального провадження на основі положень КПК України 2012 року. Визначено предмет та межі доказування при розгляді та вирішенні клопотань про застосування заходів забезпечення кримінального провадження слідчим суддею; окреслено коло презумпцій в доказуванні необхідності застосування заходів забезпечення кримінального провадження; охарактеризовано властивості доказів при застосуванні заходів забезпечення кримінального провадження; визначено процесуальний статус слідчого судді, сторін та інших суб’єктів кримінального провадження як суб’єктів доказування при розгляді та вирішенні клопотань про застосування заходів забезпечення кримінального провадження. Розкрито особливості доказування при розгляді та вирішенні клопотань про застосування заходів забезпечення кримінального провадження у підготовчому провадженні, судовому розгляді та кримінальних провадженнях із перегляду судових рішень. За результатами дослідження внесено науково обґрунтовані пропозиції щодо удосконалення положень чинного КПК України (станом на 01.09.2020 р.) в частині регламентації доказування при розгляді та вирішенні слідчим суддею та судом клопотань про застосування заходів забезпечення кримінального провадження. Розрахована на науковців, викладачів вищих навчальних закладів, працівників правоохоронних органів, адвокатів, здобувачів вищої освіти.

    Методика розслідування нападів на інкасаторів

    О. П. Ващук

    У монографії досліджено теоретичні та праксеологічні питання методики розслідування нападів на інкасаторів. Розглянуто способи підготовки, вчинення та приховування нападів на інкасаторів. Виокремлено криміналістичні ситуації, що виникають на початковому і подальшому етапах розслідування нападів на інкасаторів, та розроблений алгоритм дій слідчого у відповідних ситуаціях при вирішенні ключових завдань розслідування. Досліджено специфіку проведення окремих слідчих (розшукових) дій та призначення і проведення експертиз при розслідуванні даної категорії злочинів. Шляхом узагальнення існуючої практики виявлені і систематизовані основні умови, що сприяли вчиненню нападів на інкасаторів при проведенні інкасації грошових коштів, інших матеріальних цінностей та розроблені пропозиції щодо їх усунення. Призначена для науковців, викладачів, аспірантів та студентів вищих навчальних закладів, працівників органів досудового розслідування і для всіх, хто цікавиться методикою розслідування нападів на інкасаторів.

    Методика розслідування злочинів, пов’язаних зі створенням або утриманням місць розпусти і звідництвом

    К.Ю. Назаренко

    В монографії з урахуванням сучасного стану розвитку криміналістичної науки та правоохоронної практики розглянуто криміналістичну характеристику злочинів, пов’язаних зі створенням або утриманням місць розпусти і звідництвом. Визначено поняття й елементи криміналістичної характеристики, окреслено способи і слідову картину злочинів, досліджено обстановку злочинного посягання та особу злочинця. Розкрито особливості організації розслідування злочинів, пов’язаних зі створенням або утриманням місць розпусти і звідництвом. Досліджено особливості аналізу первинної інформації та обставини, що підлягають встановленню. Запропоновано алгоритми дій слідчого у типових слідчих ситуаціях початкового та подальшого етапів розслідування. Удосконалено організаційно-тактичне забезпечення проведення окремих слідчих (розшукових) дій, зокрема, огляду і допиту підозрюваного, потерпілого та свідка. Досліджено особливості використання спеціальних знань при розслідуванні злочинів вказаної категорії. Для науковців, викладачів, курсантів, студентів та слухачів вищих юридичних навчальних закладів, ад’юнктів та аспірантів, працівників поліції, прокуратури, Служби безпеки України та адвокатури, усіх тих, хто виявляє інтерес до юридичної науки.

    Методика вирішення юридичних задач (казусів): теоретичні та практичні аспекти

    Б. Шлоєр, В. Поєдинок, І. Лукач, О. Косілова

    У навчальному посібнику викладено основи методики вирішення задач (казусів), яка відіграє провідну роль у юридичній освіті Німеччини та низки інших країн, забезпечуючи практичну спрямованість юридичної освіти. Читачу пропонується комплексне висвітлення усіх значущих аспектів застосування методики вирішення казусів у вищій юридичній освіті – від теоретичних засад цієї методики до прикладних питань організації впровадження її у навчальний процес. Видання є першим в Україні практичним керівництвом з повноцінного запровадження методики вирішення казусів як основоположної методики викладання правничих дисциплін. Навчальний посібник розрахований як на викладачів, які бажають застосовувати сучасні практично орієнтовані методики викладання права, так і на здобувачів юридичної освіти. Він може бути корисний також суддям та адвокатам.

    Методи адміністративного права: питання теорії та практики

    В. В. Юровська

    Монографія присвячена комплексному дослідженню крізь призму людиноцентристської ідеології, змісту та призначення методів адміністративного права, розробці, на прикладі окремих сфер публічного адміністрування, концептуальних моделей збалансованого поєднання елементів імперативного та диспозитивного методів правового регулювання, їх оптимального застосування та визначення рівня ефективності методів адміністративного права. Для науковців, практичних працівників, викладачів і студентів, широкого кола читачів.

    Місце фінансового права в системі права України: проблеми теорії і практики

    С.В. Очкуренко

    У монографії розглядаються проблеми визначення місця фінансового права в системі права. З метою вирішення цих проблем визначається сфера регулювання фінансовим правом суспільних відносин і сфера впливу фінансового права на відносини, що регулюються іншими галузями права. У процесі дослідження розглядається велика кількість теоретичних і практичних питань: критерії виділення фінансового права в системі права, співвідношення права і законодавства, нормативного положення і норми права, види правового впливу, особливості субсидіарного правозастосування, механізми взаємодії фінансового права з конституційним, адміністративним, цивільним, трудовим правом і галузями права, що здійснюють охорону фінансових відносин та ін. Монографія призначена для науковців, законодавців, юристів-практиків, викладачів, аспірантів та студентів юридичних навчальних закладів.

    Латинська мова для юристів – Lingua Latina Iuridicialis

    Г. М. Тарасова

    Підручник покликаний полегшити працю викладача і студента, а також інтенсифікувати навчальний процес по латинській мові для студентів, що навчаються за фахом «Юриспруденція», хоча добірка хрестоматійного матеріалу дозволяє використання підручника і студентами інших гуманітарних спеціальностей.

    Кримінологічний вимір поліцейської діяльності в Україні

    А. В. Коваленко

    У монографії сформовано теоретичну концепцію кримінологічного забезпечення поліцейської діяльності шляхом з’ясування суті та визначення його поняття, змісту, особливостей. На підставі аналізу поняття злочинності та запобігання їй, функцій поліції, нормативно-правових актів сформульовано положення, що по-новому характеризують поліцію як суб’єкт запобігання злочинності та висвітлюють зміст поліцейської діяльності як кримінологічної категорії. Видання розраховано на науковців, викладачів, аспірантів (ад’юнктів), студентів (курсантів) закладів вищої освіти, у яких готують правників, співробітників правоохоронних органів, прокуратури та суду, а також усіх, хто цікавиться розвитком наук кримінально-правового циклу.

    Кримінально-правовий захист фізичної особи: національна та зарубіжна регламентація

    Б. М. Орловський

    Монографія присвячена дослідженню інституту кримінально-правового захисту фізичної особи від суспільно небезпечних посягань у національному та зарубіжному кримінальному законодавстві. Проводиться комплексний компаративістський аналіз такого правового інституту за відповідними категоріями й формулюються та обґрунтовуються пропозиції щодо покращення його кримінально-правового регулювання на національному рівні. Монографія буде корисною для студентів, аспірантів, викладачів юридичних факультетів та вузів, науковців з науково-дослідних установ, адвокатів, суддів, працівників правоохоронних органів, усіх, кого цікавлять проблеми захисту прав і свобод людини та громадянина.

    Кримінально-правова характеристика та основи розслідування умисних вбивств

    О. С. Сотула, О. С. Саінчин

    У монографії презентовано концептуальне порівняльно-правове дослідження кримінального законодавства України та інших країн романо-германської правової сім’ї в частині забезпечення кримінально-правової охорони життя людини. Визначено теоретичні основи розслідування умисних вбивств, особливості розслідування їх окремих видів та тактика розшуку і затримки підозрюваних і обвинувачуваних у їх вчиненні. Визначено можливі запозичення позитивного досвіду країн романо-германської правової сім’ї у сфері нормотворення. Для науковців, викладачів, аспірантів, ад’юнктів, студентів юридичних факультетів і юридичних закладів, може бути корисною для працівників правоохоронних та судових органів.

    Криміналістичне забезпечення виявлення і розслідування злочинів

    за ред. В.В. Тіщенка

    Монографію присвячено сучасним науковим підходам до криміналістичного та оперативно-розшукового забезпечення розслідування злочинів. Розглядаються методичні і правові засади вирішення завдань досудового розслідування, сучасні методи і засоби розслідування злочинів, а також особливості окремих криміналістичних методик. Окрема увага приділяється питанням використання кіберпростору для вчинення злочину та у ході виявлення і розслідування кримінальних правопорушень. Призначена для викладачів, аспірантів і студентів юридичних навчальних закладів, працівників правоохоронних органів.

    Концептуальні засади методики розслідування хуліганства, вчиненого під час виборчого процесу в Україні

    А. С. Шевченко, К. О. Чаплинський

    У монографії з урахуванням сучасного стану розвитку криміналістичної науки та правоохоронної практики досліджено теоретичні й практичні особливості криміналістичного забезпечення розслідування хуліганства, вчиненого під час виборчого процесу в Україні. Обґрунтовано підхід до побудови криміналістичної характеристики хуліганства, відповідно до якого в її структурі виокремлено такі елементи: спосіб злочину, предмет злочинного посягання, обстановка злочину, слідова картина злочину, особа потерпілого, особа злочинця (хулігана). Розкрито особливості організації розслідування хуліганства. Досліджено особливості аналізу первинної інформації та обставини, що підлягають встановленню. Запропоновано алгоритми дій слідчого у типових слідчих ситуаціях початкового етапу розслідування. Наголошено на проблемних питаннях взаємодії слідчих і оперативних підрозділів у справах про хуліганство. Визначено особливості тактики проведення окремих слідчих (розшукових) дій, зокрема: допиту, одночасного допиту раніше допитаних осіб, огляду місця події та обшуку. Виокремлено тактичні помилки й прорахунки, яких припускаються слідчі під час проведення окремих процесуальних дій. Для науковців, викладачів, докторантів, ад’юнктів і аспірантів, курсантів, студентів та слухачів юридичних закладів вищої освіти, працівників прокуратури, Національної поліції та Служби Безпеки України, адвокатів та суддів, усіх тих, хто виявляє інтерес до юридичної науки та правоохоронної практики.

    Конституціоналізм та конституційна аксіологія

    М.В. Афанасьєва, О.В. Олькіна, Б.А. Пережняк, М.І. Салей, І.Ю. Средницька

    Навчально-методичний посібник призначений для студентів Освітньо-наукової програми підготовки здобувачів вищої освіти ступеня магістра права за спеціальністю 081 «Право».

    Конституційно-правове забезпечення набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору

    Гомонай В.В.

    В монографії з позицій сучасної науки конституційного права та практики досліджено конституційно-правове забезпечення набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору. Висвітлено теоретичні та методологічні основи дослідження, розглянуто питання закріплення стратегічного (геополітичного) курсу держави в конституціях країн-учасниць ЄС, формування курсу України на набуття повноправного членства в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору, етапи його реалізації, питання конституційного ладу та конституціоналізму. Уточнено поняття фундаментальних конституційних цінностей, поняття та складові конституційної культури та конституційної правосвідомості, сформульовано поняття, виявлено ознаки, встановлено співвідношення концептів «європейська ідентичність», «європейська ідентичність Українського народу», «національна ідентичність Українського народу», уточнено характерні риси та тенденції розвитку Європейської моделі конституціоналізму, сформульовано визначення поняття та встановлено структуру конституційно-правового механізму забезпечення набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору, визначено роль принципів та норм права в цьому механізмі, розроблено пропозиції щодо вдосконалення організаційно-правових засад діяльності Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України щодо забезпечення набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору. Для бакалаврів, магістрантів, здобувачів ступеня вищої освіти «доктор філософії» та викладачів закладів вищої освіти.

    Конституційно-правові засади організації та діяльності професійних спілок в Україні та країнах ЄС: порівняльно-правове дослідження

    О. О. Піфко

    Монографія присвячена комплексному порівняльно-правовому дослідженню особливостей конституційно-правового регулювання організації й діяльності професійних спілок в Україні та країнах Європейського Союзу. Видання розраховане на викладачів вищих навчальних закладів, науковців, аспірантів, студентів, представників органів державної влади та органів місцевого самоврядування, членів професійних спілок.

    Звільнення від доказування в адміністративному судочинстві: теорія та практика

    Мамонтова О. М.

    Монографію присвячено комплексному дослідженню теоретичних, нормативних та прикладних аспектів звільнення від доказування в адміністративному судочинстві. Проаналізовано рівень наукового розроблення проблематики звільнення від доказування. Акцентовано увагу на тому, що, незважаючи на те, що питання звільнення від доказування частково входили до предмета багатьох наукових праць, присвячених галузевому доказуванню, а також доказуванню в інших судових процесах, пошуки в цьому напрямі не можна вважати вичерпаними. На підставі аналізу негативної правозастосовної практики, сформульовано уточнюючі правила належного способу зовнішнього вираження визнання обставин учасником справи: Для науковців, викладачів, аспірантів, студентів юридичних факультетів, а також читачів, які цікавляться актуальними проблемами адміністративного права і процесу України.

    Захист навколишнього середовища у збройних конфліктах

    Войтович П. П.

    Монографія присвячена комплексному дослідженню міжнародно-правового захисту навколишнього середовища у збройних конфліктах. Розглянуто навколишнє середовище як об’єкт заподіяння шкоди і як джерело потенційних збройних конфліктів. Визначено способи захисту і охорони навколишнього середовища, а також принципи міжнародно-правового захисту навколишнього середовища та здійснено їх співвідношення з принципами права збройних конфліктів. З’ясовано вплив збройних конфліктів на навколишнє середовище та визначено особливості реалізації норм міжнародного права у галузі захисту навколишнього середовища під час збройних конфліктів міжнародного та неміжнародного характеру. Досліджено актуальні питання відповідальності за шкоду, завдану навколишньому середовищу в результаті збройного конфлікту, а також питання імплементації відповідних норм міжнародного права у національне законодавство України.

    Запобігання злочинам, що вчиняються молодіжними футбольними угрупованнями в Україні

    Рудик М. М.

    У роботі досліджено актуальні проблеми запобігання злочинам, що вчиняються молодіжними футбольними угрупованнями в Україні, та сформульовано пропозиції щодо їх вирішення. Оцінено історико-правові передумови становлення та розвитку неформальних молодіжних рухів в Україні. Надано кримінально-правову характеристику злочинів, що вчиняються учасниками молодіжних футбольних угруповань, розкрито їх стан, структуру та динаміку, наведено їх детермінанти, визначено кримінологічно значущі ознаки особи правопорушника. Запропоновано низку заходів запобігання злочинам на загальносоціальному та спеціально-кримінологічному рівнях з визначенням пріоритетних напрямів взаємодії правоохоронних органів та інших суб’єктів. Особливу увагу звернено на шляхи удосконалення правоохоронної діяльності відповідного спрямування. Призначена для практикуючих юристів, науковців, викладачів та студентів закладів вищих освіт, усім, хто цікавиться проблеми запобігання злочинам, що вчиняються молодіжними футбольними угрупованнями в Україні.

    Загальнотеоретичні, адміністративно- та кримінально-правові основи концептуалізації антикорупційної реформи в Україні

    О. О. Дудоров, Т. О. Коломоєць, С. М. Кушнір, О. Л. Макаренков

    У колективній монографії висвітлюються загальнотеоретичні, адміністративно-правові та кримінально-правові основи концептуалізації антикорупційної реформи в Україні, виділяються проблемні питання розмежування протиправних діянь, їх кваліфікації, основні проблеми правозастосування, шляхи їх вирішення, формування наукового базису для оновлення антикорупційного законодавства України. Для науковців, практичних працівників, викладачів і студентів, широкого кола читачів.

    Загальна теорія права

    М. С. Кельман, В. М. Стратонов

    Підручник висвітлює питання загальної теорії права з урахуванням сучасного стану вітчизняної та зарубіжної юридичної науки. Поряд із традиційними темами у ньому вміщено розділи, що відображають зміни в теорії права, української державності та галузевому законодавстві. При викладенні матеріалу автори використовують нові методичні підходи, методи, прийоми, теоретичні положення, висвітлюють актуальні проблеми сучасної правової дійсності. Читачам пропонується практикум, в якому вміщені схеми, тести, практичні ситуації, завдання, кросворди тощо. Розрахований на широку аудиторію — студентів, слухачів, магістрів, аспірантів, викладачів юридичних вузів і фахівців у сфері загальнотеоретичного правознавства та державного управління, а також читачів, які цікавляться проблемами правознавства.

    Адміністративно-правовий статус органів та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів

    В.О. Криволапчук, О.М. Гришко

    В монографії досліджується адміністративно-правовий статус органів та осіб, що здійснюють примусове виконання судових рішень та рішень інших органів з урахуванням прогресивних теоретичних досліджень та досвіду зарубіжних країн з розвинутою економікою. У монографії проаналізовано теоретико-правові основи адміністративно-правового статусу органів та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів, правові засади основних елементів адміністративно-правового статусу органів та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів та відповідальність осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів. Отримані в результаті висновки дозволяють показати не лише окремі недоліки в визначенні адміністративно-правового статусу органів та осіб, що здійснюють примусове виконання судових рішень та рішень інших органів в Україні на сучасному етапі, але й виявити причини їх виникнення та напрями удосконалення цього статусу, що забезпечать ефективне виконання ними примусових судових рішень та рішень інших органів. Монографія може бути корисною для науковців, викладачів, аспірантів, студентів юридичних вищих навчальних закладів, а також для всіх, хто цікавиться та небайдужий до проблем визначення адміністративно-правового статусу органів та осіб, що здійснюють примусове виконання судових рішень та рішень інших органів.

    Кримінальне право України

    І. М. Сопілко, С. Я. Лихова, Т. Д. Лисько

    У навчальному посібнику висвітлюються основні питання Загальної та Особливої частин кримінального права України, орієнтовані на засвоєння Програми другого блоку Єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ) з кримінального права для вступу на магістратуру, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 07 лютого 2020 року № 152. У посібнику матеріал подано стисло і конкретизовано відповідно до вказаної Програми. Навчальний посібник розрахований на студентів освітньо-кваліфікаційного рівня «Бакалавр» та рекомендований для підготовки до складання ЗНО (ЄФВВ) для вступу на магістратуру за напрямом підготовки «Право», «Міжнародне право». Також може бути корисним для студентів і слухачів освітньо-кваліфікаційного рівня «Бакалавр» за напрямом підготовки «Правоохоронна діяльність», аспірантів (ад’юнктів) та викладачів вищих юридичних навчальних закладів, науковців і практичних працівників.

    Забезпечення прав, свобод і законних інтересів особи на стадії досудового розслідування

    В. Г. Дрозд, А. В. Пономаренко, С. Є. Абламський та ін.

    У монографії вивчено та проаналізовано теоретико-правові засади забезпечення прав, свобод і законних інтересів особи на стадії досудового розслідування. Досліджено світовий досвід правового регулювання забезпечення прав, свобод і законних інтересів особи на стадії досудового розслідування. З цією метою проаналізовано законодавства країн Європейського Союзу та пострадянського простору. Проведено теоретичне дослідження процесуального механізму забезпечення конституційних прав та свобод особи під час провадження досудового розслідування, виявлено прогалини у правовому регулюванні в даній сфері з урахуванням вимог Конституції України, динаміки розвитку законодавства і досягнень кримінальної процесуальної науки, визначено шляхи їх усунення. Монографію виконано із урахуванням останніх змін до чинного законодавства станом на 1 червня 2019 р. Робота може бути корисна науковців, працівників правоохоронних органів (зокрема, слідчих підрозділів Національної поліції України), викладачів, аспірантів, студентів юридичних вищих навчальних закладів, а також для всіх тих, хто цікавиться питаннями забезпечення прав, свобод і законних інтересів особи на стадії досудового розслідування.

    Екологічне право України

    за ред. проф. І.І. Каракаша, д.ю.н. Т.Є. Харитонової, к.ю.н. А.І. Черемнової

    У навчальному посібнику «Екологічне право України» розглянуто актуальні питання визначення предмету, методів та принципів екологічного права, дослідження його джерел, екологічних прав та обов’язків фізичних та юридичних осіб, зазначено та опрацьовано правове регулювання використання та охорони природних об’єктів, правовий режим особливо охоронюваних природних територій та об’єктів, екологічно уражених територій, правове забезпечення екологічної безпеки, охорони навколишнього природного середовища міст та інших населених пунктів, а також навколишнього середовища в промисловості, енергетиці та на транспорті, у сільському господарстві, правове регулювання поводження з відходами, застосування юридичної відповідальності за екологічні правопорушення та здійснення міжнародно-правової охорони навколишнього середовища тощо. Навчальний посібник розрахований на студентів вищих юридичних навчальних закладів, у яких відбувається підготовка бакалаврів, спеціалістів і магістрів, може використовуватися викладачами екологічних та юридичних навчальних закладів, а також буде корисним для широкого кола читачів, які цікавляться та опікуються проблемами екологічного законодавства і права України.

    Еволюція законодавства про кримінальну відповідальність УСРР (УРСР) (1919–1959 рр.)

    Д.Ю. Соловей, Є. С. Дурнов

    У монографії на основі вивчення нормативно-правових джерел, архівних документів і матеріалів, теоретичних досліджень зроблено комплексний історично-правовий аналіз законодавства про кримінальну відповідальність УСРР (УРСР) у 1919–1959 рр. У книзі проаналізовано нормативно-правові акти, які регулювали кримінально-правові відносини та забезпечували кримінально-правову охорону найбільш важливих для радянської держави суспільних відносин в означений період. Досліджено тенденції розвитку кримінального законодавства, його трансформацію в умовах зміни політичного курсу країни. Розкрито формування, концептуальні підходи, основні принципи та підстави кримінальної відповідальності, зміст інститутів Загальної та Особливої частин кримінального законодавства на різних історичних етапах досліджуваного періоду. Монографія може бути корисною для науковців, студентів, суддів та працівників правоохоронних органів, юристів.

    Державна підтримка сільського господарства України: проблеми правового забезпечення

    Григор’єва Х. А.

    Монографію присвячено проблемам правового забезпечення державної підтримки сільського господарства України. Правове регулювання державної підтримки сільського господарства розглядається з позицій його оформлення у підгалузь аграрного права – агропротекційне право. Виявлені характерні тенденції розвитку вітчизняного агропротекційного законодавства, з урахуванням яких запропоновано шляхи вдосконалення правового регулювання державної підтримки сільського господарства. Видання розраховане на широке коло науковців, викладачів, студентів юридичних вузів, а також усіх, хто цікавиться теоретичними та практичними питаннями надання державної підтримки сільському господарству.

    Використання практики Європейського суду з прав людини у кримінальному провадженні

    І.В. Гловюк, М.М. Стоянов, В.А. Завтур

    Навчально-методичний компендіум підготовлений для здобувачів вищої освіти для підготовки до занять зі спеціального курсу «Використання практики Європейського суду з прав людини у кримінальному провадженні». Містить матеріали для вивчення, плани практичних занять, завдання для самостійної роботи, питання, задачі, завдання або кейси для підсумкового контролю знань і вмінь здобувачів вищої освіти, літературу для спеціального курсу.

    Використання земель для містобудівних потреб: теоретичні та практичні проблеми

    А. І. Ріпенко

    Монографію присвячено комплексному дослідженню теоретичних та практичних проблем використання земель для містобудівних потреб. В роботі здійснено аналіз загальнотеоретичних основ правового регулювання використання земель для містобудівних потреб, детально розкриті правові засади використання земель для потреб містобудування, з’ясована специфіка здійснення прав на землю для містобудівних потреб в публічно-правовому та приватно-правовому аспектах. На підставі проведеного дослідження розроблено пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення чинного законодавства. Видання розраховане на широке коло науковців і практичних працівників, викладачів, аспірантів, а також інших читачів, які цікавляться сучасними проблемами розвитку науки аграрного, земельного й екологічного права.

    Боргова функція сучасної держави

    В. А. Федоров

    Актуальність проблематики державного боргу та необхідність її дослідження підтверджуються тим, що у вітчизняній юриспруденції ще не вивчалася боргова функція сучасної держави, хоча окремі її характеристики, властивості, ознаки розглядаються вченими-теоретиками та представниками різних галузей правових знань. Але чіткі визначення сутності, структури, класифікації та призначення державного боргу, які розкривають зміст цієї категорії, відсутні. Її дослідження загальнотеоретичною юриспруденцією має методологічне значення для характеристики сучасної держави та її проявів, оскільки формує теоретичну основу для подальшого утвердження категоріального статусу сучасної держави. Актуалізація проблеми державного боргу пов’язана з відсутністю концептуальної розробки такої функції сучасної держави як боргова функція. Між тим, визнання самостійного існування боргової функції корегує номенклатуру функцій сучасної держави, дозволяє розкрити особливості цього основного напрямку функціонування сучасної держави. Особливості розвитку сучасної держави визначають нові завдання та напрямки їх вирішення, що потребує узагальнення накопиченого юриспруденцією досвіду і на його основі розробки такої основної функції сучасної держави як боргова функція. Характеристика боргової функції держави дозволяє розкрити нові грані діяльності сучасної держави.

    Антикриміногенний вплив на злочинність у місцях несвободи України

    А. І. Богатирьов

    У монографії презентовано сучасне наукове дослідження антикриміногеннного впливу на злочинність серед засуджених у місцях несвободи України, яке проведене на підставі експериментального дослідження, здійснюваного у кримінально-виконавчій установі закритого типу. Розкрито теоретико-методологічні та кримінологічні засади злочинності серед засуджених у місцях несвободи. Обґрунтовано та визначено поняття місця несвободи та їх вплив на злочинність серед засуджених. Вивчено стан, структуру, динаміку, рівень, детермінанти та латентну злочинність серед засуджених у місцях несвободи. А також надано кримінологічну характерсту особу, яка вчиняє новий злочин у місцях несвободи та віктимологічну характеристику жертви від цього злочину. Досліджено теорію та систему запобігання такій злочинності, а також визначено її заходи. Для науковців, викладачів, курсантів (студентів) і слухачів юридичних навчальних закладів, персоналу установ виконання покарань Міністерства юстиції України.

    Англійська мова професійно-комунікативної спрямованості

    Т. О. Коломоєць, С. Г. Вавіліна

    Практикум містить 10 тестів у форматі сертифікаційної роботи з англійської мови. За змістом тести орієнтовані на Програму зовнішнього незалежного оцінювання з іноземних мов з акцентом на професійному компоненті іншомовної підготовки студентів юридичного факультету. Метою посібника є формування міжкультурної комунікативної компетентсті майбутніх юристів на основі автентичних фахових текстів. Запропоновані завдання дозволяють розвинути мовленнєвий, лінгвістичний, граматичний і стратегічний складники професійно орієнтованої англомовної комунікативної компетентності майбутніх фахівців права і перевірити рівень сформованості відповідних компонентів на різних етапах навчання. Видання призначено для організації аудиторної та самостійної роботи здобувачів ступенів вищої освіти бакалавра та магістра спеіальності «Право» освітньо-професійної програми «Правознавство».

    Актуальні проблеми правового регулювання аграрних, земельних, екологічних та природоресурсних відносин в Україні

    відп. ред.: Т.Є. Харитонова, І.І. Каракаш

    Монографія є комплексним монографічним дослідженням актуальних проблем правового регулювання земельних, аграрних, екологічних та природоресурсних відносин в Україні, яке стало результатом праці колективу авторів, об’єднаних спільною метою представити підсумки своїх досліджень за спеціальністю 12.00.06 – земельне право; аграрне право; екологічне право; природоресурсне право. Монографія містить чотири розділи, кожен із яких присвячений певному спрямуванню, де розглянуті теоретичні, законодавчі основи, практичні питання земельного, аграрного, екологічного та природоресурсного права. Книга розрахована на науковців, викладачів, аспірантів, студентів вищих юридичних навчальних закладів освіти, наукових працівників, фахівців у сфері земельного, аграрного, екологічного та природоресурсового права.

    Адміністративно-процедурне законодавство та його систематизація

    А. М. Школик

    У монографії досліджено концептуальні положення адміністративної процедури, її правове забезпечення в законодавчих актах, а також систематизацію відповідного законодавства. Проаналізовано сучасний стан становлення адміністративно-процедурного законодавства в Україні. Висвітлено зарубіжний досвід систематизації такого законодавства, включаючи останні тенденції. Окреслено перспективи систематизації адміністративно-процедурного законодавства в Україні із прийняттям загального акта про адміністративну процедуру.

    Адміністративно-правовий статус прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури України

    О.В. Кузьменко, С.Л. Савранчук

    Дана робота є першим монографічним дослідженням адміністративно-правового статуса прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури України. Розкрито поняття та структуру адміністративно-правового статусу прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури України. Проаналізовано права та обов’язки прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, визначено принципи його діяльності та розкрито особливості юридичної відповідальності прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Акцентується увага на дослідженні міжнародного досвіду щодо визначення сутності, структури правового статусу суб’єктів, до основних функцій яких включено нагляд за порушеннями кримінального процесуального законодавства у сфері протидії корупції. Аналізується нормативно-правове забезпечення сфери протидії корупції. Викладається ряд загальнотеоретичних висновків, Обґрунтовуються науково-практичні рекомендації щодо удосконалення та підвищення ефективності діяльності прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури України. Робота адресована фахівцям-теоретикам, які займаються дослідженнями в галузі адміністративного права і процесу, а також викладачам, аспірантам, студентам юридичних навчальних закладів.

    Адміністративно-правовий режим антитерористичної операції в Україні

    Н.В. Коваленко, Ю.О. Легеза, О.В. Маковська

    Монографію присвячено визначенню сутності адміністративного режиму антитерористичної операції на підставі комплексного аналізу наявних наукових та нормативних джерел. Проведено порівняльно-правову характеристику адміністративного режиму антитерористичної операції з іншими публічними спеціальними режимами за такими критеріями, як процедура введення спеціального режиму, строк введення, види правообмежувальних заходів, що застосовуються органами державної влади в умовах дії спеціального режиму. Проаналізовано міжнародний досвід введення спеціальних адміністративних режимів на окремих територіях. Визначено суб’єктів протидії тероризму в умовах адміністративного режиму антитерористичної операції. Розкрито зміст поняття та адміністративно-правовий статус тимчасово неконтрольованої території в зоні проведення антитерористичної операції. Сформульовано пропозиції щодо оптимізації правового регулювання адміністративного режиму антитерористичної операції. Для науковців, викладачів, студентів та слухачів юридичних факультетів і закладів освіти, а також працівників правоохоронних органів.

    Адміністративно-правове регулювання підприємницької діяльності у сфері торгівлі

    С. С. Лисенко, С. Є. Дурнов

    Монографію присвячено адміністративно-правовому регулюванню підприємницької діяльності у сфері торгівлі. З точки зору адміністративного права розкрито поняття та зміст адміністративно-правового регулювання підприємницької діяльності, а також відповідальність, яку передбачено за порушення законодавства у сфері торгівлі. Досліджено принципи, форми і методи адміністративної діяльності публічної адміністрації. Проаналізовано зарубіжний досвід адміністративно-правового регулювання підприємницької діяльності. Сформульовано практично-прикладні рекомендації для подальшого розвитку українського законодавства щодо адміністративно-правового регулювання підприємницької діяльності у сфері торгівлі. Для науковців, викладачів, аспірантів, студентів, практикуючих юристів, та для всіх, хто цікавиться проблематикою зазначеної теми.

    Адміністративно-правове забезпечення публічного порядку в сучасних умовах: вітчизняний та міжнародний досвід

    С. А. Коміссаров

    Розкрито сутність адміністративно-правового забезпечення публічного порядку в сучасних умовах. Проаналізовано концептуальні підходи до його визначення, зокрема вітчизняний і зарубіжний досвід з цього питання. Висвітлено проблемні аспекти проступків проти публічного порядку, особливості його нормативно-правового забезпечення, а також провадження у відповідних справах. Для наукових, науково-педагогічних працівників, юристів-практиків, здобувачів вищої освіти, а також широкого кола читачів, які цікавляться проблематикою адміністративно-правового забезпечення публічного порядку.

    Адміністративно-правове забезпечення діяльності державної архітектурно-будівельної інспекції в Україні

    О.В. Кудрявцев

    Монографію присвячено адміністративно-правовому забезпеченню діяльності Державної архітектурно-будівельної інспекції в Україні. З точки зору адміністративного права розкрито місце інспекції в системі органів публічної адміністрації, а також описано правове регулювання та принципи діяльності. Розкрито основні напрями та процедури діяльності Державної архітектурно-будівельної інспекції. Детально охарактеризовано шляхи оптимізації адміністративно-правового регулювання, організації та функціонування архітектурно-будівельної інспекції, а саме: гарантії діяльності та взаємодію з державними інституціями, органами місцевого самоврядування та громадськістю. Для науковців, викладачів, аспірантів, студентів, практикуючих юристів, та для всіх, кому не байдужі питання адміністративно-правового забезпечення діяльності державної архітектурно-будівельної інспекції в Україні.

    Адміністративно-правове забезпечення інформаційної безпеки неповнолітніх в Україні: сучасний стан і тенденції реалізації

    Топчій О. В.

    Мета монографії полягає у репрезентації авторської ідеї щодо цілісного уявлення про адміністративно-правове забезпечення інформаційної безпеки неповнолітніх. Поряд із творчим розвитком ідей інших науковців, збагаченням вітчизняної науки практичним зарубіжним досвідом, у монографії віднайшли відображення уявлення автора про систему забезпечення інформаційної безпеки, сутність цього механізму, взаємозв’язки інформаційної культури та інформаційної безпеки з виходом на культуру інформаційної безпеки, інформаційно-безпекову культуру та культуру інформаційного самозахисту, правові засади реалізації концепції медіа-освіти. В якості авторських оказіоналізмів запроваджуються номінації інформаційно-ювенальної деліктології, інформаційно-ювенальної превентології, ювенальної інформаційно-безпекової компаративістики. Наявність значної кількості запозичених слів у назвах понять і явищ пояснюється загальними процесами інтернаціоналізації мови, тими змінами, що відбуваються на рівні термінологічного апарату окремих наук.

    Адміністративно-правові засади публічно-сервісної складової державної податкової політики в Україні

    Д. В. Крилов

    Роботу присвячено дослідженню проблеми публічно-сервісної діяльності з реалізації державної податкової політики. Надано загальну характеристику, розкрито форми й методи механізму її здійснення. Особливу увагу приділено характеристиці та змісту окремих видів адміністративних процедур з реалізації державної податкової політики. Встановлено перспективи побудови нової моделі публічно-сервісної діяльності з реалізації державної податкової політики. Монографія може бути корисною для науковців, науково-педагогічних працівників і здобувачів вищої освіти, а також правоохоронців, суддів і юристів-практиків.

    Адміністративно-правові засади протидії корупції в сфері здійснення нотаріальної діяльності в Україні

    Т. С. Курило, К. І. Чижмарь

    Монографію присвячено адміністративно-правовому дослідженню засад протидії корупції в сфері здійснення нотаріальної діяльності в Україні. З точки зору адміністративного права розкрито поняття ознаки, форми та основні причини поширення корупції у сфері надання нотаріальних послуг. Розкрито особливості адміністративної відповідальності нотаріусів як засобу протидії корупції. Детально охарактеризовано особливості притягнення нотаріусів до адміністративної відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією. Визначено специфіку адміністративно-правового статусу нотаріуса як особливого суб’єкта адміністративної відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією. Визначено основні проблеми, які виникають під час притягнення нотаріусів до адміністративної відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, а також обґрунтовано найбільш перспективні шляхи їх подолання. Визначено перспективні напрями підвищення ефективності превентивних антикорупційних механізмів у сфері здійснення нотаріальної діяльності. Для науковців, викладачів, аспірантів, студентів, практикуючих юристів, та для всіх, кому не байдужі питання запобігання корупції у сфері надання нотаріальних послуг.

    Адміністративно-правові засади здійснення прокуратурою правоохоронної функції держави

    А. Г. Рубан

    Роботу присвячено дослідженню проблем адміністративно-правового регулювання основних напрямів діяльності прокуратури як органу публічної влади, на який покладено здійснення правоохоронної функції держави. Розкрито теоретико-методологічні засади адміністративної діяльності органів прокуратури України, яка є основою реалізації правоохоронної функції держави, з огляду на оновлений правовий статус вказаного суб’єкта. Особливу увагу звернуто на понятійно-категоріальний апарат, що визначає зміст правоохоронної функції держави, міжнародно-правові стандарти й механізм реалізації прокуратурою правоохоронної функції держави, а також на місце прокуратури в системі суб’єктів запобігання корупційним правопорушенням. Монографія може бути корисною для науковців, науково-педагогічних працівників і здобувачів вищої освіти, а також правоохоронців юристів-практиків.

    Адміністративно-правові засади забезпечення безпеки на автомобільному транспорті

    Є. В. Скрипа

    Досліджено адміністративно-правові засади забезпечення безпеки на автомобільному транспорті, зокрема її теоретико-методологічне підґрунтя та систему суб’єктів. Висвітлено специфіку адміністративних процедур у зазначеній сфері. Розкрито концептуальні засади оптимізації забезпечення безпеки на автомобільному транспорті, передусім шляхи вдосконалення адміністративного законодавства, що регулює це питання. Для наукових, науково-педагогічних працівників, здобувачів вищої освіти, працівників правоохоронних органів і фахівців у сфері законотворення.

    Адміністративно-правові засади адміністративного права України та країн-учасниць ЄС (Греції, Болгарії, Іспанії, Румунії)

    С. О. Бандура

    У монографії здійснено науковий аналіз основоположних засад адміністративного права України та країн-учасниць ЄС (Греції, Болгарії, Іспанії, Румунії). Розглянуто джерельну базу, адміністративно-правовий статус публічної адміністрації, принципи, деякі аспекти адміністративної діяльності публічної адміністрації та напрямки використання кращих надбань адміністративного права країн-учасниць ЄС у національному адміністративному праві. Призначається для вчених-теоретиків адміністративного права, правників, які займаються правотворчістю, студентів, а також усіх, хто цікавиться цією проблематикою.

    Адміністративно-правові гарантії нотаріальної діяльності в Україні

    І.І. Когутич, О.Ю. Дрозд

    Монографію присвячено адміністративно-правовим гарантіям нотаріальної діяльності в Україні. Проаналізовано найбільш поширені в юридичній літературі наукові погляди на загальну структуру правового статусу особи, громадянина, державного службовця та представника влади. Охарактеризовано специфічні ознаки адміністративно-правового статусу нотаріуса. З’ясовано основні ознаки, мету та цілі адміністративно-правових гарантій нотаріальної діяльності, та вимоги, яким має відповідати адміністративно-правове регулювання процедури добору кадрів на посаду нотаріуса. Визначено основні напрями забезпечення рівних умов доступу громадян до зайняття нотаріальною діяльністю. Монографія розроблена для науковців, викладачів, аспірантів, студентів, практикуючих юристів, та всіх, хто цікавиться проблематикою зазначеної теми.

    Адміністративне право і процес: теорія та практика правозастосування

    Р. С. Мельник

    Монографія висвітлює низку теоретичних та практичних питань в царині адміністративного права та адміністративного процесу (адміністративного судочинства). Читачам пропонується авторський погляд на сталі наукові концепції та конструкції, які піддано ґрунтовному переосмисленню. У підґрунтя роботи покладено відповідний історичний та зарубіжний досвід, що підсилює рівень наукової обґрунтованості та достовірності сформульованих висновків. Монографія стане у нагоді вченим, викладачам права, практикуючим юристам. Робота буде корисною також і студентам для підготовки до навчальних занять з дисципліни «Теоретичні проблеми адміністративного права».

    Адміністративні процедури в Україні та країнах Європи

    Д. В. Сущенко

    В монографії представлено комплексний аналіз та порівняння законодавства про адміністративні процедури країн Європейського Союзу, зокрема Австрійської Республіки, Естонської Республіки, Королівства Нідерландів, Латвійської Республіки, Республіки Білорусь, Республіки Грузія, Республіки Польща, Федеративної Республіки Німеччини, Французької Республіки та України. Зроблено висновок, що ці законодавчі акти мають на меті регламентацію єдиних процедурних правил взаємостосунків органів і посадових осіб виконавчої влади та місцевого самоврядування з приватними особами. Автором висвітлено національний досвід регулювання здійснення адміністративних процедур та проведено порівняння з проаналізованим досвідом зарубіжного та міжнародного законодавства в частині регулювання відповідних правовідносин, визначено недоліки чинного законодавства України, вироблено конкретні пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства.

    Адвокат при здійсненні судового контролю в досудовому розслідуванні

    Гловюк І.В., Лукашкіна Т.В., Стоянов М.М., Малахова О.В.

    Навчально-практичний компендіум підготовлений для здобувачів вищої освіти для підготовки до занять зі спеціального курсу «Адвокат при здійсненні судового контролю в досудовому розслідуванні». Компендіум містить матеріали для вивчення, плани практичних занять, завдання для самостійної роботи, питання, задачі, завдання або кейси для підсумкового контролю знань і вмінь здобувачів вищої освіти, літературу для спеціального курсу.

    Історія держави та права України

    Є.С. Дурнов, Ю.В. Кривицький, Ю.В. Сокур

    У словнику зібрано більше 1500 слів, які пов’язані з історією держави та права України. Пропоноване видання стане корисним здобувачам вищої освіти за спеціальністю «Право» при підготовці до семінарських, практичних занять та підсумкового контролю з навчальної дисципліни «Історія держави та права України». Видання розраховане для викладачів, аспірантів, слухачів, студентів, курсантів, а також усіх хто цікавиться історією державотворення України.

    Історія вчень про державу і право

    Є. В. Зозуля, О. С. Туренко, І. В. Іванов

    Навчальний посібник із курсу «Історія вчень про державу та право» містить опорні конспекти, глосарій, питання для самоконтролю, базову і допоміжну літературу, приклади текстів та запитання до кожної теми навчальної дисципліни. Посібник допоможе курсантам, студентам та слухачам більш ефективно організувати процес самостійної підготовки, глибше усвідомити зміст основних державно-правових теорій, контролювати ступінь готовності до іспиту й модульного контролю.

    Інформаційне забезпечення розслідування злочинів

    за ред. В. В. Тіщенко, О. П. Ващук, Д. В. Ніконович

    VII Міжнародний круглій стіл «Інформаційне забезпечення розслідування злочинів» присвячено вивченню сучасного стану наукових розробок інформаційного забезпечення розслідування злочинів та їх впровадженню в теорію і практику криміналістики, кримінального процесу, оперативно-розшукової діяльності та експертології з метою інформаційного забезпечення попередження, виявлення, розслідування та розкриття злочинів. Матеріали містять праці науковців з найактуальніших теоретичних і практичних проблем криміналістики, кримінального процесу, судової експертизи та оперативно-розшукової діяльності. Збірник розрахований на аудиторію наукових працівників, викладачів, докторантів, аспірантів, студентів, слухачів вищих юридичних навчальних закладів, а також юристів-практиків, які цікавляться проблемами криміналістики, кримінального процесу, судової експертизи та оперативно-розшукової діяльності.

    Інформаційна безпека суб’єктів господарювання: проблеми теорії та практики правозастосування

    А.Ю. Нашинець-Наумова

    У монографії пропонуються до розгляду концептуальні й теоретико-практичні основи забезпечення інформаційної безпеки суб’єктів господарювання. Книга розрахована на науковців, аспірантів, докторантів, державних службовців, законодавців, які переймаються проблемами правового захисту інформації загалом і безпеки інформації суб’єктів господарювання зокрема. Може бути корисною під час викладання й вивчення у вищих навчальних закладах навчальних дисциплін «Інформаційне право», «Правовий режим інформації з обмеженим доступом», «Міжнародне інформаційне право» та низки інших, що пов’язані з правовим регулюванням суспільних відносин щодо інформації.

    Інститут податкової амністії та його місце в податковому праві

    І. В. Приходько

    В монографії досліджується інститут податкової амністії та його місце в податковому праві. Проаналізовано теоретико-правові основи податкової амністії, надано правову характеристику податкової амністії як інституту податкового права, визначено основні напрями розвитку інституту податкової амністії. Монографія може бути корисною для науковців, викладачів, аспірантів, студентів юридичних вищих навчальних закладів, а також для всіх, хто цікавиться податковими амністіями як інститутом податкового права.

    Європейський вектор розвитку української митниці

    Л. М. Дорофеєва

    У монографії досліджено умови виникнення та історичні форми функціонування митних органів Європи й України як невід’ємний елемент державності. Проведено класифікацію європейських моделей митних служб залежно від їх місця в системі державних органів та організаційної побудови. Критичний аналіз структурно-функціональних змін вітчизняних митних органів дозволив виокремити основні проблеми реформування української митниці, акцентувати увагу на необхідності імплементації міжнародних стандартів їхньої діяльності. Запропоновано ряд змін до законодавства щодо організації та безпосереднього здійснення державної митної справи. Для науковців, викладачів ЗВО, аспірантів, студентів, працівників митних та контролюючих органів, суб’єктів ЗЕД.

    Методичні рекомендації до самостійної роботи студентів з дисциплін кафедри історії та теорії права і держави

    Задорожня Н.О., Новікова М.М., Зубенко В.В., Галунько В.М., Томіліна Ю.Є., Задорожня О.В., Родік Л.М.

    Кримінально-виконавча психологія

    Бочелюк В.Й., Денисова Т.А.

    Підручник підготовлено у відповідності з вимогами Міністерства освіти і науки України. В ньому представлені основні питання загальної та кримінально-виконавчої психології. Надано методологічні основи наукового дослідження в галузі кримінально-виконавчої психології. Розглянуто особистість засуджених та соціально-психологічні проблеми. Розкриті питання, котрі пов’язані із встановленням психологічного контакту між учасниками карально-виправного процесу. Вказано психологічні особливості засуджених різних категорій та заходи й методи впливу, що здійснюються в процесі відбування та виконання покарання персоналом кримінально-виконавчої служби.

    Видання орієнтовано на магістрів, студентів, курсантів, слухачів, аспірантів, ад’юнктів, викладачів факультетів психології і юридичних закладів вищої освіти, працівників кримінально-виконавчої служби, а також юристів, які вивчають кримінологію, психологію та кримінально-виконавче право.

    Правовий статус адвоката в умовах становлення незалежної адвокатури України

    Заборовський В.В.

    Монографія присвячена дослідженню концептуальних засад правового статусу адвоката в умовах становлення незалежної адвокатури України. Розкриваються етапи становлення та розвитку інституту адвокатури, зокрема в аспекті еволюції розуміння термінів «адвокат» і «адвокатура», а також визначається місце та роль такого інституту громадянського суспільства в умовах формування правової держави в Україні. Особлива увага приділяється дослідженню незалежності адвоката як основоположної умови здійснення адвокатської діяльності. В монографії, на основі фундаментального принципу незалежності адвокатури, розкривається
    природа як правового статусу адвоката, так і кожного з структурних елементів такого статусу, які виділяються автором.
    На основі аналізу вітчизняного та зарубіжного законодавства про адвокатуру, науково-теоретичних та прикладних робіт, матеріалів як судової, так і практики кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури, міжнародних стандартів адвокатської професії в монографії розкривається сутність структурних елементів правового статусу адвоката (професійні права та обов’язки, гарантії адвокатської діяльності та відповідальність адвоката). Також досліджується як порядок набуття особою такого статусу, так і проблемні питання, що пов’язані з оформленням повноважень адвоката.
    Монографія розрахована на адвокатів, студентів, аспірантів, викладачів юридичних вузів і факультетів та на широке коло читачів, що цікавляться питаннями адвокатури і адвокатської діяльності, які, на думку автора, знайдуть для себе багато цікавого в цій роботі.

    Застосування практики Європейського суду з прав людини під час вирішення податкових спорів

    Діхтієвський П.В., Бучинський О.Й.

    Монографію присвячено комплексному дослідженню теоретичних та практичних питань, пов’язаних з ґрунтовним вивченням положень Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод у поєднанні з практикою її тлумачення та застосування Європейським судом з прав людини, яка виступає фундаментальним джерелом міжнародно-правових гарантій, що визначають належний порядок вирішення податкових спорів. Обґрунтовано, що вітчизняне законодавство, відповідно до положень ст. 4 Протоколу № 7 до Конвенції, має унеможливити одночасне здійснення до платника податків провадження, яке спрямоване на вирішення питання про застосування до нього податкових штрафів та кримінального провадження щодо податкового злочину, що випливає з тих самих фактичних обставин, що виступають підставою для застосування до нього податкового штрафу за підсумками іншого провадження, крім випадків, коли такі провадження здійснюються одночасно та взаємозалежно (зокрема, факти, з’ясовані під час одного провадження, використовуються у рамках іншого), а також провадження, що стосується різних аспектів правової поведінки платника податків.

    Викладено низку нових теоретичних положень і висновків, що розкривають теоретичні засади практики Європейського суду з прав людини з питань вирішення податкових спорів та її вплив на податкове законодавство України і його застосування під час вирішення податкових спорів.


    Для працівників органів законодавчої, виконавчої та судової влади, практикуючих юристів у сфері оподаткування, науковців, викладачів, аспірантів, студентів юридичних факультетів вищих навчальних закладів, а також читачів, які цікавляться актуальними проблемами адміністративного права і процесу України.

    Соціологія права (в схемах та визначеннях)

    Торяник В.М., Макушев П.В.

    Посібник, що пропонується, подано у формі компактних схем, визначень, тестів та словника термінів, які розкривають зміст курсу соціології права.

    Викладений у вигляді схем теоретичний матеріал сприяє цілісному, системному його сприйняттю.

    Адресований студентам, слухачам магістратур, аспірантам, науковцям, а також усім, тим хто цікавиться питаннями соціології права.

    Право власності

    Харитонов Є.О., Харитонова О.І., Некіт К.Г.

    Навчальний посібник містить матеріал, підготовлений в рамках тематики курсу цивільного та сімейного права України. Посібник призначений спростити опанування здобувачами вищої освіти навчального курсу, він деталізує питання права власності, сприяє з’ясуванню проблем теоретичного та практичного характеру у сфері правового регулювання відносин власності. Посібник розрахований на використання в навчальному процесі студентами, аспірантами і викладачами юридичних вузів та факультетів. Може також стати у нагоді практичним працівникам.

    Цивільне процесуальне право України

    Голубєва Н. Ю.

    Навчальний посібник призначається для підготовки фахівців за спеціальністю «правознавство» і підготовлений з урахуванням положень нової редакції Цивільного процесуального кодексу України (2017 року), Цивільного кодексу України, Сімейного кодексу України та інших нормативно-правових актів, матеріалів судової практики, найсучасніших досягнень цивільного процесуального права. Автори мають на меті зорієнтувати студентів у доволі великій кількості інформації, наголосити на найважливіших проблемах цивільного процесу, акцентувати увагу на найбільш цікавих і важких питаннях, що входять до курсу.

    Книга розрахована на викладачів, студентів, аспірантів, суддів, працівників правоохоронних органів, адвокатів, юрисконсультів, нотаріусів, а також усіх, хто цікавиться питаннями цивільного судочинства України.

    Цивільне право України. Частина 1

    Кройтор В. А., Кухарєв О. Є., Ткалич М. О.

    Навчальний посібник розроблено колективом кафедри цивільного права та процесу Харківського національного університету внутрішніх справ та кафедри цивільного права Запорізького національного університету. Посібник буде корисним студентам, викладачам, науковцям і всім, хто цікавиться проблемами цивільного права.

    Фінансово-правові санкції

    Іванський А. Й.

    Автором проводиться актуальне наукове дослідження, яке має також важливе прикладне значення, а саме досліджуються теоретичні засади, правова природа, характерні риси та особливості важливої ознаки ринкових відносин – фінансово-правових санкцій. Адже від їх правильного та єдиного розуміння всіма суб’єктами фінансової діяльності залежать обсяги та кількість господарських та адміністративних спорів, а відповідно і стабільність та захищеність ведення бізнесу, законність діяльності фінансово-контрольних органів, недопущення помилок органами судової влади.

    Маючи не тільки досвід теоретичних досліджень, співавторства у написанні закону з питань фінансово-правових санкцій але й широку багаторічну правозастосовчу власну практичну діяльність у галузі державних фінансів, автор робить акцент на подальшому обґрунтуванні самостійності фінансово-правової відповідальності та її взаємозв’язку з іншими видами юридичної відповідальності, визначає місце фінансово-правових санкцій у системі заходів фінансового примусу.

    У роботі проводиться висвітлення та систематизація функціонування фінансових санкцій у провідних країнах різних правових систем.

    Монографія розрахована на студентів, аспірантів і викладачів юридичних та економічних факультетів, підприємців, працівників органів судової влади, фінансового контролю, правоохоронних структур, які за родом наукових інтересів або професійної діяльності цікавляться питаннями фінансового права.

    Філософія права (в схемах та визначеннях)

    Торяник В. М., Макушев П. В.

    Посібник, що пропонується, подано у формі компактних схем, визначень, тестів та словника термінів, які розкривають зміст курсу філософії права. Викладений у вигляді схем теоретичний матеріал сприяє цілісному, системному його сприйняттю.

    Адресований студентам, слухачам магістратури, аспірантам, науковцям, а також усім, тим хто цікавиться питаннями філософії права.

    Фальсифікація та обіг фальсифікованих лікарських засобів

    Коваленко І. А.

    Монографію присвячено кримінально-правовому дослідженню проблем кримінальної відповідальності за фальсифікацію лікарських засобів або обіг фальсифікованих лікарських засобів і формуванню на цій основі науково-обґрунтованих пропозицій щодо удосконалення відповідних норм Кримінального кодексу України. (та підвищенню ефективності застосування кримінального законодавства). Призначена для практикуючих юристів, науковців, викладачів та студентів вищих навчальних закладів, усім, хто цікавиться проблеми правової оцінки суспільно небезпечних діянь пов’язаних з фальсифікацією та обігом фальсифікованих лікарських засобів.

    Українсько-французький/французько-український словник юридичних термінів

    Коломоєць Т. О., Іваненко С. В.

    Видання, що складається з двох рівнозначних за обсягом частин «Українсько-французького словника юридичних термінів» та «Французько-українського словника юридичних термінів», містить близько 10 тисяч юридичних термінів і термінологічних сполучень у кожному із них. Юридичні терміни розподілені на окремі частини (за окремими галузями права, комплексними юридичними науками тощо). При його укладанні використовувались чинні нормативно-правові акти, навчальні, публіцистичні правові джерела. Словник розрахований на учнів старших класів, студентів вищих навчальних закладів, юристів-вчених, юристів-практиків, а також усіх, хто бажає вдосконалити знання з сучасної юридичної термінології.

    Українсько-російський/російсько-український словник юридичних термінів

    Коломоєць Т. О., Хом’як Т. В.

    Видання, що складається з двох рівнозначних за обсягом частин «Українсько-російського словника юридичних термінів» та «Російсько-українського словника юридичних термінів», містить близько 10 тисяч юридичних термінів і термінологічних сполучень у кожному із них. Юридичні терміни розподілені на окремі частини (за окремими галузями права, комплексними юридичними науками тощо). При його укладанні використовувались чинні нормативно-правові акти, навчальні, публіцистичні правові джерела. Словник розрахований на учнів старших класів, студентів вищих навчальних закладів, юристів-вчених, юристів-практиків, а також усіх, хто бажає вдосконалити знання з сучасної юридичної термінології.

    Українсько-польський/польсько-український словник юридичних термінів

    Коломоєць Т.О., Хом’як Т.В.

    Видання, що складається з двох рівнозначних за обсягом частин «Українсько-польського словника юридичних термінів» та «Польсько-українського словника юридичних термінів», містить близько 10 тисяч юридичних термінів і термінологічних сполучень у кожному із них. Юридичні терміни розподілені на окремі частини (за окремими галузями права, комплексними юридичними науками тощо). При його укладанні використовувались чинні нормативно-правові акти, навчальні, публіцистичні правові джерела. Словник розрахований на учнів старших класів, студентів вищих навчальних закладів, юристів-вчених, юристів-практиків, а також усіх, хто бажає вдосконалити знання з сучасної юридичної термінології.

    Українсько-німецький/ німецько-український словник юридичних термінів

    Коломоєць Т. О., Іваненко С. В.

    Видання, що складається з двох рівнозначних за обсягом частин «Українсько-німецького словника юридичних термінів» та «Німецько-українського словника юридичних термінів», містить близько 10 тисяч юридичних термінів і термінологічних сполучень у кожному із них. Юридичні терміни розподілені на окремі частини (за окремими галузями права, комплексними юридичними науками тощо). Словник розрахований на учнів старших класів, студентів вищих навчальних закладів, юристів-вчених, юристів-практиків, а також усіх, хто бажає вдосконалити знання з сучасної юридичної термінології.

    Українсько-англійський/англійсько-український словник юридичних термінів

    Коломоєць Т. О., Іваненко С. В.

    Видання, що складається з двох рівнозначних за обсягом частин «Українсько-англійського словника юридичних термінів» та «Англійсько-українського словника юридичних термінів», містить близько 10 тисяч юридичних термінів і термінологічних сполучень у кожному із них. Юридичні терміни розподілені на окремі частини (за окремими галузями права, комплексними юридичними науками тощо). При його укладанні використовувались чинні нормативно-правові акти, навчальні, публіцистичні правові джерела. Словник розрахований на учнів старших класів, студентів вищих навчальних закладів, юристів-вчених, юристів-практиків, а також усіх, хто бажає вдосконалити знання з сучасної юридичної термінології.

    Трудове право України

    Трюхан О. А.

    Навчально-методичний посібник розроблено відповідно до програми курсу «Трудове право України», що викладається у Національному університеті «Одеська юридична академія». У навчально-методичному посібнику подаються програма курсу, з кожної теми питання лекційних та практичних занять і методичні рекомендації з вивчення найважливіших теоретичних та нормативних положень, перелік тем рефератів, списки нормативно-правових актів і спеціальної літератури, практичні завдання для самостійної роботи. Для науковців, юристів-практиків, аспірантів, студентів, усіх, хто цікавиться проблемами сучасного трудового права України.

    Трудове право України

    Дмитрук І.М.

    Навчально-методичний посібник містить основний матеріал, яким необхідно володіти при вивченні курсу «Трудове право України». Структура характеризується наявністю як теоретичної частини, так і практичної, що допоможе студентам здобути знання на рівні державного стандарту «бакалавр» та впровадити ці знання на практиці. Навчально-методичний посібник розрахований на студентів та професорсько-викладацький склад.

    Теорія правозастосування

    Макушев П. В., Хрідочкін А. В.

    У навчальному посібнику розглянуті актуальні питання теоретичних і практичних аспектів правозастосування: еволюція уявлень про юридичну природу правозастосування; підстави, принципи та функції правозастосування; механізм правозастосування, його поняття, об’єкт, методи та процедури; поняття, стадії та форми здійснення правозастосовної діяльності; поняття, основні принципи, способи та види тлумачення норм права; юридична природа, особливості, юридична техніка і юридична мова актів правозастосування; засоби, способи та механізм подолання прогалин у законодавстві та колізій норм права. Навчальний посібник розрахований на студентів магістратури та науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів юридичного спрямування, а також всіх тих, хто цікавиться питаннями теорії права.

    Теоретичні засади методики розслідування шахрайства, пов’язаного з відчуженням об’єктів нерухомого майна громадян

    Павлова Н. В., Птушкін Д. А., Чаплинський К. О.

    В монографії з урахуванням сучасного стану розвитку криміналістичної науки та правоохоронної практики визначено поняття й елементи криміналістичної характеристики шахрайства, пов’язаного з відчуженням об’єктів нерухомого майна громадян, окреслено способи, слідову картину таких злочинів, досліджено особу злочинця й потерпілого. Розкрито особливості організації та планування розслідування шахрайства, пов’язаного із нерухомістю. Досліджено особливості аналізу первинної інформації та обставини, що підлягають встановленню. Запропоновано алгоритми дій слідчого у типових слідчих ситуаціях початкового етапу розслідування. Наголошено на проблемних питаннях взаємодії слідчого з оперативними підрозділами, органами державної влади й місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями. Удосконалено тактичне забезпечення проведення слідчих (розшукових) дій. Досліджено особливості використання спеціальних знань при розслідуванні злочинів вказаної категорії. Для науковців, викладачів, курсантів, студентів та слухачів вищих юридичних навчальних закладів, ад’юнктів та аспірантів, працівників поліції, прокуратури та адвокатури, усіх тих, хто виявляє інтерес до юридичної науки.

    Теоретичні засади методики розслідування незаконного заволодіння військовослужбовцем зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами

    Береза Ю. М., Чаплинський К. О.

    У монографії із урахуванням сучасних потреб правоохоронної практики та стану розвитку криміналістичної науки здійснено криміналістичний аналіз незаконного заволодіння військовослужбовцем зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами; визначено поняття та елементи криміналістичної характеристики злочину; виокремлено способи й обстановку злочину; предмет злочинного посягання та слідову картину. Зосереджено увагу на характеристиці особи злочинця. Висвітлено особливості організації розслідування незаконного заволодіння військовослужбовцем зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами. Запропоновано типові слідчі ситуації розслідування та порядок дій працівників поліції відповідно до цих ситуацій. Визначено тактику проведення окремих слідчих (розшукових) дій.

    Для науковців, викладачів, ад’юнктів і аспірантів, курсантів, студентів та слухачів вищих юридичних навчальних закладів, працівників органів внутрішніх справ, прокуратури, Служби безпеки України та адвокатури, усіх тих, хто виявляє інтерес до юридичної науки.

    Теоретико-правові основи адаптації соціального законодавства України до законодавства Європейського Союзу

    Малюга Л. Ю.

    У монографії досліджено теоретико-методологічні засади адаптації соціального законодавства України до законодавства ЄС. Проаналізовано правову природу соціального законодавства, визначено його ознаки, здійснено аналіз ретроспективи даного правового явища у світі та на території України. Встановлено суть і значення адаптації соціального законодавства України до законодавства ЄС, досліджено види, форми та стадії. Проаналізовано інституційні засади та зміст контролю за відповідністю проектів нормативно-правових актів соціального законодавства України праву Європейського Союзу.

    Особливу увагу приділено порівняльно-правовому аналізу соціального законодавства країн Європейського Союзу та України. Виявлено специфіку розвитку правового регулювання соціального законодавства у Німеччині, Франції, Естонії, Латвії, Польщі та Швейцарії. Обґрунтовано напрями запозичення позитивного європейського досвіду у контексті адаптації соціального законодавства України до законодавства ЄС.

    Судові експертизи при розслідуванні злочинів у сфері економіки

    Комісарчук Р. В.

    У навчально-методичному посібнику коротко викладено загальнотеоретичні положення експертології, тактико-технологічні передумови і процесуальні основи організації, призначення, проведення, оцінки і використання результатів експертиз у кримінальних провадженнях по злочинах вчинених у сфері економіки. Визначені можливості окремих видів експертиз, які найчастіше призначаються по даній категорії злочинів.

    Навчально-методичний посібник призначений студентам та викладачам, аспірантам та науковцям-практикам, буде корисний юристам-практикам.

    Цивільне право України. Частина 2

    Кройтор В. А., Кухарєв О. Є., Ткалич М. О.

    Навчальний посібник розроблено колективом кафедри цивільного права та процесу Харківського національного університету внутрішніх справ та кафедри цивільного права Запорізького національного університету. Посібник буде корисним студентам, викладачам, науковцям і всім, хто цікавиться проблемами цивільного права.

    Теорія держави і права: підготовка до державної атестації

    Зозуля Є. В., Іванов І. В., Гончаров А. В.

    У навчальному посібнику автори розглянули питання щодо підготовки до заліку, екзамену, а також державної атестації з курсу «Теорія держави і права». Структура посібника містить теоретичну та практичну частини. У теоретичній частині розглядаються питання щодо формування, розвитку та функціонування держави і права. Особлива увага приділена виникненню та функціонуванню шкіл права. У практичній частині наведені приклади вирішення завдань пов’язаних з питаннями держави і права. Посібник розрахований на студентів (слухачів) та курсантів денної та заочної форми навчання.

    Службове право України: словник термінів

    Коломоєць Т. О., Колпакова В. К.

    У словнику в систематизованому вигляді подається термінологія зі службового права України, яка може бути корисною при вивченні всього блоку адміністративно-правових дисциплін. Для науковців, практичних працівників, викладачів і студентів вищих навчальних закладів, широкого кола читачів.

    Систематизація муніципального законодавства: український досвід

    Головко К. В.

    У монографії автор аналізує український досвід систематизації муніципального законодавства у цілому та за кожною з форм систематизації, окремо аналізуючи інкорпорацію муніципального законодавства, консолідацію муніципального законодавства та кодифікацію муніципального законодавства України.

    Книга стане в нагоді широкому загалу читачів, які цікавляться як муніципальним правом, так і проблемами систематизації законодавства України.

    Розгляд окремих категорій цивільних справ у судах

    Голубєва Н. Ю.

    Посібник призначений для підготовки фахівців за спеціальністю «правознавство» й підготовлений з урахуванням положень Цивільного кодексу України, Сімейного кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, інших нормативно-правових актів, матеріалів судової практики, найсучасніших досягнень цивільного процесуального права, а також цивільного, трудового, сімейного права. ... Книга розрахована на викладачів, студентів, аспірантів, суддів, працівників правоохоронних органів, адвокатів, юрисконсультів, нотаріусів, а також усіх, хто цікавиться питаннями цивільного судочинства України.

    Психофізіологічна діагностика особистості

    Ващук О. П.

    У навчально-методичному посібнику розглянуто теоретичні та практичні питання психофізіологічної діагностики особистості, зміст невербальної інформації у психофізіологічній діагностиці особистості, методику проведення психофізіологічної діагностики особистості. Посібник укладено на основі чинного законодавства України, наукової криміналістичної і психофізіологічної літератури та емпіричних й статистичних даних. У посібнику визначені питання лекційного матеріалу, запропоновано плани проведення практичних занять, види самостійної роботи, а також рекомендовані нормативні та наукові джерела.

    Навчально-методичний посібник розрахований на викладачів та студентів вищих навчальних закладів, науковців, юристів-практиків та практиків інших галузей знань.

    Дана публікація містить результати досліджень, проведених за грантом Президента України за конкурсним проектом (Ф70/193-2017 (0117U003832)) Державного фонду фундаментальних досліджень.

    Процесуальне діловодство

    Стовпець В.Г.

    Навчально-методичний посібник «Процесуальне діловодство» має на меті надати ґрунтовні знання не тільки студентам-правознавцям, але й підвищити рівень юристів-практиків і працівників діловодних служб судів. ... До навчально-методичного посібника додається компакт-диск, на якому користувачі комп’ютера знайдуть Електронний довідник, що містить понад 5 000 тисяч зразків управлінських та процесуальних документів, складених і оформлених відповідно до вимог чинного законодавства, які можна використати в навчальному процесі та практичній юридичній діяльності. У підручнику містяться матеріали, що відповідають вимогам навчальної дисципліни «Інтелектуальна власність»...

    Професійно-психологічний розвиток працівників спецпідрозділів поліції імітаційними засобами

    Гурський В. Є., Лефтеров В. О.

    Монографію присвячено дослідженню психологічних аспектів розвитку професійно важливих якостей працівників поліції підрозділів спеціального призначення імітаційними засобами. Здійснено теоретичний аналіз підходів до розвитку особистісно-професійних якостей фахівців ризиконебезпечних професій, а також психологічних та методичних засад застосування імітаційних засобів пейнтболу, страйкболу та лазерних тирів у підготовці спеціальних підрозділів. ... Розроблено психологічні рекомендації щодо використання пейнтболу, страйкболу та лазерних тирів для розвитку особистісно-професійних якостей працівників спецпідрозділів поліції, необхідних для ефективних дій в екстремальних умовах.

    Протидія правопорушенням у сфері виробництва та обігу підакцизних товарів

    Білан С. В., Лісовий Г. О., Мацюк В. Я.

    Навчальний посібник буде корисним для співробітників податкової міліції та інших правоохоронних органів, які забезпечують фінансово-економічну безпеку України у сфері виробництва та обігу підакцизних товарів, а також курсантів, студентів та викладачів навчальних закладів, що здійснюють підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації працівників податкової міліції та інших правоохоронних органів України.

    Природноресурсове право України

    Каракаш І. І., Харитонова Т. Є.

    Навчальний посібник розрахований на студентів, магістрів, аспірантів та викладачів правознавчих, економічних, екологічних та управлінських спеціальностей вищих навчальних закладів і пропонується для використання при читанні лекційного курсу та відповідних спеціальних курсів з природноресурсового та екологічного права за фахом, а також буде корисним для широкого кола читачів, які цікавляться проблемами природноресурсового та екологічного законодавства і права України.

    Процесуальні особливості застосування запобіжних заходів під час досудового розслідування

    Вакуленко О. Ф., Дрозд В. Г., Пономаренко А. В.

    У науково-практичному посібнику розкриваються поняття, мета та особливості застосування запобіжних заходів під час досудового розслідування. ... Особливу увагу приділено питанням діяльності слідчих підрозділів органів Національної поліції з застосування запобіжних заходів. Досліджено проблемні питання, які виникають при такому застосуванні зазначених заходів та запропоновано шляхи удосконалення законодавства України щодо їх вирішення. Науково-практичний посібник може бути корисним для фахівців в галузі кримінального права, кримінального процесу, криміналістики,...

    Правове регулювання державної служби

    Коломоєць Т. О., Шарая А. А.

    У навчальному посібнику у систематизованому вигляді подається основний матеріал із базових тем навчальної дисципліни, подається перелік питань для публічного обговорення, нормативно-правових актів для ознайомлення, завдання-тренінги, завдання на порівняння, моделювання ситуацій, аналітичні завдання, зошит для лекційних занять, підсумковий тест, а також перелік рекомендованої літератури. Для науковців, практичних працівників, викладачів і студентів, широкого кола читачів.

    Право інтелектуальної власності

    Валькова Є. В.

    Навчально-методичний посібник містить матеріали, що відповідають вимогам навчальної дисципліни «Право інтелектуальної власності». Розкриваються основні питання навчальної дисципліни, надаються організаційно-методичні вказівки та методичні рекомендації із підготовки до занять, приклади повного та правильного вирішення практичного завдання, програмний матеріал до дисципліни, практична частина посібника, яка включає тематику курсу, тестові завдання за темами, питання для підсумкового контролю, словник, а також рекомендовані нормативні джерела і література. Навчальний посібник розрахований на студентів вищих навчальних закладів, науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів та наукових установ, аспірантів, здобувачів, а також всіх, хто цікавиться питаннями правової охорони інтелектуальної власності.

    Патронатна служба

    Коломоєць Т. О.

    Підручник «Патронатна служба» є логічним продовженням започаткованого юридичним факультетом Запорізького національного університету висвітлення в навчальній і науковій літературі актуальних питань службового права.

    Патронатна служба, функціонування якої регламентовано Законом України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року, у підручнику розглянута як системна складова частина публічної служби й відповідної галузі законодавства.

    У підручнику проаналізовано нормативні документи, які дають уявлення про еволюцію правового регулювання патронатної служби в Україні, висвітлено погляди вчених-адміністративістів на правову природу, поняття, принципи, сучасний стан і перспективи розвитку патронатної служби.

    Підручник становить інтерес не тільки для студентів, магістрів і викладачів, а й для юристів-практиків, котрі безпосередньо застосовують норми законодавства про публічну службу.

    Основи цивільного та сімейного права України

    Дмитрук І. М.

    Навчально-методичний посібник містить необхідний матеріал, яким потрібно володіти при вивченні основ цивільного та сімейного права. Структура характеризується наявністю як теоретичної частини, так і практичної, що допоможе студентам здобути знання, сформувати юридичні компетенції та впровадити їх на практиці. Навчально-методичний посібник розрахований на студентів та професорсько-викладацький склад.

    Основи земельного права України

    Дмитрук І. М., Шличек О. Ю.

    Навчально-методичний посібник містить основний матеріал, яким необхідно володіти при вивченні курсу «Основи земельного права України». Структура характеризується наявністю як теоретичної частини, так і практичної, що допоможе студентам здобути знання на рівні державного стандарту «бакалавр» та впровадити ці знання на практиці. Навчально-методичний посібник розрахований на студентів та професорсько-викладацький склад.

    Організаційно-правові засади діяльності слідчих підрозділів Національної поліції України

    Дрозд В. Г., Пономаренко А. В., Абламський С. Є.

    У монографії вивчено та проаналізовано організаційно-правові засади діяльності слідчих підрозділів Національної поліції. Досліджено міжнародний та зарубіжний досвід правового регулювання діяльності слідчих підрозділів, механізм взаємодії слідчих з іншими органами та підрозділами Національної поліції. Розглянуто проблемні питання контролю та нагляду за діяльністю слідчих підрозділів Національної поліції. Висвітлено теоретичні та прикладні проблеми реалізації повноважень слідчими Національної поліції, на основі чого запропоновано шляхи вдосконалення чинного законодавства України. Монографію виконано зі зважанням на останні зміни до чинного законодавства станом на 1 червня 2019 р. Робота може бути корисна для науковців (працівників правоохоронних органів, зокрема слідчих підрозділів Національної поліції України), викладачів, аспірантів, студентів юридичних вищих навчальних закладів, а також для всіх, хто цікавиться проблемами організаційно-правових засад діяльності слідчих підрозділів Національної поліції України.

    Нормативність кримінального права: теоретико-прикладне дослідження

    Вечерова Є. М.

    У монографії представлено авторську концепцію нормативності кримінального права як його первинної сутнісної характеристики (властивості), що визначає сенс і призначення кримінального права, лежить в основі функцій, принципів і норм кримінального права, завдяки чому кримінальне право виступає не лише регулятором суспільних відносин, а й передусім засобом юридизації тих цінностей, що в конкретному суспільстві проголошено/визнано основоположними.

    Для викладачів, аспірантів, студентів вищих навчальних закладів, практичних працівників, а також усіх, хто цікавиться питаннями філософії та соціології кримінального права.

    Науково-практичний коментар закону України «Про запобігання корупції»

    Коломоєць Т. О., Колпакова В. К.

    Для працівників спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції, інших державних органів, які здійснюють заходи щодо запобігання корупції, суддів, державних службовців, посадових осіб органів місцевого самоврядування, інших осіб, на яких поширюється дія антикорупційного законодавства, а також адвокатів, науковців, викладачів та студентів закладів вищої освіти, широкого кола читачів, які цікавляться питаннями запобігання корупції.

    Науково-практичний коментар Кодексу адміністративного судочинства України

    Мельник Р. С.

    Науково-практичний коментар К одексу адміністративного судочинства України підготовлено з урахуванням останніх змін, внесених до процесуального законодавства. Здійснено глибокий та всебічний аналіз норм адміністративного процесуального права через призму практики Європейського суду з прав людини та практики національних адміністративних судів. Сформульовано практичні рекомендації щодо застосування норм К одексу на практиці.

    Коментар розрахований на працівників суду, адвокатів, юрисконсультів, викладачів і студентів вищих навчальних закладів.

    Наркозлочинність (кримінологічний аналіз та протидія)

    Ступник Я. В., Білаш О. В., Варга Ю. Ю.

    У посібнику розглядається комплекс теоретичних та практичних питань сучасного стану протидії наркозлочинності в Україні. Розглянуто важливі питання організації та правового регулювання протидії наркозлочинності, у тому числі в напрямку спеціального (кримінологічного) та індивідуального запобігання злочинам. Видання спрямоване для студентів вищих навчальних закладів юридичного профілю, аспірантів, викладачів, практичних працівників, а також широкого кола читачів, які цікавляться проблематикою протидії наркозлочинності.

    Міжнародні стандарти державного управління

    Коломоєць Т. О., Кукурудз Р. О., Кузенко Л. В., Шарая А. А.

    У навчальному посібнику у систематизованому вигляді подається основний матеріал із базових тем навчальної дисципліни «Міжнародні стандарти державного управління», завдання для набуття практичних компетентностей, списки основної та додаткової літератури, завдання для самостійної роботи. Для науковців, практичних працівників, викладачів і студентів, широкого кола читачів.

    Міжнародне комерційне право

    Цуркану С. І., Громовенко К. В.

    У навчально-методичному посібнику викладені основні питання міжнародного комерційного права та міжнародних розрахунків, розкрито зміст тематики дисципліни з посиланнями на літературу. Навчально-методичний посібник призначений для студентів Інституту права, економіки та міжнародних відносин Міжнародного гуманітарного університету, а також для практичних робітників у сфері правового регулювання міжнародної комерційної діяльності.

    Методологія сучасного правознавства

    Хрідочкін А. В., Макушев П. В.

    В учебном пособии рассмотрены актуальные вопросы методологии современного правоведения: его генезис от господства марксистско-ленинской методологии к методологическому плюрализму; теоретические проблемы методологии современного правоведения (ее значение, современное понимание, принципы и направления), место методологии современного правоведения в структуре методологии современного научного познания (ее содержание, структура, форма, мировоззренческие основы), методы современного правоведения (универсальные (философские, мировоззренческие), общенаучные, междисциплинарные и специально-юридические).
    Учебное пособие рассчитано на студентов магистратуры и научно-педагогических работников высших учебных заведений юридического направления, а также всех тех, кто интересуется вопросами методологии современной юриспруденции.

    Менеджмент та адміністративне управління

    Мартинюк О. А., Серебряннікова Н. І.

    Навчальний посібник містить теоретичний матеріал та ситуативні завдання для поглибленого засвоєння дисциплін з менеджмент та адміністративного управління. На основі поєднання класичного підходу наукового обґрунтування матеріалу та використання нового формату абстрактної візуалізації, матеріал підручника набуває нового змісту та сприяє кращому розумінню та засвоєнню складного теоретичного матеріалу, розширює світогляд та розвиває когнітивний апарат мислення.





    Навчальний посібник сформовано у вигляді графічних мікроновел які починаються із тематичної притчі яка створює певний емоційний настрій, продовжуються сучасним науковим контентом із художньою візуалізацією теоретичного матеріалу, закінчується переліком питань для самоконтролю та творчим-кейсом завданням, кожна тема обов’язково містить не тільки перелік рекомендованих і використаних джерел а також перелік авторів та посилання на сайти художників, роботи яких були використанні для ілюстрацій певної теми.





    Тематично навчальний посібник структурований на дві частини: управлінська діяльність організації, та публічна діяльність організації, які містять чотири розділи. Перша частина містить два тематичних розділи: організаційне проектування діяльності; техніка управління діяльністю організації. Друга частина містить два розділи: комунікативна діяльність організації; психологічні інструменти управління. Навчальний посібник буде корисним для студентів вищих та середніх навчальних закладів, для фахівців та власників різних сфер бізнесу, керівників органів влади, науковців, викладачів, аспірантів і пересічних громадян які цікавляться питаннями проектування та управління організацією, комунікативними технологіями діяльності, психологічними аспектами управляння та процесами сучасного документообігу.

    Кримінальне право України. Особлива частина

    Ступник Я. В.

    Навчально-методичний посібник з дисципліни „Кримінальне право України. Особлива частина” складений за вимогами кредитно-модульної системи і містить структуру програми навчального курсу, опорний конспект лекцій, тематичний план семінарських занять, основні критерії оцінювання знань студентів, орієнтовний перелік питань для підсумкового контролю та перелік рекомендованої літератури. У посібнику систематизовано основні питання Особливої частини кримінального права України, що дозволить студентам засвоїти основи методики й техніки аналізу окремих складів злочинів, їх елементи та ознаки. Для студентів вищих навчальних закладів юридичного профілю, викладачів, аспірантів, науковців, практичних працівників...

    Криміналістична невербалістика

    Ващук О. П.

    У навчально-методичному посібнику розглянуто наукові питання криміналістичної невербалістики, її теоретичні та методологічні основи, онтологію криміналістичної невербалістики, психофізіологічні основи дослідження невербальної інформації. Посібник укладено на основі чинного нормативного законодавства України, криміналістичної і психологічної літератури, емпіричних і статистичних даних. У посібнику визначені питання лекційного матеріалу, запропоновано плани практичних занять і види самостійної роботи, окреслені питання для підсумкового контролю знань, а також рекомендована література.

    Навчально-методичний посібник розрахований на викладачів та студентів вищих навчальних закладів, науковців, юристів-практиків та практиків інших галузей знань.

    Дана публікація містить результати досліджень, проведених за грантом Президента України за конкурсним проектом (Ф70/193-2017 (0117U003832)) Державного фонду фундаментальних досліджень.

    Криміналістична адвокатологія (технологія захисту у кримінальному провадженні України)

    Комісарчук Р. В.

    У навчально-методичному посібнику викладено загальнотеоретичні положення криміналістичної адвокатології та її розділів, кримінальні процесуальні гарантії адвокатської діяльності, основи тактики професійного захисту на стадії досудового
    розслідування та на стадії судового кримінального провадження, тактико-етичні основи
    вирішення внутрішньо-рольових ситуацій захисту.
    Навчально-методичний посібник призначений студентам та викладачам, аспірантам та
    науковцям-практикам, буде корисний юристам-практикам.

    Кібербезпекова політика України: стан та пріоритетні напрями забезпечення

    Діордіца І. В.

    Монографію присвячено теоретико-правовим засадам формування та розвитку кібербезпекової політики в Україні. ... Проаналізовано стан вітчизняних нормативно-правових актів, що регулюють інформаційні відносини у сфері кібербезпеки. Визначено основні ознаки кібербезпекової функції та політики. Охарактеризовано складові правовідносин, що виникають та складаються у сфері кібербезпеки. Визначено правову природу загроз у сфері кібербезпеки, напрями розбудови національної системи кібербезпеки. Окреслено особливості правового режиму кібербезпекової політики в окремих країнах, а також підготовки фахівців у сфері кібербезпеки.

    Інтелектуальна власність

    Романадзе Л. Д., Цибульов П. М., Кулініч О. О.

    У підручнику містяться матеріали, що відповідають вимогам навчальної дисципліни «Інтелектуальна власність». ... Надається рекомендований перелік нормативно-правових актів та узагальнень судової практики з питань інтелектуальної власності, перелік навчальної та навчально-методичної літератури, рекомендованої для ознайомлення під час вивчення курсу. ... Підручник розрахований на студентів вищих навчальних закладів, науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів та наукових установ, аспірантів, здобувачів, а також всіх, хто цікавиться питаннями правової охорони інтелектуальної власності.

    Збірник бланків процесуальних документів у кримінальному провадженні

    Аксенко В. Д., Дрозд В. Г, Чернявський С. С.

    Розглянуто бланки процесуальних документів, які можуть складатися у кримінальному провадженні. Видання розраховане для використання в практичній роботі слідчими, співробітниками оперативних підрозділів, детективами, прокурорами, суддями, адвокатами, а також у своїй діяльності науковцями, науково-педагогічними працівниками та здобувачами вищої освіти.

    Загальнотеоретична юриспруденція: інтерактивне навчання

    Рязанов М. Ю., Федоров В. А.

    Посібник призначений для підготовки фахівців за спеціальністю «Право» й підготовлений. Автори посібника мають на меті орієнтувати студентів у доволі великому обсязі інформації, наголосити на найбільш цікавих і важких питаннях, що входять до курсу. Навчальна дисципліна «Загальнотеоретична юриспруденція» є необхідним компонентом загальнотеоретичної професійної підготовки юриста, метою якої є вироблення та закріплення навичок та умінь практичного застосування права. Навчально-методичний посібник розрахований на викладачів студентів аспірантів а також усіх хто цікавиться питаннями Загальнотеоретичної юриспруденції.

    Криміналістика

    Тіщенко В. В.

    У підручнику викладено загальнотеоретичні положення науки криміналістики та її розділів, криміналістичні засоби, прийоми і методи роботи із слідами злочинів і злочинців, іншою інформацією про обставини вчинення злочинних діянь, тактичні та методичні засади розслідування окремих видів злочинів. Значну увагу приділено криміналістичним поняттям й категоріям, тактиці слідчих (розшукових) дій, а також технологічному підходу до організації розслідування злочинів. Підручник призначений студентам та викладачам, аспірантам та науковцям-правникам, буде корисний юристам-практикам.

    Доказування у кримінальних провадженнях про злочини, пов’язані із перешкоджанням законній професійній діяльності журналістів

    Ковтун О. В., Татаров О. Ю.

    У монографічному дослідженні здійснено комплексне, з урахуванням останніх законодавчих змін та нових напрямів розвитку сучасної юридичної науки, дослідження питань розслідування перешкоджання законній професій ній діяльності журналістів. У результаті дослідження визначено, особливості доказування у кримінальних провадженнях про злочини, пов’язані із перешкоджанням законній професій ній діяльності журналістів, а також розроблено науково обґрунтовані пропозиціиї та рекомендації з удосконалення кримінального процесуального законодавства і практики й ого застосування.

    Монографічне дослідження призначене для прокурорів, слідчих та співробітників оперативних підрозділів, професорсько-викладацького складу, здобувачів вищої освіти навчальних закладів юридичного профілю.

    Адміністративно-правове забезпечення протидії тінізації економіки

    Білан С. В., Мацюк В. Я., Рябченко О. П., Тильчик В. В., Тильчик О. В.

    Вивчення навчальної дисципліни «Адміністративно-правова протидія тінізації економіки» передбачено навчальними програмами підготовки здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня галузей знань 08 «Право» та 26 «Цивільна безпека» за всіма формами навчання і спрямовується на формування у здобувачів знань, вмінь та навичок, необхідних майбутнім фахівцям для ведення професійної діяльності, спрямованої на забезпечення протидії тінізації вітчизняної економіки.

    У навчальному посібнику у систематизованому вигляді наводиться теоретична інформація, що охоплює вивчення основних тем навчальної дисципліни «Адміністративно-правова протидія тінізації економіки», в яких розглядаються ключові питання адміністративно-правового забезпечення протидії тінізації економіки.

    Адміністративне право України

    Коломоєць Т. О., Кукурудз Р. О., Кузенко Л. В., Шарая А. А.

    У навчальному посібнику у систематизованому вигляді подається основний матеріал із
    базових тем навчальної дисципліни «Адміністративне право», завдання для набуття
    практичних компетентностей, списки основної та додаткової літератури, завдання для
    самостійної роботи.
    Для науковців, практичних працівників, викладачів і студентів, широкого кола читачів.

    Німецька методика права

    Соколов Е., Роснер С., Мельник Р.

    У навчальному посібнику викладено основні положення німецької методики права, які стосуються роботи з юридичними казусами. Читачам пропонується ознайомитися з методами тлумачення права, правилами аналізу обставин справи та загальними положеннями робочої техніки.

    Друга частина посібника знайомить читача з організацією державної влади Німеччини, зокрема з питаннями принципів демократії та органів представниць-кої демократії, з виборчою системою та юрисдикцією Федерального консти-туційного суду.

    Навчальний посібник розрахований як на студентів, так і на викладачів, які цікавляться практично орієнтованими методиками викладання права. Він може бути корисний також суддям та адвокатам.

    Місцеве самоврядування та захист майнових прав територіальної громади

    Іванський А. Й.

    В науково-практичному виданні розглядається правовий базис функціонування, взаємодії з іншими суб’єктами влади та подальшого розвитку органів місцевого самоврядування в Україні в особі місцевих громад в умовах сучасної децентралізації влади в державі та суттєвих змін, що відбуваються у правовому полі діяльності органів місцевого самоврядування.

    Особлива увага приділяється майну громади, правовим аспектам його набуття, зміни та відчуження, а також різноманітним заходам правового захисту майнових прав громад, з виділенням усього спектру категорій судових справ, що склалися на сьогодні. Автор має багаторічний досвід праці в органах місцевого самоврядування.

    Науково-практичне видання містить систематизовані методичні рекомендації з найтиповіших категорій судових справ, в яких приймають участь органи місцевого самоврядування, з прикладами оформлення процесуальних документів.

    Праця розрахована на голів, секретарів, старост, співробітників місцевих рад та їх виконавчих органів, широке коло практикуючих юристів у галузі місцевого самоврядування, науковців, працівників правоохоронних органів, суддів, адвокатів, студентів, аспіратів та викладачів.

    Конституційне право зарубіжних країн

    Мішина Н. В., Міхальов В. О.

    Підручник структурно поділений на дві частини - загальну, в якій розглядаються основні інститути конституційного права в зарубіжних країнах (безпосередня демократія, глава держави, парламенти, уряди та ін.) та особливу, яка присвячена основам конституційного права окремих зарубіжних країн, які традиційно включаються до програм навчальних дисциплін з цього курсу у вищих навчальних закладах (Сполучене Королівство Великобританії і Північної Ірландії, Сполучені Штати Америки, Федеративна Республіка Німеччина, Французька Республіка, Японія, інші).

    Для студентів, аспірантів і викладачів юридичних та гуманітарних вузів і факультетів. Підручник може бути корисний широкому колу осіб, які цікавляться проблемами конституційного права в зарубіжних країнах.

    Право в публічному управлінні

    Баштанник В. В., Новак А. М., Рагімов Ф. В.

    Навчальний посібник містить матеріали для підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування з питань правового регулювання публічного адміністрування. У посібнику містяться основні навчально-методичні матеріали для засвоєння теоретичних положень, вироблення вмінь та практичних навичок з дисципліни «Право в публічному управлінні» відповідно до тематичного плану, перелік питань для самостійного опрацювання слухачами, перелік рекомендованої літератури.

    Для підготовки слухачів за магістерською програмою всіх форм навчання за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування», аспірантів, а також для підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.

    Нормативно-правове регулювання реєстраційної діяльності

    Іванський А. Й.

    Коментований довідник містить тематично систематизоване законодавство у галузі державної реєстрації з відповідними описами за напрямами такої діяльності, що відносяться до компетенції органів Міністерства юстиції України та інших суб’єктів реєстраційної діяльності. Передача повноважень від територіальних органів Мінюсту до органів місцевого самоврядування у галузі реєстрації прав на нерухоме майно та обтяжень на них, повноважень щодо реєстрації юридичних та фізичних осіб-підприємців, цивільного стану громадян та інших з 1.05.2016 значно поширила коло суб’єктів реєстраційної діяльності та повністю змінила ситуацію на ринку реєстраційних послуг. Вперше в Україні встановлений порядок позасудового оскарження дій державного реєстратора, а фактично вирішення спору про власність не судовим органом. Коментований довідник містить коментарі й стосовно інших важливих аспектів реєстраційної діяльності та, для зручності користування, витяги з важливих нормативних джерел. Автор працював заступником начальника Головного територіального управління юстиції з питань державної реєстрації – Начальником управління державної реєстрації та має власний досвід діяльності у галузі державної реєстрації.

    Для співробітників органів Міністерства юстиції, керівників органів місцевого самоврядування, керівників та працівників підрозділів та підприємств з державної реєстрації, судів місцевих судів, нотаріусів, науковців, аспірантів, студентів юридичних вузів, а також для широкого кола усіх небайдужих осіб до питань державної реєстрації.

    Невербальна інформація в кримінальному провадженні: теоретико-методологічні основи

    Ващук О. П.

    У монографії досліджено теоретичні та методологічні основи невербальної інформації в кримінальному провадженні. Висвітлено становлення положень про невербальну інформацію та чинники її введення в криміналістику, охарактеризовано сучасний стан та перспективи наукових досліджень невербальної інформації в кримінальному провадженні. Визначено поняття, значення та структуру антроподжерельної невербальної інформації в кримінальному провадженні. Увагу приділено особливостям традиційних методів дослідження антроподжерельної невербальної інформації та обґрунтуванню доцільності використання інноваційних методів пізнання антроподжерельної невербальної інформації в кримінальному провадженні.

    Визначено зміст та джерела антроподжерельної невербальної інформації в кримінальному провадженні. Подано авторську класифікацію невербальної інформації в кримінальному провадженні. Охарактеризовано функції та принципи використання антроподжерельної невербальної інформації в кримінальному провадженні, а також психофізіологічні засади дослідження антроподжерельної невербальної інформації.

    Видання призначене для науковців, практичних працівників, викладачів, аспірантів та студентів вищих навчальних закладів, а також усіх, хто цікавиться проблематикою використання невербальної інформації в кримінальному провадженні.

    Німецько-український словник юридичних термінів

    Ківалов С. В., Петлюченко Н. В.

    «Німецько-український словник юридичних термінів» є актуальною лексикографічною працею, яка висвітлює сучасні закономірності й тенденції функціонування юридичної термінології та враховує нові під- ходи в порівняльному правознавстві в умовах швидкого розвитку глобалізаційних процесів. Словник містить близько 27 тисяч словникових статей. Призначений для широкого кола правознавців: практиків, теоретиків, аспірантів, студентів, – а також усіх, хто цікавиться правовими системами України, Німеччини, Австрії, Швейцарії, окремими галузями права цих країн і має потребу в коректному тлумаченні та перекладі міжнародних німецькомовних правових документів...

    Кримінально-процесуальна відповідальність за кримінальним процесуальним кодексом України 2012 року

    Мурзановська А. В.

    Монографія є першим у вітчизняній науці спеціальним комплексним дослідженням теоретичних та практичних аспектів кримінально-процесуальної відповідальності за КПК України 2012 року. Визначено поняття, ознаки та значення кримінально-процесуальної відповідальності. Розглянуто види та систему заходів кримінально-процесуальної відповідальності. Розкрито підстави та умови застосування кримінально-процесуальної відповідальності та розглянуто процесуальний порядок притягнення до кримінально-процесуальної відповідальності. Виділено тенденції розвитку інституту кримінально-процесуальної відповідальності та сформульовано науково обґрунтовані пропозиції щодо вдосконалення законодавства України у сфері застосування кримінально-процесуальної відповідальності.

    Кримінальне право зарубіжних країн

    Кузьмін Е. Е.

    Навчально-методичний посібник з дисципліни «Кримінальне право зарубіжних країн» містить передмову, загальні положення, план навчального процесу, структуру навчальної дисципліни, плани практичних занять, перелік питань для підготовки до екзамену, а також перелік рекомендованих джерел, що повинні допомогти студентам в організації самостійної роботи в процесі навчання.

    Для студентів 3 курсу Факультету прокуратури та слідства (кримінальної юстиції) денної форми навчання, першого (бакалаврського) оствітньо-кваліфікаційного рівня, з галузі знань 08 «Право», за спеціальністю 081 «Право», аспірантів та викладачів вищих навчальних закладів юридичного профілю, а також для всіх, хто цікавиться питаннями кримінального права зарубіжних країн.

    Конституційний принцип рівності громадян перед законом у публічному управлінні

    Чехович. Т. В.

    Монографію присвячено з’ясуванню сутності конституційного принципу рівності
    взагалі та у публічному управлінні зокрема, а також розробленню комплексного та
    системного механізму адміністративно-правового забезпечення його гарантування
    та реалізації. Робота буде цікавою для вчених, викладачів права, практикуючих
    юристів, а також широкого загалу читачів, які цікавляться сучасними питаннями
    організації та здійснення публічного управління.

    Основи застосування адміністративної відповідальності до іноземців та осіб без громадянства в Україні

    Галунько В. М.

    У монографії на основі комплексного аналізу адміністративно-правової
    відповідальності іноземців та осіб без громадянства в Україні, виявленні
    теоретичні і практичні проблеми, пов’язані із правовою реалізацією
    суб’єктами публічного адміністрування своїх повноважень у зазначеній
    сфері, розроблено науково–обгрунтовані рекомендації щодо підвищення
    ефективності функціонування системи суб’єктів держави у сфері суспільних
    відносин, пов’язаних з порушеннями іноземцями та особами без громадянства
    адміністративного законодавства України, притягнення їх до адміністративної
    відповідальності та організація профілактичної роботи з ними.
    Монографія призначається для широкого кола читачів: вчених у галузі
    адміністративного права, аспірантів, студентів вищих навчальних закладів,
    посадових осіб публічної адміністрації, а також для всіх хто цікавиться даною
    проблематикою.

    Досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо осіб, які користуються недоторканністю

    Свириденко С. В., Татаров О. Ю.

    У монографії розглянуто питання особливостей досудового розслідування у кримінальному провадженні щодо осіб, які користуються недоторканістю.
    На основі дослідження питань теоретичних та правових засад, процесуального
    порядку досудового розслідування у кримінальному провадженні щодо осіб, які користуються недоторканістю, а також нормативного забезпечення проведення слідчих
    (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій щодо зазначеної категорії осіб
    розроблено та обгрунтовано пропозиції спрямовані на удосконалення чинного кримінального процесуального законодавства і практики його застосування.

    Доктринальні основи організації та функціонування слідчих підрозділів правоохоронних органів

    Калатур М. В.

    Монографію присвячено комплексному дослідженню доктринальних основ організації та функціонування слідчих підрозділів правоохоронних органів. У роботі аналізуються та узагальнюються нормативно-правові, теоретико-наукові, методологічні й практичні підходи до адміністративно-правового регулювання організації та функціонування слідчих підрозділів правоохоронних органів в Україні та світі. З’ясовується роль, і обґрунтовується місце слідчих підрозділів в системі правоохоронних органів держави. Здійснюється історико-правовий аналіз становлення та розвитку слідчих підрозділів правоохоронних органів України. Визначається поняття органів досудового розслідування та характеризується їх система в Україні. Уточнюються мета, завдання та принципи діяльності слідчих підрозділів правоохоронних органів держави. Детально досліджується адміністративно-правове регулювання організації та функціонування слідчих підрозділів правоохоронних органів: слідчих органів Національної поліції України; слідчих органів, що здійснюють контроль за додержанням податкового
    законодавства; слідчих органів безпеки; детективів Національного антикорупційного бюро України; слідчих підрозділів державного бюро розслідувань та слідчих підрозділів у державних органах, які функціонують до його створення.
    Аналізується та узагальнюється закордонний досвід організації та функціонування слідчих підрозділів правоохоронних органів, а саме: у державах-членах ЄС, країнах Північної та Південної Америки, СНД. Формулюються можливості використання зарубіжного досвіду адміністративно-правового забезпечення організації та функціонування слідчих органів в Україні. Надаються пропозиції та рекомендації з удосконалення адміністративно-правового статусу слідчих органів та оптимізації їх системи в Україні, оптимізації показників оцінки службової діяльності слідчих органів відповідно до підслідності кримінальних правопорушень за КПК України, досконалення
    інформаційного забезпечення та наукової організації роботи в слідчих підрозділах правоохоронних органів України, підвищення взаємодії слідчих підрозділів з іншими суб’єктами кримінального провадження України, удосконалення нагляду та контролю за додержанням законності слідчими підрозділами правоохоронних органів України.
    Монографія буде корисна науковцям, правознавцям, викладачам, докторантам, аспірантам і студентам вищих юридичних навчальних закладів, слідчим та іншим працівникам слідчих підрозділів правоохоронних органів, іншим органам державної влади та місцевого самоврядування, громадянам та іншим зацікавленим у даній тематиці особам.

    Детектив національного антикорупційного бюро України як суб’єкт кримінальних процесуальних правовідносин

    Войтюк Р. В.

    У монографічному дослідженні висвітлено та опрацьовано комплекс проблем що стосуються діяльності детектива НАБУ як суб’єкта кримінальних процесуальних правовідносин. Сформульовано поняття та визначено місце детектива НАБУ у системі органів досудового розслідування та інших правоохоронних органів, уповноважених на протидію корупції. Досліджено зарубіжний досвід функціонування детектива як суб’єкта кримінальних процесуальних правовідносин у сфері протидії корупції. Проаналізовано права та обов’язки детектива НАБУ як суб’єкта кримінальних процесуальних відносин, удосконалено теоретичні положення щодо процесуальних гарантій його діяльності. Досліджено порядок взаємодії детектива НАБУ під час досудового розслідування корупційних злочинів.
    Монографічне дослідження призначене для прокурорів, слідчих та співробітників оперативних підрозділів, науково-педагогічних працівників, здобувачів вищої освіти навчальних закладів юридичного профілю.

    Адміністративно-правовий статус помічника-консультанта народного депутата України

    Буглак Ю. О., Ртищева Т. О.

    У монографії проведено комплексний аналіз адміністративно-правового статусу помічника-консультанта народного депутата України. Сформульовано нові теоретичні положення, розкрита юридична природа адміністративно-правового депутата України. Визначено його властиві природно-правові й законодавчі ознаки, як посадової особи патронатної служби законодавчої гілки влади. З’ясовано вплив норм адміністративного
    права на статус помічника-консультанта народного депутата України, який здійснюється через певні адміністративні інструменти. Обґрунтовано відповідні висновки, рекомендації та пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства України у зазначеній сфері.
    Призначається для Народних депутатів України та їх помічників, посадових осіб апарату Верховної Ради, посадових осіб органів місцевого самоврядування, вчених, аспірантів, студентів вищих навчальних закладів, а також для всіх хто цікавиться аналізованою проблематикою.

    Українсько-польський/польсько-український словник юридичних термінів

    Коломоєць Т.О

    Видання, що складається з двох рівнозначних за обсягом частин «Українсько-польського словника юридичних термінів» та «Польсько-українського словника юридичних термінів», містить близько 10 тисяч юридичних термінів і термінологічних сполучень у кожному із них. Юридичні терміни розподілені на окремі частини (за окремими галузями права, комплексними юридичними науками тощо). При його укладанні використовувались чинні нормативно-правові акти, навчальні, публіцистичні правові джерела. Словник розрахований на учнів старших класів, студентів вищих навчальних закладів, юристів-вчених, юристів-практиків, а також усіх, хто бажає вдосконалити знання з сучасної юридичної термінології.

    Тактико-психологічні засади слідчої та оперативно-розшукової діяльності

    Тіщенко В.В., Загородній В.Є., Бєлік Л.С.

    У навчально-методичному посібнику розглянуті тактико-психологічні засади слідчої та оперативно-розшукової діяльності як в теоретичному так і в практичному аспектах. Матеріали подано на основі чинного законодавства України та наукової криміналістичної літератури. Посібник містить короткий виклад лекційного матеріалу, плани проведення практичних занять, питання для самостійної роботи, а також рекомендовану літературу.
    Розраховано на викладачів та здобувачів вищої освіти, науковців, юристів-практиків та співробітників правоохоронних органів.

    Адміністративне право України. Повний курс

    Галунько В., Діхтієвський П., Кузьменко О. та інші

    У підручнику подано повний курс адміністративного права на основі однойменної галузі публічного права. За основу взято теоретичні положення та практику діяльності публічної адміністрації, що відповідає цінностям людиноцентристської ідеології, коли публічна адміністрація має якнайповніше задовольняти права, свободи й законні інтереси приватних осіб відповідно до цінностей ЄС.
    Підручник може бути використано студентами в навчальному процесі, аспірантами, виклада- чами навчальних закладів, науковцями, членами Уряду України та іншими посадовими особами органів публічної влади, народними депутатами України, апаратом суду, активістами громадських об’єднань, а також усіма, хто цікавиться адміністративним правом.
    Підручник стане в нагоді під час підготовки до вступних випробувань і під час вступу на основі ступеня бакалавра на навчання для здобуття ступеня магістра за спеціальністю 081 «Право», а також у підготовці до відповідних кваліфікаційних іспитів кандидатів на посади суддів, прокурорів, на здобуття свідоцтва про право на адвокатську діяльність.

    100 відповідей на 100 питань з адміністративної відповідальності

    Берлач А. І., Смокович М. І., Чернишова В. Ю., Берізко В. М.

    У навчальному посібнику представлено основні питання, що можуть виникнути під час дослідження тематики адміністративної відповідальності за системою «питання-відповідь». Запропонований матеріал обумовлений українською
    та європейською доктринами адміністративного права. Значну увагу приділено
    правозастосовчій практиці.
    Розраховано на студентів, аспірантів та викладачів юридичних навчальних
    закладів, а також усіх, хто цікавиться сучасними проблемами адміністративної
    відповідальності та адміністративного права.